Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 154

Преглед на хибрид режима

  1. #1
    Потребител
    Регистриран
    06.08.2013
    Мнения
    63
    Пчеларски район
    Габрово

    Нападение от мечка - пакостница

    Здравейте,

    снощи около 24 часа пчелина на баща ми в габровска област беше нападнат от мечка. Два кошера са напълно унищожени. Има голяма вероятност мечката да се завърне, моля дайте предложения за защита. Ограда няма да я спре, понеже вече е счупила 2 бетонни кола при влизането си в пчелина. Електро-пастир също се съмнявам да я спре. Може да се види по следата която е оставила че не е особенно голяма. Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	20140808_061321[1].jpg
Прегледи:      394
Размер:	181.9 KB
ID:	1806Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	20140808_061336[1].jpg
Прегледи:      393
Размер:	183.5 KB
ID:	1807Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	20140808_061502[1].jpg
Прегледи:      391
Размер:	185.2 KB
ID:	1808Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	DSC_0185[1].jpg
Прегледи:      388
Размер:	151.9 KB
ID:	1809

  2. #2
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Ха сега- имаме си и мечка. Този отпечатък като го гледам ми прилича на кучешки, а зулума е на двукрака мечка. Така ми се вижда по снимките. Следите на мечката и на язовеца са по закръглени, и се открояват 5 пръста, а тук са 4. На кучето както знаем петия пръст виси.

  3. #3
    Потребител
    Регистриран
    06.08.2013
    Мнения
    63
    Пчеларски район
    Габрово
    И аз така мисля. Това че толкова лесно се е уплашила и е избягала ме навежда на мисълта че кучето е най-удачният вариант за защита.

  4. #4
    Потребител
    Регистриран
    06.08.2013
    Мнения
    63
    Пчеларски район
    Габрово
    От мечка е. Както казах по-долу мечката не е особенно голяма и това е предната и лапа. На тази снимка е задната.Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	DSC_0187[1].jpg
Прегледи:      387
Размер:	173.8 KB
ID:	1810

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    09.05.2014
    Мнения
    46
    Пчеларски район
    с.Красава общ.Брезник
    мечките са с по 5 пръста и заоблено стъпало (подобно на човешко) .... това е от вълк или куче в последствие надушило мечката и тръгнало след нея (евентуално) а малка мечка няма да счупи бетонен кол (ако в действителност коловете са били счупени а не просто легнали) но както и да е .... ако пчелина е ограден с мрежа пускаш вътре 2 кучета - те ще я държат настрана

  6. #6
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Колега Зуница, има опасност на другия ден колегата да завари тъщата с булото да вади рамки,а мечката на центрофугата....нали ги знаете жените как се сприятеляват.

  7. #7
    Потребител
    Регистриран
    29.12.2012
    Мнения
    72
    Единствено електропастира върши работа.Имал съм три нападения на мечка!Един път нападне ли тя се връща докато не унищожи целия пчелин.Малките мечки са най- опасни.Полага ти се обезщетение от държавата ,защото мечката е защитен вид.

  8. #8
    Наблюдател
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    6
    Пчеларски район
    село Пейовци, община Габрово
    Здравейте, преди два дни дойде комисия от Велико Търново да констатира пораженията нанесени от мечката. Според отпечатъка на една от питите мечката е на около три години. Широчината на лапата е 14 сантиметра, дължина не може да се премери, защото е стъпила върху рамката. Обещетение ще има, но мерки срещу мечката не. И така вчера аз събрах натрошените кошери и рамки, почистих восъчните остатъци възстанових смачканото ограждение на пчелина поставих по оградата звънци и лопки, както и потните и миризливи дрехи с които работех. Преди да си тръгна се изпиках на едно дърво до пчелина. Надявам се да има някакъв ефект от това което направих. Иска ми се да вържа и куче до пчелина, но нямам, в завода в който работя има едно което е на около осем месеца и когато съм нощна смяна много лае, но не знам ако го вържа до пчелина дали ще свърши работа. Ако мечката нападне отново, ще преместя останалите кошери, ако има такива, на друго място, но още не мога да измисля къде.

  9. #9
    Потребител
    Регистриран
    06.08.2013
    Мнения
    63
    Пчеларски район
    Габрово
    Колега, в кой район се намира пчелина Ви? Да нямаме проблем с една и съща мечка

  10. #10
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.06.2014
    Мнения
    293
    Пчеларски район
    Русе
    Ето това са следи от мечка: http://www.moiteplanini.com/_temp/mechka.htm

 

 
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •