Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 13 от 32 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 121 до 130 от общо 315
  1. #121
    Наблюдател
    Регистриран
    21.04.2013
    Мнения
    25
    Пчеларски район
    София
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Това вече истински ме разсмя. Това е някакъв друг вид пчеларство явно. Матеев не е лошо поне от време на време да ходиш по пчелините и да видиш пчели със собствените си очи. Истината е че твоите пчелари не ги интересува въобще дали ще ти преживеят семействата и сега си в издънка, защото не си проверил лично какво е състоянието на семействата и какви ги вършат твоите хубусници. Сега няма нужда да мислиш нова биология на пчелите. Направи каквото вече си решил и по-добре спри да ровиш по този въпрос белкем някой подскаже нещо, че започваш да се излагаш.

    Сега вече онемях

  2. #122
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.11.2012
    Мнения
    241
    Цитат Първоначално публикувано от ahilis Виж публикацията
    И Вие го казахте, но това не значи, че е така.
    Това работи!!! Аз работя (от начало на своята практика ) по тази система на Генадий Степаненко "Ярославская пасека" . Матеев вярно казва -
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    ...не само КАКВО трябва да се направи, но и обяснява ЗАЩО това се прави така....

  3. #123
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Това вече истински ме разсмя. Това е някакъв друг вид пчеларство явно. Матеев не е лошо поне от време на време да ходиш по пчелините и да видиш пчели със собствените си очи. Истината е че твоите пчелари не ги интересува въобще дали ще ти преживеят семействата и сега си в издънка, защото не си проверил лично какво е състоянието на семействата и какви ги вършат твоите хубусници. Сега няма нужда да мислиш нова биология на пчелите. Направи каквото вече си решил и по-добре спри да ровиш по този въпрос белкем някой подскаже нещо, че започваш да се излагаш.
    Ами и аз мога да кажа същото за тебе, но ще си затрая, защото съм тактичен. Всеки си има глава на раменете и може сам да си реши на кого да повярва. Аз лично повярвах на този руснак, а за когото го МЪРЗИ да изгледа клипа, ще му кажа да изгледа поне от 23-тата до 24-тата минута. Между другото това се споменава поне на още 2-3 места в клипа - това, че есенната пчела е длъжна да направи очистително облитане поне веднъж, или умира.


  4. #124
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Цитат Първоначално публикувано от Бърз Виж публикацията
    Това работи!!! Аз работя (от начало на своята практика ) по тази система на Генадий Степаненко "Ярославская пасека" . Матеев вярно казва -
    Някакъв по така ЛИНК, че да го видя аз, че и някои по неразбиращи пчелари - с една дума да се ограмотим, че май изоставаме с материала.

  5. #125
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    ако една пчела не е успяла да порастне и да се научи да лети.
    Руснака каза, че ако не се облети ще умре, но от какво ще умре се пита в задачката? Те от това умират и облетелите се пчели. А клипа не е лошо г-н Матеев да го гледате поне 20-тина пъти докато нали...... го разучите.

  6. #126
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.11.2012
    Мнения
    241
    Цитат Първоначално публикувано от ahilis Виж публикацията
    ...с една дума да се ограмотим...
    Тука който иска може да види всички видео материали по тази технолгия (обикновена дву корпусна система, исписана в всички български учебници и книги по пчеларство) - http://www.yaruley.ru/video
    Това е форум за обсъждане - http://www.yaruley.ru/forum
    Успех.

  7. #127
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Цитат Първоначално публикувано от Бърз Виж публикацията
    Тука който иска може да види всички видео материали по тази технолгия (обикновена дву корпусна система, исписана в всички български учебници и книги по пчеларство) - http://www.yaruley.ru/video
    Това е форум за обсъждане - http://www.yaruley.ru/forum
    Успех.
    Хей Бърз, че аз докато открия къде точно е отговора и току виж съм се превърнал в руснак. Като знаеш къде е точно вземи, че го цъкни та по - бързо да навлезем в нещата и да се поразвие темата още сега, че утре ще е вече безинтересно.

  8. #128
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Тоест пчелите, които се раждат в момента, вече нямат шанс да доживеят до възраст, в която да се научат да летят и да се облетят. Следователно те ще умрат и ще останат живи само пчелите, родили се най-късно на 20-ти септември
    Може и да не е съвсем научно точно казано, но твърдението е вярно. Пчелите които по някаква причина не могат да натрупат мастно тяло (високи нива на витолонгенин, запаси от аминокиселини и добре развита функционална имунна система на междуклетъчно ниво), т.е. всички не-зимни пчели, трудно могат да преживеят зимата
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  9. #129
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Може и да не е съвсем научно точно казано, но твърдението е вярно.
    Хем не е научно доказано, хем е вярно. Защо? Защото някой си го е казал. Да ама не.

  10. #130
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Дори и да преживеят зимата напролет ще умрат рано и изведнъж семейството отслабнало и ще се чудим ама какво е станало.

 

 
Страница 13 от 32 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •