Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 32 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 315
  1. #21
    Автор
    Регистриран
    07.10.2013
    Мнения
    153
    Цитат Първоначално публикувано от joromainata Виж публикацията
    Прикачен файл 1795Прикачен файл 1796моите 3 та година ще зимуват на мрежесто дъно и нямам оплаквания а и добре се развиват
    Да неса ти р-чичките на погрешно мјасто?

  2. #22
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Пчелите загиват от глад,не от студ.
    И аз съм против тази "поговорка." Зависи от много фактори през които ще преминат пчелите по време на този СТУД за който говорим. Много пчели са умирали и ще умират макар плодниците да са пълни с мед и обратно. Пчеларят е основният фактор, който да отрегулира начина за благоприятното презимуване на пчелите.

  3. #23
    Автор
    Регистриран
    21.10.2012
    Мнения
    151
    и скафандър слагам и димогенератор паля за всеки случай да имам запален под ръка иначе ги работя така как съм на снимката
    а за стълбичката верно трябва доста е трудно вече на тази височина аз стъпвам на празен корпус

  4. #24
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Цитат Първоначално публикувано от joromainata Виж публикацията
    иначе ги работя така как съм на снимката
    Ха-ха. Да ти пратя ли моя снимка да видиш аз как ги работя. Ще ти подскажа- само по було(и едни колко смокинов лист изрязани стари дънки), че малко ми е неудобно да ходя на работа с подути очи.

  5. #25
    Наблюдател
    Регистриран
    16.03.2014
    Мнения
    12
    Здравеите ,колеги.Начина на зазимяване ми е следният-около 15 август преглеждам плодниците за количеството запас с мед за зимата.Ако е малък до 15 септември подхранвам захарен сироп 1 към 1.Веднага правя 1 третиране с накапване на ОК.Около 10 ноември правя двукратно третиране с ОК и поставям магазините над плодниците с рамките за да ги предпазя до пролетта от молци,като поставям платно с отвор между плодника и магазина и пръчки диаметър 8 мм.за да могат пчелите да се придвижват под платното.Кошерите са ДБ.От плодниците мед не вадя.

  6. #26
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Цитат Първоначално публикувано от todor_19 Виж публикацията
    Здравеите ,колеги.Начина на зазимяване ми е следният-около 15 август преглеждам плодниците за количеството запас с мед за зимата.Ако е малък до 15 септември подхранвам захарен сироп 1 към 1.Веднага правя 1 третиране с накапване на ОК.Около 10 ноември правя двукратно третиране с ОК и поставям магазините над плодниците с рамките за да ги предпазя до пролетта от молци,като поставям платно с отвор между плодника и магазина и пръчки диаметър 8 мм.за да могат пчелите да се придвижват под платното.Кошерите са ДБ.От плодниците мед не вадя.
    Какво платно използваш
    Милен Михов

  7. #27
    Наблюдател
    Регистриран
    16.03.2014
    Мнения
    12

    отговор

    Цитат Първоначално публикувано от kapanec Виж публикацията
    Какво платно използваш
    Платно,задължително от памучен плат,за да не се спарва вътре гнездото и да не става конденз, да може да става вентилация.Това,колега е наи важно за зимата ,постоянния обмен на въздуха и наличието на достатъчна храна за зимата.Заедно с унищожаването на акара с ОК.Лентите,които ги продават са менте и загуба на пари и на кошери.

  8. #28
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.06.2013
    Мнения
    349
    Пчеларски район
    Брезник
    Цитат Първоначално публикувано от todor_19 Виж публикацията
    Платно,задължително от памучен плат
    А като го налепят с клей,както сега заклейват дали има значение от какво е платното

  9. #29
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Цитат Първоначално публикувано от todor_19 Виж публикацията
    Платно,задължително от памучен плат,за да не се спарва вътре гнездото и да не става конденз, да може да става вентилация.Това,колега е наи важно за зимата ,постоянния обмен на въздуха и наличието на достатъчна храна за зимата.Заедно с унищожаването на акара с ОК.Лентите,които ги продават са менте и загуба на пари и на кошери.
    Благодаря за отговора колега, само още нещо да попитам .Понеже казваш ,че вдигаш магазините във началото на ноември над плодника до тогава магазините къде ги държиш
    Милен Михов

  10. #30
    Наблюдател
    Регистриран
    16.03.2014
    Мнения
    12
    Цитат Първоначално публикувано от kapanec Виж публикацията
    Благодаря за отговора колега, само още нещо да попитам .Понеже казваш ,че вдигаш магазините във началото на ноември над плодника до тогава магазините къде ги държиш
    Така,значи днес извъртях от магазините мед,поставих ги над плодниците,където ще останат няколко дни ,за да може пчелите да ги почистят.После ги слагам в стая,по няколко магазина един над друг с рамките,напушвам ги със сяра двукратно през 10 дни,за да може да ги предпазя от молците.

 

 
Страница 3 от 32 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •