Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 44
  1. #21
    Автор
    Регистриран
    07.10.2013
    Мнения
    153
    Цитат Първоначално публикувано от nyanakiev Виж публикацията
    при мен един кошер направи самосмяна видях майката но няма пило дали на пролет ще се появи пило или да го тръскам и да запазя меда за резерв
    Почакај оште малко , мислја на нјакој ден, ако нјама пило, семејството прис-единјавај с нјакое друго, а тази мајка убивај,
    до пролетта, тази мајка ште б-де тртовка, и ништо не правиш.

  2. #22
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Все още има търтей и ако има шанс да се оплоди майката ще се получат нещата .Друг е ? колко ще е качествена майката.По това време на годината е нужно малко повече време за да се случат нещата
    Милен Михов

  3. #23
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Аз също установих един кошер със самосмяна,само че майката беше купешка.Ще изчакам за експеримента и сигурно ще разформировам семейството.Тази есен не е толкова топла както миналата и оплождането ще си е чист късмет по това време.

  4. #24
    Наблюдател
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    14
    Аз направих девет късни отвотки, само 4 се оплодиха майките. Друг път такава глупост няма да правя...

  5. #25
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Цитат Първоначално публикувано от papabg Виж публикацията
    Аз направих девет късни отвотки, само 4 се оплодиха майките. Друг път такава глупост няма да правя...
    Човек така се учи като направи грешка повече не я повтаря.

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    А па тарикатите се учат от чужди грешки...
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    АКО късните отводки се правят само със стара летяща пчела-това нее глупост.Преди седмица ми пронесе и последната майка-4 от 4.В началото на септември преместих кошерите на по удобно място,а на тяхно място поставих 6 рамкови кошерчета с по една рамка разновъзрасно пило......и във Видинско се получава.

  8. #28
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Сезона е достатъчно дълъг за да намери човек подходящо време за да си направи отводка мисля ,че не е подходящо начинаещите пчелари да бъдат учени да правят отводки по това време много по вероятно е да имат неуспех.

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Забравих да спомена.че от августовските отводки успя да се завърне само една майка.Четири станаха жертва на пчелояди.
    Радо,начинаещите трябва да се научат да използват максимума от една генерация,която я устискала до ноември я не.Според мен точно "подходящото" време е по тънкия момент за направата на отводки,освен ако не става дума за противороеви мерки.

  10. #30
    Заслужил Автор
    Регистриран
    09.12.2014
    Мнения
    292
    Пчеларски район
    Хасково
    Колеги, какво ще кажете да извадим тази тема от праха. Аз тази година пробвах,защото се чудех какво да правя пчелите (имах няколко семейства на три корпуса пълни с пчели) . За сега всичко е наред. Какво ще стане Господ знае и Ачката !

 

 
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •