Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 70
  1. #41
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    284
    Пчеларски район
    Варненски
    Аз третирах със амитраз .
    10мл на 100мл. Парафин, действието му съм го проверил.Но е забранен за БГ
    Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.

  2. #42
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.02.2014
    Мнения
    249
    И защо? Значи за кучета може амитраз,за пчели не може.Нима кучетата не са сред хората.Нещо ми подсказва наличие на фармацевтични трикове.Казвам това защото зная че руснаци,сърби и част от големите пчелари у нас ползват амитраз. Разбира се разумно и когато му е времето.

  3. #43
    Наблюдател
    Регистриран
    25.01.2015
    Мнения
    8
    Препарата се ползва не само за кучета Амитраза на Фарма-сис е регистриран за овце кози и говеда като карентния срок за мляко е само 7 дена .А препарата е едно от най-доброто противокърлежно \противокрастно средсто\. Защо ние да не го ползмаме преди или след медосбора.

  4. #44
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    Цитат Първоначално публикувано от evoco Виж публикацията
    Препарата се ползва не само за кучета Амитраза на Фарма-сис е регистриран за овце кози и говеда като карентния срок за мляко е само 7 дена .А препарата е едно от най-доброто противокърлежно \противокрастно средсто\. Защо ние да не го ползмаме преди или след медосбора.
    Амитраза е забранен в Европа за употреба в пчеларството. Освен това остава по питите, а от там в меда ==> в консуматора. По добре ползвайте алтернативи.

  5. #45
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    Ето една руска рецептичка:
    15 г ОК се разтваря в 96% мед.спирт загрят на 40-50 С. След пълното и разтваряне се добавят 15 г тимол. Дозата е за 25 кошера. Гарантирано не запушва серпентината и дюзата на фогъра. Аз лично препоръчвам на всички да следят какво пада от пчелите след третиране. Успех!

  6. #46
    Потребител
    Регистриран
    03.06.2014
    Мнения
    85
    Цитат Първоначално публикувано от Камен Крумов Виж публикацията
    Ето една руска рецептичка:
    15 г ОК се разтваря в 96% мед.спирт загрят на 40-50 С. След пълното и разтваряне се добавят 15 г тимол. Дозата е за 25 кошера. Гарантирано не запушва серпентината и дюзата на фогъра. Аз лично препоръчвам на всички да следят какво пада от пчелите след третиране. Успех!
    От спирта какво количество се слага?

  7. #47
    Автор
    Регистриран
    29.07.2013
    Мнения
    144
    Пчеларски район
    Мизия
    От спирта какво количество се слага?
    100 милилитра-справка тук

  8. #48
    Потребител
    Регистриран
    30.01.2015
    Мнения
    52
    Пчеларски район
    Обл.Монтана; общ. Лом
    Цитат Първоначално публикувано от Валтер Желязков Виж публикацията
    100 милилитра-справка тук
    В мерките за безопасност пише че препоръчително използването на противогаз.Според мен е задължително заради оксаловата киселина!Добре е да се проучи използването на ОК в фогера ,как влияе на човешкото здраве,преди да се използва.

  9. #49
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286

    Talking

    Заради пропуска си от мнение №45 публикувам рецептата отново леко редактирана:
    15 г ОК се разтваря в 100мл мед.спирт(96% ) загрят на 40-50 С. След пълното и разтваряне се добавят 15 г тимол. Дозата е за 25 кошера. Гарантирано не запушва серпентината и дюзата на фогъра.

  10. #50
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от Камен Крумов Виж публикацията
    ... 15 г ОК се разтваря ...... Дозата е за 25 кошера.
    Според мен това е крайно недостатъчно. Лично аз бих повишил до 50 или 60 гр.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

 

 
Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •