Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 16 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 154
  1. #41
    Забранен
    Регистриран
    24.12.2013
    Мнения
    93
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Ха-ха........ха циментов кол,стоманен,че и с бодлива тел-нищо няма да се опре на баба меца.


    няма ли ловджии да я опукат

  2. #42
    Наблюдател
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    6
    Пчеларски район
    село Пейовци, община Габрово
    Здравейте колеги, искам да споделя, че моето ограждение съм го направил наистина добре. Мечката просто го е презкочила. В основата както и в горната част съм опънал през мрежата алуминиев проводник със стоманена нишка, като в основата целият ми пчелин съм го подсилил със каменни плочи забити на около 15см. в земята и стърчащи около 20см. На влизане мечката не е успяла да пречупи бетонния кол, а се е скъсала горната превръзка държаща мрежата към кола, и мрежата се беше свлякла около 20см. от нормалното си състояние, но на излизане, превръзката на другият кол е издържала, и затова кола беше пречупен в основата, и мрежата беше леко полегнала, така че дори да са метални коловете, и дори бетонирани, мечката ще се покатери по мрежата, и пак ще презкочи, освен ако оградата не е висока, примерно 3м. За бодливата тел и аз съм си мислел, защото имам едно топче, но мечката е уязвима само по муцуната, а лапите, макар и да нямат козина, то кожата там е много дебела, и едва ли ще усети бодливата тел, но все пак мисля да опъна поне два реда над мрежата. Вчера говорих с възрастен пчелар, които ми разказа как са хванали мечка, без да я наранят, някъде около 70-та година. Взимаш пластмасов бидон с диаметър около 50см., и дълбок около 1м., с гладка повърхност отвън. Намазваш дъното с мед, покриваш го с мрежа за мухи, за да не оберат пчелите меда, и го слагаш на 100-тина метра от пчелина на пътеката където минава мечката. Като дойде баба меца, тя си напъхва главата до дъното, като скъсва мрежата, но не може да си я извади,защото предните лапи се блокират. Така на другият ден човека намерил мечката на 10-тина метра от мястото където е бил сложен бидона, и мечката се търкаляла безпомощно. Повикал хора от някакъв зоопарк, които я упоили, но се наложило да срежат бидона, за да извадят мечока, без да го наранят, и така баба меца заживяла в зоопарк. Не знам колко правдоподобен е разказа, но аз съм склонен да му вярвам.

  3. #43
    Наблюдател
    Регистриран
    09.05.2014
    Мнения
    46
    Пчеларски район
    с.Красава общ.Брезник
    Пирони, бодлива тел, бетонен пояс .... вие да не гледате от плановете на Алкатраз :D Гладна мечка, която вече знае къде е меда ограда няма да я спре .... миризмите са вариант в началото но няма гаранция че няма да привикне към тях и да не й пречат след месец а и до колкото съм чувал разни одеколони, парфюми и подобни миризми не се приемат много добре от пчелите. Трябва да е нещо което да реагира при нападението на мечката а не нещо постоянно .... например закачени чанове на мрежата които да се раззванят когато тръгне да прескача или събаря оградата .... недостатъка е че най-вероятно съвестните български граждани ще откраднат звънците за отрицателно време

  4. #44
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от atanasov_msb Виж публикацията
    няма ли ловджии да я опукат
    Да, само че мечката се води защитен вид и за отстрела и се иска специялно разрешително, и една камара бюракратични глупости! Реялни я лов не е като лов, в "зоопарк"-ловно стопанство!

  5. #45
    Забранен
    Регистриран
    24.12.2013
    Мнения
    93
    Цитат Първоначално публикувано от станчо Виж публикацията
    Здравейте колеги, искам да споделя, че моето ограждение съм го направил наистина добре. Мечката просто го е презкочила. В основата както и в горната част съм опънал през мрежата алуминиев проводник със стоманена нишка, като в основата целият ми пчелин съм го подсилил със каменни плочи забити на около 15см. в земята и стърчащи около 20см. На влизане мечката не е успяла да пречупи бетонния кол, а се е скъсала горната превръзка държаща мрежата към кола, и мрежата се беше свлякла около 20см. от нормалното си състояние, но на излизане, превръзката на другият кол е издържала, и затова кола беше пречупен в основата, и мрежата беше леко полегнала, така че дори да са метални коловете, и дори бетонирани, мечката ще се покатери по мрежата, и пак ще презкочи, освен ако оградата не е висока, примерно 3м. За бодливата тел и аз съм си мислел, защото имам едно топче, но мечката е уязвима само по муцуната, а лапите, макар и да нямат козина, то кожата там е много дебела, и едва ли ще усети бодливата тел, но все пак мисля да опъна поне два реда над мрежата. Вчера говорих с възрастен пчелар, които ми разказа как са хванали мечка, без да я наранят, някъде около 70-та година. Взимаш пластмасов бидон с диаметър около 50см., и дълбок около 1м., с гладка повърхност отвън. Намазваш дъното с мед, покриваш го с мрежа за мухи, за да не оберат пчелите меда, и го слагаш на 100-тина метра от пчелина на пътеката където минава мечката. Като дойде баба меца, тя си напъхва главата до дъното, като скъсва мрежата, но не може да си я извади,защото предните лапи се блокират. Така на другият ден човека намерил мечката на 10-тина метра от мястото където е бил сложен бидона, и мечката се търкаляла безпомощно. Повикал хора от някакъв зоопарк, които я упоили, но се наложило да срежат бидона, за да извадят мечока, без да го наранят, и така баба меца заживяла в зоопарк. Не знам колко правдоподобен е разказа, но аз съм склонен да му вярвам.
    Ток с нисък волтаж дали няма да стане

  6. #46
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Наистина не разбирам, защо не ползвате електронен пастир който си е пригоден от всякъде за целта. Измислен му е монтажа захранването "кабелите" всичко. На всичко от горе там се използват доста сериозни напрежения за много кратко време и наистина ти се изпаряват мераците като го докоснеш само веднъж.

  7. #47
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от atanasov_msb Виж публикацията
    Ток с нисък волтаж дали няма да стане
    Няма ток с нисък Волтаж....... ха-ха....... тока е с Ампераж.......

    Ниското напрежение и слабият ток не оказват никакъв ефект върху живите организми. Напрежението трябва да е високо (мин. 15-20kV), за да предизвиква искра от разстояние около 1 см и да пробива лесно през тялото на жертвата към земя, дори и когато на краката има изолатор (обувки или дебела изсъхнала кожа при мечките). Тока трябва да е малък (около 1-2 mA), за да предизвиква силен шок и контракции на мускулите, но не и спиране на сърцето (смърт). Допълнителен ефект се получава, ако тока е импулсен с ниска честота - напр. 10-20 Hz.

  8. #48
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Наистина не разбирам, защо не ползвате електронен пастир който си е пригоден от всякъде за целта. Измислен му е монтажа захранването "кабелите" всичко. На всичко от горе там се използват доста сериозни напрежения за много кратко време и наистина ти се изпаряват мераците като го докоснеш само веднъж.
    И аз на това се чудя! До сега по-добро средство срещу мецаните не е измислено.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  9. #49
    Забранен
    Регистриран
    24.12.2013
    Мнения
    93
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Няма ток с нисък Волтаж....... ха-ха....... тока е с Ампераж.......

    Ниското напрежение и слабият ток не оказват никакъв ефект върху живите организми. Напрежението трябва да е високо (мин. 15-20kV), за да предизвиква искра от разстояние около 1 см и да пробива лесно през тялото на жертвата към земя, дори и когато на краката има изолатор (обувки или дебела изсъхнала кожа при мечките). Тока трябва да е малък (около 1-2 mA), за да предизвиква силен шок и контракции на мускулите, но не и спиране на сърцето (смърт). Допълнителен ефект се получава, ако тока е импулсен с ниска честота - напр. 10-20 Hz.
    важна е идеята ха ха след това който му разбира ще се сети като теб например

  10. #50
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Мечката, която две вечери унищожава пчелните стопанства над карловския квартал „Сушица", е имала среща с фермера Стоян Иванов снощи. Младият човек пострада във вторник, когато звярът прегази телената масивна ограда и разби 5 кошера.

    Тъй като предполагал, че горският „терорист" ще се върне, Иванов заел позиция в колата си и зачакал. „Към 20 часа мечката се появи, слезе от гората, аз започнах да хвърлям пиратки, да викам, да я осветявам фаровете. Нямаше абсолютно никаква реакция. Тя просто ме погледна, прегази безцеремонно друга част на оградата, седна до кошерите и започна да ги подмята като детски играчки. На мен мечката ми се видя огромна, не е малка, както предполагахме", разказа Иванов.

    След като изпотрошила петте кошера, Стоян запалил колата и от ръмженето на двигателя мечата се стреснала и избягало. Фермерът стоял на пусия до около 23 часа и си тръгнал. След него мечката се е върнала и е унищожила още 10 кошера.

    Загубите на мъжа до момента са около 6 хиляди лева. Днес отново комисия от специалисти ще прави опис, за да се възстановят щетите. Процедурата обаче е дълга и тромава. „Не знаем какво да правим, тя е защитен вид и е в нейна си територия, няма как да я спрем, вдигат рамене всички, ангажирани със случая. Най-опасното е, че харесаните от мецаната ферми са на около 200 метра от последната къща на квартала. Там се намират поляни и водоемът на „Сушица” и местата са любими за разходка на местните. Мечката се появява вече и по светло и не се плаши от нищо, внимавайте", предупреждават притеснени пострадалите фермери.
    На тази новина попаднах.

 

 
Страница 5 от 16 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •