Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 16 от 16 ПърваПърва ... 6141516
Резултати от 151 до 154 от общо 154
  1. #151
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    ... В момента в моя район има няколко пчелина, които са в гори телилейски и се чудя как все още не ги е контролирала Баба Меца.
    Отговора е елементарен.Когато едно диво животно има възможност да избяга , то винаги го прави.В "горите тилилелейски" има къде да живее без да му досаждат разни двукраки шумни и нагли нашественици.Витоша за съжаление не е такова място.Витоша като национален парк вече е мото полигон и място за дърводобив на новоизлюпените селски виладжии. От години не съм виждал благородни елени, лалугери ,черни щъркели.Преди идваха едва ли не в дворовете на селяните.Когато през зимата вълците подгонеха елените те слизаха до къщите.Вълчия вой караше уличните кучета да се съберат около центъра.А завиеше ли вълк всичкото джавкане стихваше.Сега на ден колите които шетат из планината са колкото на градски булевард.В какво са виновни животните за да ни търпят? За купчините боклуци пръснати навсякъде и приучващи животните към търсене на близост с човека какво да кажем?
    А относно разсипването на пчелините извън населените места мога само да споделя личен опит.Мой пчелин беше унищожен от хуманоиди.Цялото село знаеше кои са, но полицията не научи нищо. От тогава кошерите са в двора.Пътуват напред, назад бягайки от огради ,прозорци, баби , деца и т.н.И на мене ми се ще кошерите да са извън селото , ама от хуманоидите повече ме е страх.От тях и мечките бягат.Ако има на къде, де! Ако няма се приспособяват и лапат медец на готово.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  2. #152
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Отговора е елементарен.Когато едно диво животно има възможност да избяга , то винаги го прави.В "горите тилилелейски" има къде да живее без да му досаждат разни двукраки шумни и нагли нашественици.Витоша за съжаление не е такова място.Витоша като национален парк вече е мото полигон и място за дърводобив на новоизлюпените селски виладжии. От години не съм виждал благородни елени, лалугери ,черни щъркели.Преди идваха едва ли не в дворовете на селяните.Когато през зимата вълците подгонеха елените те слизаха до къщите.Вълчия вой караше уличните кучета да се съберат около центъра.А завиеше ли вълк всичкото джавкане стихваше.Сега на ден колите които шетат из планината са колкото на градски булевард.В какво са виновни животните за да ни търпят? За купчините боклуци пръснати навсякъде и приучващи животните към търсене на близост с човека какво да кажем?
    А относно разсипването на пчелините извън населените места мога само да споделя личен опит.Мой пчелин беше унищожен от хуманоиди.Цялото село знаеше кои са, но полицията не научи нищо. От тогава кошерите са в двора.Пътуват напред, назад бягайки от огради ,прозорци, баби , деца и т.н.И на мене ми се ще кошерите да са извън селото , ама от хуманоидите повече ме е страх.От тях и мечките бягат.Ако има на къде, де! Ако няма се приспособяват и лапат медец на готово.
    Спомням си дядо ми. Страх го беше да излезе в гората с магаренцето и да отреже една пръчка с която да го кара, че горския ще го хване. Да не говорим за наръч колове за доматите. Но имаше гори в които страх да те хване да влезеш, както и ти казваш. Сега всичко е ръгнало/тръгнало къде му видят очите. Преди имаше нещо като райони. Града си е град. Селото село. Около тях някаква област в която да обикалят, а след това идват обработваемите площи в които в дадени моменти имаше неписана забрана да не се ходи/лозя, бостани, царевици..../, след това горите в които нямаш право да сечеш. А сега.....слободия. Абе, гледай Бойко и ни крой гащи. А иначе мечката е голям фен на меда. Никога няма да го размине.

  3. #153
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Може би видяхте по Нова ТВ репортажа за Чуйпетльово , след слагането на електропастира от местното горско, който наистина е направен добре, мечката е дошла, парнала се е и от тогава не е идвала......
    https://nova.bg/news/view/2021/06/03...-%D0%B8%D0%BC/
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  4. #154
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov Виж публикацията
    Може би видяхте по Нова ТВ репортажа за Чуйпетльово , след слагането на електропастира от местното горско, който наистина е направен добре, мечката е дошла, парнала се е и от тогава не е идвала.....
    Дано с това се реши проблема на колегата. Нали ще ни държиш в течение при промяна на ситуацията?
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

 

 
Страница 16 от 16 ПърваПърва ... 6141516

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •