Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 11 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 110
  1. #21
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    Май някъде из темите Матеев беше написал нещо от рода на че търговците натискат нас, ние пък дърводелците и т.н. и е прав - като продаваме мед искаме най-високата цена за труда си, а като купуваме нещо каквото и да е искаме най-ниската цена за най-високото качество...
    Много често ние самите сме виновни за тези некадърници. За да получим така исканата ниска цена дърводелеца пести - от качеството на метериала и на 100 % суров, разни евтини лепила, бои, фазери, талашити гледам OSB на капака и т.н. и ние си получаваме ниската цена след това ние не сме виновни с нищо но дърводелеца е виновен за евтиния боклук дето ни е продал... Разбира се има и големи фирми които го правят вече съвсем умишлено и продават 2-3 пъти по-скъпо но там всичко вече е от алчност и гонене на високи печалби....
    Трябва да покаже фактура, касов бон, товарителница или каквото и да е доказващо, че това е стоката на тази фирма.
    Аз събрах името на фирмата, адреси, имената на двамата собственици, два телефона, скайп, имейл и фейсбук.
    И нека и фирмата има право да изкаже мнение най-малкото.
    Може да са се разбрали за това качество на тази цена. - Тогава е виновен купувача, че е решил да мине тънко.
    Дъските са слепени за постигане на 3.5см дебелина, OSB,4 винта на страна,дъски на по 20-30см ширина(без да са рязани и слепени),винтовете имам съмнение, че са за метал и нямат покритие. - това е което мен ме дразни.

    Това от което тече смола е най-вероятно изваден чеп или лошо китосан.

    Прав си, че всеки търси цена, но ако колегата е договорил едно, а е получил друго - това е измама.
    Снимката трябва да отговаря на стоката нали така?!?
    Този пост е редактиран от Дамян Дамянов; 20.09.2014 в 19:18.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  2. #22
    Наблюдател
    Регистриран
    19.04.2014
    Мнения
    26
    Съгласен съм с колегата по-горе,че сам както си направиш кошер ,друг не може да ти го направи .Проблемът е ,че нямам никакъв дърводелски опит (работя по въпроса )и ,че иска немалка първоначална инвестиция включваща машини,инвентар и материали.Първа година пчелар съм и засега купувам от Костинброд,но имам забележки;пести се от пирони и лепило,работи се само с такери ,но цената им е привлекателна ,а това е важно за прохождащия пчелар.

  3. #23
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от marianski Виж публикацията
    колега това лято си закупих кошери от тази фирма на линка горе и от тази
    http://olx.bg/kosheri-dadan-blat-i-m...usni-i40586935
    значи кошерите и от двете фирми са на този хал лично този кошер от снимката незнам от кой от двата пишман майстори е ,другите ги лепих с лепило и боядисвах наново там където се напука(трябваше да го снимам и другия)
    Изпращам ти на лични съобщения информацията за фирмата и я пусни тук САМО ако имаш документ, че си купил от тази фирма.
    А след това ще им пишем да си кажат мнението.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  4. #24
    Почетен Автор
    Регистриран
    08.01.2012
    Мнения
    535
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Изпращам ти на лични съобщения информацията за фирмата и я пусни тук САМО ако имаш документ, че си купил от тази фирма.
    А след това ще им пишем да си кажат мнението.
    не документ нямам колега за 2-3 кошера дет се вика документ не взех!!! Между другото това го споменах САМО и ЕДИНСТВЕНО други колеги да не се прекарат като мен нито имам желание да влизам в спор с фирмата нито искам да я увидомявате

  5. #25
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от marianski Виж публикацията
    не документ нямам колега за 2-3 кошера дет се вика документ не взех!!! Между другото това го споменах САМО и ЕДИНСТВЕНО други колеги да не се прекарат като мен нито имам желание да влизам в спор с фирмата нито искам да я увидомявате
    Колега...така не е коректно!
    Ако нямаш доказателства, че това е фирмата, то не е редно да ги пускаш тук.
    Дори и да си с добри намерения и с цел да помогнеш на колегите.
    Ако това е тяхната стока, то е редно да ти върнат поне част от парите, ако всичко е така както го описваш.
    Не ме разбирай погрешно, аз не казвам, че лъжеш.
    Аз имам бележки дори и за винтовете и пантите, а всичко го пазя в една огромна папка.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  6. #26
    Почетен Автор
    Регистриран
    08.01.2012
    Мнения
    535
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Колега...така не е коректно!
    Ако нямаш доказателства, че това е фирмата, то не е редно да ги пускаш тук.
    Дори и да си с добри намерения и с цел да помогнеш на колегите.
    Ако това е тяхната стока, то е редно да ти върнат поне част от парите, ако всичко е така както го описваш.
    Не ме разбирай погрешно, аз не казвам, че лъжеш.
    Аз имам бележки дори и за винтовете и пантите, а всичко го пазя в една огромна папка.
    допуснал съм грешка този кошер на снимката е от фирма ЕМ-ЦЕ Бургас ,а от линка горе кошерите също се напукаха,но не ги снимах, а вече ги отремонтирах.
    А аз документи никога не търся(знам че не е правилно ама.....)
    ако прецените трийте темата и готово аз само изказах мнение

  7. #27
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Горе линковете и снимките не са еднакви. Аз съм копувал от карловските и сьм диволен/имам само дребни забележки/. Ако са занижили качеството - жалко. Пиши какви косури намираш в тях.

  8. #28
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от marianski Виж публикацията
    допуснал съм грешка този кошер на снимката е от фирма ЕМ-ЦЕ Бургас ,а от линка горе кошерите също се напукаха,но не ги снимах, а вече ги отремонтирах.
    А аз документи никога не търся(знам че не е правилно ама.....)
    ако прецените трийте темата и готово аз само изказах мнение
    Много неприятно, но ако двете фирми искат да кажат нещо по въпроса...
    Аз вярвам, че всичко трябва да е справедливо и ако си се разбрал за едно, а си получил друго, то фирмите да си носят бъдещите загуби както им се полага.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  9. #29
    Почетен Автор
    Регистриран
    08.01.2012
    Мнения
    535
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от srg Виж публикацията
    Горе линковете и снимките не са еднакви. Аз съм копувал от карловските и сьм диволен/имам само дребни забележки/. Ако са занижили качеството - жалко. Пиши какви косури намираш в тях.
    1-нямат горна прелка(на снимките им имат горни прелки моите нямаха)
    2-зглобката не е с винтове ,а с пирони и взеха да се измятат(това мога да го снимам като отида на пчелина)
    3-видях,че дървения материал е оставен в двора му и при дъжд ще се намокри
    за друго не се сещам!

  10. #30
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    Май месец си вземах ЛР 8 рамкови от Яките кошери Севлиево. Доволен съм и смятам пак да поръчвам.Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	WP_20140718_004.jpg
Прегледи:      381
Размер:	180.4 KB
ID:	2030

 

 
Страница 3 от 11 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •