Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 11 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 110
  1. #11
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от kapanec Виж публикацията
    Истината е ,че при първа възможност трябва аз да почна да си ги правя
    Истина е колега
    Много пари заминават по техника, но после кошерите излизат много евтино.
    И много труд и време се хвърля.
    Но като няма производители дето да ги правят на добра цена/качество.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  2. #12
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Не съм напълно съгласен че после излизат много евтино - и друг път е писано на подобни теми дори и правехме сметка кое колко струва и т.н. примерно на мен ако тръгна сам при цена от 540 лв. за кубик (първокачествен и сух), френско лепило клас D4 с цена от 180 лв. и т.н. + труда - 1 кошер ми излиза над 100 лв. Много често личния труд не се смята изобщо или загубеното време (вместо примерно да го прекараш с децата си ти се забиваш в мазата, гаража ...) Най-големия плюс за мен е едното удовлетворение че си направил нещо сам или с приятел и дори да е криво, тук таме с пукнати и т.н. няма на кого да се сърдиш (е познавам един колега които сам и ги прави и до ден днешен продавачите от борсата за дървен материал саму виновни за луфтовете понеже му продавали крив и суров материал...)
    Това по принцип е обширна тема и всеки си има свой виждания бил съм и клиент на дърводелци, и сам си ги правя и съм предлагал за продажба и ако трябва да бъда напълно честен то предпочитам да отида някъде да дам 2 лв отгоре на някой дърводелец и да го играя ОТК....
    А какво е според вас на добра цена/качество....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  3. #13
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    Не съм напълно съгласен че после излизат много евтино - и друг път е писано на подобни теми дори и правехме сметка кое колко струва и т.н. примерно на мен ако тръгна сам при цена от 540 лв. за кубик (първокачествен и сух), френско лепило клас D4 с цена от 180 лв. и т.н. + труда - 1 кошер ми излиза над 100 лв. Много често личния труд не се смята изобщо или загубеното време (вместо примерно да го прекараш с децата си ти се забиваш в мазата, гаража ...) Най-големия плюс за мен е едното удовлетворение че си направил нещо сам или с приятел и дори да е криво, тук таме с пукнати и т.н. няма на кого да се сърдиш (е познавам един колега които сам и ги прави и до ден днешен продавачите от борсата за дървен материал саму виновни за луфтовете понеже му продавали крив и суров материал...)
    Това по принцип е обширна тема и всеки си има свой виждания бил съм и клиент на дърводелци, и сам си ги правя и съм предлагал за продажба и ако трябва да бъда напълно честен то предпочитам да отида някъде да дам 2 лв отгоре на някой дърводелец и да го играя ОТК....
    А какво е според вас на добра цена/качество....
    А...аз това съм го писал и преди за личния труд, че не го смятаме с колегите. - Прав си да ме коригираш
    Около 500-550лв е цената от Палисандър във Варна няма лъжа няма измама.
    Друга фирма ми предложи между 50-80лв/м3 за сушилня с материал доставен от мен.
    Лепило D4 ползвам на Milesi ,а там цената се разхожда между 6 и 10лв/кг (много ме изнервят с това).
    Като не му харесва материала на борсата, че да не купува не са го хванали за гушата.
    На мен ми казват това става, това не и ако искам да чакам следващата доставка.
    Другото дето много го забравят е какво се случва с дърво от сушилнята на 9% като го докарат във Варна.
    Според мен е най-добре материала да е с близка влажност до тази на пчелина и после да го разкрояваш, сглобяваш и т.н.
    Няма как да очакваш да няма поне минимално раздуване като сглобяваш дърво на 9%, а после го оставяш на 75%.
    Виж по темите съм оставял снимки на кошерите дето си ги правя за мен(не продавам).
    Този е първия и втория направен от мен и струва ~15лв без труда със всичко по него(само хранилката струва 5лв).
    Всеки "плодник" е с 40 винта 3х50мм.
    Капаците са с ~ 40 винта неръждавейка 3х16-20мм и две ал. плаки. (между 5 и 12 винта на страна)
    Дървото е Бял бор и Смърч.Както си е така го казвам.





    Аз си знам грешките по него и сега съм ги поправил в голяма степен.
    Забравил съм да сложа странично винтове на подпокривната на едната снимка, то се вижда де.
    И капаците вече са с 3см по-дълбоки, че на първия непокрива подпокривната.
    Дъната ще ги правя с още една дъска между краката.
    На подпокривната има мрежа, а сега търся едни тапи от PVC с малки дупки.
    Взел съм 4 странна стяга, шаблони съм направил и ножовете смених, че ги бях прегрял и даваха отклонение.
    И т.н. и т.н...
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  4. #14
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    На мен първия кошер ми излезе 1 буркан мед - дъските бяха из гаража някакви, имах хранилка, останали видии от един ремонт в къщи а буркана отиде за щрайхмус и плака за капака (при комшията) - труда естествено не го смятам после си видях кусурите ма нали си е мой доста си го харесах
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  5. #15
    Почетен Автор
    Регистриран
    08.01.2012
    Мнения
    535
    Пчеларски район
    Ямбол
    ето днес снимах единия кошер аман от некадърници!!!
    а ето и линка към обявата на въпросния майстор
    http://olx.bg/pchelni-kosheri-i-ramki-i54876938
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри IMAG0150.jpg‎   IMAG0149.jpg‎  

  6. #16
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    На мен първия кошер ми излезе 1 буркан мед - дъските бяха из гаража някакви, имах хранилка, останали видии от един ремонт в къщи а буркана отиде за щрайхмус и плака за капака (при комшията) - труда естествено не го смятам после си видях кусурите ма нали си е мой доста си го харесах
    И за мен този първия със синьото дъно, с летвата дето забравих да я боядисам, защото бързах, че жената ме чакаше, а капака яде малко тупаник, а на снимката има една тухла единичка от завода в Каспичан(сега се казва КЕРАМАТ) отгоре върху капака нежно обвит с алуминиеви плаки взети на цена шестдесет и шест стотинки на бройка от една фирма извършваща рекламна дейност и леко се вижда прецъфтялата роза(увивна), която се извисява на триста сантиметра височина, но решихме преди няколко години да я окастрим, защото беше много тежка и под него се виждат десет сантиметра на десет сантиметра гредички от едно време си стояха в килера, но реших да почистя малко и ги използвах за стойка, но няма да е там до края на годината, защото мисля да си направя нова стойка от дърво, метал или пластмаса, вижда се и райграса дето успя да се хване, защото миналата година мравките премъкнаха всичките семена, а другата година ще ги смеся с отрова за мравки преди да ги разхвърлям по земята, че този КОШЕР ИМА САНТИМЕНТАЛНА СТОЙНОСТ.

    Мога и още да го усуча и увия, като сопол около врата на петгодишно пишлеме врънкащо майка си за замразен и оцветен леден сироп познат още като сладолед.

    Правят ми забележка, че пиша в телеграфен стил.

    П.С. Доспа ми се отивам да си направя кафе...после пак.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  7. #17
    Потребител
    Регистриран
    03.06.2014
    Мнения
    85
    Колега,благодаря много за информацията,гледах тази обява и на снимката ми харесаха и мислех да си поръчвам.
    Аз си вземах 5 кошера от Стражица за сега няма напукано изглеждат добре,ще ги видим на пролет но имат един проблем рамките на плодника и на магазина опират една в друга,даже на единия леко надигат магазините.искам да попитам какво трябва да бъде разстоянието между тях.Ночинаещ съм и това са ми първите пет кошера.
    Цитат Първоначално публикувано от marianski Виж публикацията
    ето днес снимах единия кошер аман от некадърници!!!
    а ето и линка към обявата на въпросния майстор
    http://olx.bg/pchelni-kosheri-i-ramki-i54876938

  8. #18
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от marianski Виж публикацията
    ето днес снимах единия кошер аман от некадърници!!!
    а ето и линка към обявата на въпросния майстор
    http://olx.bg/pchelni-kosheri-i-ramki-i54876938
    Колега, ако си на 100% сигурен, че това е обявата ще пусна данните за фирмата.
    Нека не петним името на фирма, ако не си сигурен на 100%
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  9. #19
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от marianski Виж публикацията
    ето днес снимах единия кошер аман от некадърници!!!
    Май някъде из темите Матеев беше написал нещо от рода на че търговците натискат нас, ние пък дърводелците и т.н. и е прав - като продаваме мед искаме най-високата цена за труда си, а като купуваме нещо каквото и да е искаме най-ниската цена за най-високото качество...
    Много често ние самите сме виновни за тези некадърници. За да получим така исканата ниска цена дърводелеца пести - от качеството на метериала и на 100 % суров, разни евтини лепила, бои, фазери, талашити гледам OSB на капака и т.н. и ние си получаваме ниската цена след това ние не сме виновни с нищо но дърводелеца е виновен за евтиния боклук дето ни е продал... Разбира се има и големи фирми които го правят вече съвсем умишлено и продават 2-3 пъти по-скъпо но там всичко вече е от алчност и гонене на високи печалби....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  10. #20
    Почетен Автор
    Регистриран
    08.01.2012
    Мнения
    535
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Колега, ако си на 100% сигурен, че това е обявата ще пусна данните за фирмата.
    Нека не петним името на фирма, ако не си сигурен на 100%
    колега това лято си закупих кошери от тази фирма на линка горе и от тази
    http://olx.bg/kosheri-dadan-blat-i-m...usni-i40586935
    значи кошерите и от двете фирми са на този хал лично този кошер от снимката незнам от кой от двата пишман майстори е ,другите ги лепих с лепило и боядисвах наново там където се напука(трябваше да го снимам и другия)

 

 
Страница 2 от 11 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •