Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 21 до 29 от общо 29
  1. #21
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    При качествени рамки с корава дървесина няма такива проблеми. Да не би твоите рамки да са от изгнила дървесина? Как така забит гвоздей в тях ще се вади толкова лесно?

    Моите рамки са от липа и никога досега не съм наблюдавал измъкване на уширителя или на скоба от такер. Наблюдавал съм ръждясване на скоби от такери или скъсване на бургаска пластмасова основа под скобата, но измъкване на скоба не съм наблюдавал никога.

  2. #22
    Наблюдател
    Регистриран
    23.01.2015
    Мнения
    1
    Пчеларски район
    с. Сеслав, община Кубрат
    Здравейте, искам да си поръчам хофманови уширители, ако е валидна офертата, 1 кашон 400 броя на цена 45 лв., но не мога да се свържа по телефона. Казвам се Павлин Петров тел. 0899915039 от гр. Кубрат съм. Ако не Ви затруднява звъннете вие за да се уточним. Поздрави

  3. #23
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Още утре ще ви звъннем. Телефона си е наред, просто от време на време при нас е лудница и не можем да насмогнем на обажданията (за едно или за друго нещо). Все пак и ние сме хора и си имаме максимален капацитет на възможностите за отреагирване.

  4. #24
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Интересувам се, дали хофмановите уширители издържат температурата на парната восъкотопилка? След бракуването на питата, мога ли да я претопя във восъкотопилката, без да демонтирам разделителите и после да монтирам нова основа на същата рамка?

  5. #25
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Няма проблеми - аз масово ползвам восъкотопилки - както парна, така и такава на газ.

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Няма проблеми - аз масово ползвам восъкотопилки - както парна, така и такава на газ.
    Искаш да кажеш, че и двете са парни, но енергоносителя е друг.

  7. #27
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Парна восъкотопилка, на газ или на ток, както и кипящата вода, температурата е една и съща - 95 до 100 градуса, в зависимост от надморската височина. Аз нямам АГ и при такава температура дезинфекцирам рамките.

  8. #28
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Има два типа детайли - мъжки и женски. Предполагам, че те трябва да се поставят така, че при поставянето на питите в кошерите, мъжки детайл да контактува с женски. Въпросът е, има ли стандарт, къде трябва да поставя мъжкия детайл, така че, ако закупя рамки от друг производител с направени или поставени уширители, те да са поставени идентично с тези, които аз съм си монтирал?

  9. #29
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Двата пластмасови уширитела, ”мъжки и женси” са с различна дебелина(по спомен). Ако комбинираш рамките ще имаш малко отклонение в отстоянията, но не е фатално. Ако сега ще монтираш пластмасите, ползвай възможно по-дълги пирони. След време натрупания прополис успява да измъкне някой и друг уширител(рамките са чамови). Вчера ми се случи с такъв от миналата година.

 

 
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •