Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 21 до 24 от общо 24
  1. #21
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    решението на ТЕЛК става пожизнено само в два случая ако е с 50 % инвалидност (само за пенсионери) или са навършени 70 години... данъчна декларация се подава като се приспадат данъчните облекчения за инвалидност които ЗДДФЛ позволява

    но се посъветвай с счетоводител или направо отиди в НАП
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  2. #22
    Потребител
    Регистриран
    25.03.2013
    Мнения
    99
    Мерси.Май няма начин ще трябва да си отида при счетоводител.

  3. #23
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    най-добре понеже има различни данъчни облекчения според това кой член е и т.н. в единия вариант се намалява двойния размер на минималния годишен праг някъде към 1 600 лв. грбо в другия ползваш данъчно облекчение в размер над 7 000 лв. но не ги знам с точност понеже не ми се е налагало затова жертвай 10-15 лв. за счетоводител
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  4. #24
    Потребител
    Регистриран
    25.03.2013
    Мнения
    99
    Ходих при счетоводител.Ще стане работата.При пенсиониране ТЕЛК решението става безсрочно въпреки че,не го пише.И поради факта че сделката е под 7960 лева не дължа данък.Когато това е станало в последното тримесечие на годината данъка може да се декларира (плати) до края на март.

 

 
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •