Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 14 от общо 14

Тема: НУКЛЕУСИ

  1. #11
    Цитат Първоначално публикувано от stanko1972
    Това направих пез почивните дни.Смятам да го ползвам за запасни майки.
    Браво!
    Ако правиш още направи и някой с входове от двете страни ,по сигурно е че няма да се объркват майките ,а в последствие можеш да си отвориш южня вход.

  2. #12
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Цитат Първоначално публикувано от nikberk
    Цитат Първоначално публикувано от stanko1972
    Това направих пез почивните дни.Смятам да го ползвам за запасни майки.
    Браво!
    Ако правиш още направи и някой с входове от двете страни ,по сигурно е че няма да се объркват майките ,а в последствие можеш да си отвориш южня вход.
    Абсолютно си прав Николай.Такъв беше и първоначалния ми замисъл, но после го промених приятелю.Миналата седмица това което имаш в предвид го видях при Софрон в Ерден.Следващия ще бъде с 4 отделения с различни входове.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  3. #13
    Станко,ние с теб може да си говорим и на бира ама не можем да се видиме поне докато не удари сняг,затова през форума.Та на темата,с четри отвора е добре и аз ги направих първоначално така ,но се отказах и използвувам само два ,защото произвеждам майки за мен ,а не за продан.Помисли малко на коя майка ще и е по добре на две или на четри пити с пчели и коя ще е гледана и обслужвана по добре.Най-малкото за микроклимата при отглеждане на маточника има значение от количеството на пчелите.Имам 30бр.оплодни сандъчета ,които използвувах само веднъж .Те не са за мен!Затова използвувам корпус разделен на две с два срещуположни отвора.Така мисля.

  4. #14
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    И тук съм съгласен като се замисля.Колкото повече пчели толкова по-добре приятелю.Този нуклеус който направих е с 2 отделения за по-6 ДБрамки.Дъното му е подвижно.Винаги мога да отворя вход и от южната му страна.Реших да го използвам за запасни майки. В него смятах да направя 2 отводки на по-4 рамки със придаване на оплодена майка и зимата да се топлят взаимно, може и само с придаване на маточник.Ако пролетта ми е нужна майка ще я придам заедно с пчелите на нуждаещото се сем.Ако не ми е нужна ще ги прехвърля в отделни сандъци и отводки ще се развият като сем.Все ще ми е от полза.А за бирата ще ми е приятно да изпием па една когато се освободим.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •