Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
... В момента в моя район има няколко пчелина, които са в гори телилейски и се чудя как все още не ги е контролирала Баба Меца.
Отговора е елементарен.Когато едно диво животно има възможност да избяга , то винаги го прави.В "горите тилилелейски" има къде да живее без да му досаждат разни двукраки шумни и нагли нашественици.Витоша за съжаление не е такова място.Витоша като национален парк вече е мото полигон и място за дърводобив на новоизлюпените селски виладжии. От години не съм виждал благородни елени, лалугери ,черни щъркели.Преди идваха едва ли не в дворовете на селяните.Когато през зимата вълците подгонеха елените те слизаха до къщите.Вълчия вой караше уличните кучета да се съберат около центъра.А завиеше ли вълк всичкото джавкане стихваше.Сега на ден колите които шетат из планината са колкото на градски булевард.В какво са виновни животните за да ни търпят? За купчините боклуци пръснати навсякъде и приучващи животните към търсене на близост с човека какво да кажем?
А относно разсипването на пчелините извън населените места мога само да споделя личен опит.Мой пчелин беше унищожен от хуманоиди.Цялото село знаеше кои са, но полицията не научи нищо. От тогава кошерите са в двора.Пътуват напред, назад бягайки от огради ,прозорци, баби , деца и т.н.И на мене ми се ще кошерите да са извън селото , ама от хуманоидите повече ме е страх.От тях и мечките бягат.Ако има на къде, де! Ако няма се приспособяват и лапат медец на готово.