Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 70
  1. #51
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от kopdoB Виж публикацията
    В мерките за безопасност пише че препоръчително използването на противогаз.Според мен е задължително заради оксаловата киселина!Добре е да се проучи използването на ОК в фогера ,как влияе на човешкото здраве,преди да се използва.
    При попадане в очите уврежда роговицата ( и евентуално при многократна употреба човек може да си увреди зрението дотам, че да различава единствено светло от тъмно). При вдишване предизвиква силен спазъм (кашляне) и уврежда белите дробове (но същото важи и за цигарите). Хроничния прием на ОК води до камъни в бъбреците, а поемането на еднократна доза от 15гр може да предизвика отказване на бъбреците и смърт! По тази причина, абсорбирането на ОК през кожата също трябва да бъде минимизирано и при необходимост да се използва защитен костюм!
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  2. #52
    Автор
    Регистриран
    17.10.2012
    Мнения
    136
    Пчеларски район
    Троян
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Според мен това е крайно недостатъчно. Лично аз бих повишил до 50 или 60 гр.
    А имате ли информация дали повишената доза би довела до запушване на фогера?

    И още един въпрос-какъв трябва да е филтъра на противогаза на цвят/ аз ползвам кафяв/ но при дълбоко вдишване усещам миризмата на дима?

  3. #53
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от piper Виж публикацията
    А имате ли информация дали повишената доза би довела до запушване на фогера?

    И още един въпрос-какъв трябва да е филтъра на противогаза на цвят/ аз ползвам кафяв/ но при дълбоко вдишване усещам миризмата на дима?
    Нямам опит употребата на фогър. От колега, който ползва сублиматор, знам че дозата ОК трябва да е 2-3 грама за семейство ( част от количеството излиза извън кошера)

    Какъв цвят трябва да бъде филтъра също си нямам на идея - но трябва да бъде филтър за киселини. Лично аз използвам пулверизатор (настроен на не много финна струя) и не слагам маска.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  4. #54
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    До къде стигнахте с фогърите.Миналата есен и настоящата пролет имаше колеги ,които ги ползваха.Какви са резултатите и ще ги ползвате ли пак?Нови рецепти има ли?

  5. #55
    Автор
    Регистриран
    13.12.2014
    Мнения
    175
    Цитат Първоначално публикувано от piper Виж публикацията
    И още един въпрос-какъв трябва да е филтъра на противогаза на цвят/ аз ползвам кафяв/ но при дълбоко вдишване усещам миризмата на дима?
    Ето в този каталог има информация за филтри и цветове.

    http://solutions.3m.com/3MContentRetrievalAPI/BlobServlet?lmd=1363333830000&locale=bg_BG&assetTy pe=MMM_Image&assetId=1361580312430&blobAttribute=I mageFile

  6. #56
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Вчера побутнах малко темата ,но на фона на другата --никакъв интерес.Открих нова за мен рецепта от руснаците.Спирт из "мьода" 200гр. +30гр. оксалова киселина.Това за спирта беше написано "меда" ,като на Е -то отгоре има две точки.Не го разбирам.Моля някой да помогне.За какъв спирт става въпрос?

  7. #57
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    То е тяхното особено "е". Спирт от мед.

  8. #58
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Ебаси и форума ,ебаси и съфорумците.Защо ли се губя и аз тука ,дявол знае.Толкова хора четоха и такива ,които ги знам, че ползват фогъри и нищо.Пълни скатавки.Повечето четат тука за сеир и после бягат да пишат във фейса.Накъде ли отива форума.Един човек се отзова -благодаря ,но аз знаех превода.Идеята беше да стане дебат по проблема.Е не и не.Живи здрави ,четете само и се кефете.

  9. #59
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Не се ядосвай.
    Така е тук от край време. Споделянето на информация е от една малка част съфорумници, останалите крадат занаят или гледат серир.
    Ползвам фогър на Анел вече трета година. Нямам намерение да спирам да го ползвам.
    Рецептата със спирта и ОК работи.
    Всички рецепти с тимол са гола вода.
    Фогъра не може да е основно средство за третиране и е редно да се ползва като помощно.
    Според колеги които ползват фогъри с малките бутилки има много проблеми като вземе да свършва бутилката а това се случва често.
    Някои фогъри имат проблеми с дозирането.

  10. #60
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Ебаси и форума ,ебаси и съфорумците.Защо ли се губя и аз тука ,дявол знае.Толкова хора четоха и такива ,които ги знам, че ползват фогъри и нищо.Пълни скатавки.Повечето четат тука за сеир и после бягат да пишат във фейса.Накъде ли отива форума.Един човек се отзова -благодаря ,но аз знаех превода.Идеята беше да стане дебат по проблема.Е не и не.Живи здрави ,четете само и се кефете.
    Охоо, ти си имал нерви? Да не повярваш. Не разбирам от такива газеници - иначе бих ти споделил тайната.

 

 
Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •