Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 28 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 275

Тема: РАПИЦА

  1. #31
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Не навсякъде рапицата е така!При нас е страхотна!Остава само един дебел сняг да я натисне!
    1000 пчелари - 1000 технологии

  2. #32
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Това е показател че вашите земеделци са усвоили технологията. Нашите и те последните години се понаучиха. До село имаме един голям блок и всяка седмица ходя да я гледам, засега е добре.

  3. #33

  4. #34
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov
    http://www.bgfermer.bg/Article.asp?ArticleId=1855171
    Това добра или лоша новина е ?
    Ето ме във Фейса ! https://www.facebook.com/Ivo.Beekeeper

  5. #35
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    За мен даже не е новина. Отдавна приемам нещата такива каквито са, а добро, лошо са философски понятия. Статията я цитирах за обща информация на колегите които вкарват много пари, понякога и чужди, разчитайки на тази култура. Това с всички условности разбира се, все пак сме интелигентни хора

  6. #36
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    При мен засяха рапица за втори път. От първото засяване преди 2 години, впечатленията ми са следните:
    - медът от рапица не се харесва от мнозинството от клиентите и познатите ми
    - рапицата влошава качеството на меда от акацията, защото цъфтежът им се застъпва
    - съществува опасност да отровят пчелите ми непосредствено преди акацията, защото я пръскат по време на цъфтежа.
    - по време на цъфтежа на рапицата, восъкоотделянето и градежа на пити се подобряват
    Като претегля плюсовете и минусите, предпочитам да я няма. За съжаление, никой не ме пита за това.

  7. #37
    Автор
    Регистриран
    30.10.2012
    Мнения
    156
    Цитат Първоначално публикувано от valaz
    Като претегля плюсовете и минусите, предпочитам да я няма. За съжаление, никой не ме пита за това.
    Аз също предпочитам да я няма.

  8. #38
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Медът от рапица е един от най-полезните.....неудобствата по обслужване и външен вид му носят лоша слава сред начинаещи пчелари и консуматори....
    Цитат Първоначално публикувано от Charles Bukowski
    У някои хора няма и грам лудост. Представете си какво противно съществуване водят!

  9. #39
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Цитат Първоначално публикувано от Румен Димитров
    Медът от рапица е един от най-полезните.....неудобствата по обслужване и външен вид му носят лоша слава сред начинаещи пчелари и консуматори....

    Медът от рапица има аромат на сапун или на перилен препарат. Би ли споделил, с какво е по-полезен от другите видове мед?

  10. #40
    Потребител
    Регистриран
    23.06.2012
    Мнения
    65
    Много е полезен за костите и храносмилането.
    Въпреки, че е мега гаден на вкус.

 

 
Страница 4 от 28 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •