Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 10 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 99
  1. #11
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Цитат Първоначално публикувано от petkofire
    ако не се лъжа,при горно положение на таблата,има разстояние около 4-5 см.Да не би моето дъно да е не както трябва?
    При горно положение на таблата,разстоянието от долният край на рамката до дъното е в рамките на 2 см-както при стандартните дъна.Твоите 5 см са много,и е по-вече от сигурно,че пчелите ти правят далачета под рамките,нали?

  2. #12
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Не мога да разбера защо всички искат дълбоко дъно, след като мрежестото върши същата работа и е по-евтино.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Днес се опитах да направя едно дълбоко дъно по най простия начин и се получи що годе добре.Това е за 12р. ДБ. Остана да го изшлайфам и боядисам.Следващите ще са по добри и изпипани.


    Силата присъства там, където работи мисълта.

  4. #14
    Браво Станко...сигурен съм че ще върши същата работа като прехвалените скъпи дъна на Котларски и Макрев....а със сигурност ще е поне наполовината по-евтино.....като гледам не е трудно за изработване.....аз ще си направя такива за корпусните кошери....ДБ са ми стар модел и няма как да стане с дълбоко дъно...

  5. #15
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov
    Един въпрос - Защ са ви дълбоки дъна?
    Дълбокото дъно вероятно е удобно в някои моменти и сигурно подпомага технологично определени действия!!! Но аз като "прагматичен" човек предпочитам обикновеното "плитко" мрежесто дъно, което във всеки момент мога да направя "дълбоко" само с поставянето на един ДБ магазин върху него!

  6. #16
    Цитат Първоначално публикувано от vanHanegem
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov
    Един въпрос - Защ са ви дълбоки дъна?
    Дълбокото дъно вероятно е удобно в някои моменти и сигурно подпомага технологично определени действия!!! Но аз като "прагматичен" човек предпочитам обикновеното "плитко" мрежесто дъно, което във всеки момент мога да направя "дълбоко" само с поставянето на един ДБ магазин върху него!
    Господине с холандския никнейм, а бихте ли поставили тука снимка на вашето плитко мрежесто дъно....Заинтересован съм да го видя и ако мога да го ползвам ....

  7. #17
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov
    Един въпрос - Защ са ви дълбоки дъна?
    При мен приятелю 4 от кошерите са с изтеглящо се отпред дъно, и 5 са с отделно подвижно, на което в предната част има мрежа. Дълбокото дъно ми харесва най-вече заради възможноста отзад през вратичката да изтеглям двете табли, мрежестата и плътната и да почиствам по-лесно дъната както и да ги ротирам през сезона, да проверявам нивото на опаразитеност на сем. след третиране без да свалям корпуса.Най вече заради тези неща.За останалите предимства нямам наблюдения и ако ги има са ми добре дошли.Пък и лесно ги изработих. В неделя направих 2 едното по-лошо изработеното, защото ми е първо точно него снимах.Другото го довърших по тъмно и стана по прилично според мен.Макар че подвижните дъна с мрежата в предната час ако им сложа маказин под корпуса май ще вършат същата работа през зимата така съм чул от колеги.За това приятелю мисля да преправя всички кошери постепенно.Ще се радвам на съвет от теб, на който дължа не малка част от познанията си в пчеларството.Успех приятелю и се радвам на срещата ни в Плевен.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  8. #18
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Цитат Първоначално публикувано от Даниел Йорданов
    Цитат Първоначално публикувано от vanHanegem
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov
    Един въпрос - Защ са ви дълбоки дъна?
    Дълбокото дъно вероятно е удобно в някои моменти и сигурно подпомага технологично определени действия!!! Но аз като "прагматичен" човек предпочитам обикновеното "плитко" мрежесто дъно, което във всеки момент мога да направя "дълбоко" само с поставянето на един ДБ магазин върху него!
    Господине с холандския никнейм, а бихте ли поставили тука снимка на вашето плитко мрежесто дъно....Заинтересован съм да го видя и ако мога да го ползвам ....
    С удоволствие ще пусна снимка в удобен момент. В момента нямам, а когато го снимам - веднага ще я кача във форума. Щом проявявате интерес.......

  9. #19
    Идеята за икономия на материал ми допада...освен това дъното което показва колегата Александров изглежда компактно и здраво.....предпочитанията ми започват да клонят към такъм вариант...а дали бихте могъл да предложите чертеж с разшифровка на размерите....

  10. #20
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Колега Йорданов!
    Моето дъно е почти същото, което е пуснал колегата Александров! Разликата е в това, че не е изцяло мрежесто, а мрежата е на 1/4 от него - само отпред към отвора(прелката). Мисля(почти съм сигурен), че отвора на дъното, който е покрит с мрежа е с размери 240/130 мм. Освен това - вместо дънната подвижна табла под мрежата, при мен тя е заместена с чекмедже за събиране на прашец. Самото чекмедже е също с мрежесто дъно(мрежа за комарник) и така се използва през активния сезон. На есен на дъното на чекмеджето може да се постави например фазер със същите размери и става плътна дънна табла.
    Не съм сигурен дали описанието ми е разбираемо, но при първа възможност ще пусна снимка!

 

 
Страница 2 от 10 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •