Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 35
  1. #11
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Благодаря за съветите!
    Опитвам се да правя точно това,но все още има много какво да науча за да подобря условията.

  2. #12
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.02.2014
    Мнения
    249
    Колеги,може ли да ми дадете телефон или как да си поръчам витамини на lamons че нашите ветиринари в Исперих не са чували за тях.Благодаря.

  3. #13
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от argilov Виж публикацията
    Колеги,може ли да ми дадете телефон или как да си поръчам витамини на lamons че нашите ветиринари в Исперих не са чували за тях.Благодаря.
    Нормално е, аз знам две фирми(може да има и още няколко), които го продават:

    Енчо Енев
    Бий Голд ЕООД
    гр.Велико Търново
    Тел: 0895 / 73 44 74
    office@lysonbg.com

    Калоян и Асен Кисови
    Аписселект ЕООД
    гр.Пловдив
    Тел: 0878 / 906 821, 0878 / 906 822, 0882 / 944 026
    office@apisselekt.com

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Колко време давате ламиниса на опаковката пише 5 до 10 дена ама какво означава това? Аз им давах 4 пити през 4 дена по 700мл., мислех в четвъртък да им дам за последно, но се чудя дали да пропусна защото застудя времето.

  5. #15
    Потребител
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    75
    Пчеларски район
    Добрич
    Цяла година /през 2-3 дни/ им давам по 80 грама на 10 литра сироп до последно преди 2 седмици.

  6. #16
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    .................................................. ..

  7. #17
    Потребител
    Регистриран
    30.12.2010
    Мнения
    80
    Пчеларски район
    общ. Свищов
    Ути Бъчваров ряпа да яде. :D

  8. #18
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Разгеле бе,колега.Айде,ако идваш накъм Бургас,ще черпя една меча кръв,белким изпуснеш още нещо.

  9. #19
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    По-добре би било темата за пробиотиците да си дойде тук,където и е мястото.Колегата Борислав Александров има доста по-богат опит от мен с пробиотиците и би било хубаво да се включи,а не да се ослушва.Той самия предлага подобен продукт,но скромничи.Аз смятам да ползвам както готова формула(продукт,обогатен с пробиотици),така и домашнярката с Jamieson.Колегата Дамянов може да дообогати знанията ни с изследванията на витамин С и как той влияе върху млечно-киселите бактерии.Нещата ако се гледат на парче се изтърва голямата картинка,където всичко е взаимосвързано и балансирано.
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  10. #20
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Маята представлява дрожди(гъби), а в тях има същите или подобни ензимите като при пчелите.
    Антибиотиците унищожават бактериите и гъбите, а точно тези двете са изключително нужни за разграждането на веществата(при всичко живо) и ускоряват до 1 000 000 пъти биохимичните реакции в организма ЛИНК.
    Витамин C повишава на няколко нива защитата на пчелите или пречи(забавя, спира) на развитието на определени бактерии и гъби(включително тези дето нас ни мъчат).
    След това е киселина, а киселината е едно от малкото неща убиващи Ноземата. Дори слаба киселина като Оцетната(Мравчена,Лимонена ,Витамин C и т.н) дава по-добри резултати от Фумидила - просто защото може да се използва много пъти(цяла година нон стоп), без това да пречи на пчелите. А за същия ефект трябва да давате Фумидил с кофите и пчелите е много ама много вероятно да умрат преди болестта.
    А и Фумидила НЕ действа като убива ноземата, а я забавя! Спорите на нозема издържат и на ниски и на високи температури(това с фризера не убива...вижте маята), а издържат и на Фумидила, но на киселинна среда не държат.
    Доколкото успях да разбера(много сложно беше написано) става дума, че първо се спира развитието и второ се изтощава ноземата, като гъбата умира от глад, старост(не точно) и нарушена структура.
    Повечето препарати (без антибиотици) съдържат йод, Аспирин(търговска марка), мравчена киселина(разни миксове) - Български, Сръбски, Румънски и т.н няма да им правя реклама.
    Като се убият полезните бактерии и гъби с антибиотици, то не е възможно да има по-висок добив на мед сравнено със семейство третирано с гореизброените.
    Това дето го пишат и говорят разни ВЕЛИЧИЯ" е чиста проба реклама и нищо повече. А и фирмите си плащат разни "учени" и вестници(тоалетна хартия) да излизат със становище, че всичко е "6" и проблем няма.
    А за проблема с антибиотиците в меда...изобщо няма да говорим.
    За другите ефекти от киселините и по-специално Витамин C съм писал много и все още може да се намери лесно из форума.

    За мен готовите добавки са пълна трагедия, а ако излезе нещо добро ще кажа, но не съм го видял още. Нито цените са добри, нито съдържанието.

    Аз показвам, а всеки си има глава на раменете

    Имам 4 хляба и във всеки един има(имало е) Витамин C.



    Относно консервантите – давам ви пример за консервант използван в хлебопроизводството – това е Е300 или аскорбинова киселина. На много хора това им звучи страшно, докато не разберат, че комерсиалното наименование на аскорбиновата киселина е Витамин С. Но не се заблуждавайте, че хлябът вие витаминно обогатен като видите този надпис, защото в процеса на изпичане, той се разгражда. Единствените витамини, които не се разграждат от тези температури са витамините от група В. ЛИНК
    Витамин C е перфектното средство, подпомагащо бухването на хляба при печене. Познат също като аскорбинова киселина, той се използва от пекарите, за да подпомогне увеличаването обема на печивата. ЛИНК
    - Антиоксиданти - предпазват хляба от окисляване. Имат и стягащ ефект върху тестото. Използва се най-вече аскорбинова киселина, или витамин С (Е300).
    Там се слагала и аскорбинова киселина, която подобрявала хлебопекарните качества на брашното. Освен това тя служи и като антиоксидант и пречи на мухлясването на хляба. ЛИНК
    Добавянето на витамин C или т.нар. аскорбинова киселина просто създава по-кисела и благоприятна среда за действието на маята, това обаче че в завода добавят само витамин C не означава че в мелницата никой нищо не е добавял. ЛИНК


    Антиоксидантите са от Е300 до Е399. Те също предпазват продуктите от разваляне, но причинено от окисляването им. Делят се на 2 групи - естествени и синтетични. Един от най-използваните антиоксиданти е аскорбиновата киселина или витамин С. Той е под номер Е300. ЛИНК
    Този пост е редактиран от Дамян Дамянов; 09.11.2014 в 19:00.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

 

 
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •