Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 79
  1. #11
    Иване, надявам се, че не приемаш въпросите ми като заяждане - защото наистина не са. Моля те бъди малко по-конкретен. Аз лично не виждам никаква разлика във функцията която трябва да изпълни мишепредпазителя, не зависимо от формата на отворите. Мисля, че най-важно е размера на светлия отвор. Не смятам, че при 7 мм ще може да влезе мишка. Може и да греша, затова питам.

  2. #12
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    Мишлето , когато е дребно и гладно може и да се провре през отвор 7/50 примерно , но през 7/8или10 със сигурност няма да може !

  3. #13
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    За отворите съм съгласен - размера 8х10 мм. Не разбирам защо трябва да са сводести? Моите от толкова години са правоъгълни ,разлика няма .Режа си ги с ножица за ламарина.

  4. #14
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    Аз мисля , че формата на отвора е без значение !

  5. #15
    Наблюдател
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    11
    Пчеларски район
    лом1
    минава и през 6 мм трябва да го видите и да се убедите ли полевката влиза и става ужас

  6. #16
    Потребител
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    59
    Да Ви попитам как мислите това http://www.youtube.com/watch?v=ZhHepHBODrc дали ще свърши работа по отстраняване на пчелите от медовите пити, и дали по този начин ще може да събирате пчели за отводки, накъдето прехвърлихте темата.

  7. #17
    Ефекта от това действие е същия. Само не разбрах, какво точно маха пчелите от питите. Няма тръскане на самите пити, а и не виждам разлетели се пчели. Може би вътре има върящи се четки, като на автомивките. Незная. Целта на пчелогонките е най-бързо и лесно да се отстранят пчелите от медовите корпуси. На кошер се пада по-малко от минута, да се вдигнат медовите корпусии и да се сложи таблата с пчелогонка. След 24 часа минаваш и събираш корпусите и това е.

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Ето тук продават тази машинка и има пояснения как действа ако някой разбира немски нека да каже колко струва това чудо?http://www.alfranseder.de/Bienen-Abkehrer.html

  9. #19
    Да наистина работи с меки четки. Цената е 398 евро.

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Скъпичка е, но ако работи както на клипа е добре?

 

 
Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •