Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 8 от общо 8
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    02.07.2014
    Мнения
    45

    Lightbulb Инвентар за направата на рамки

    Какво е нужно за направата на една рамка

  2. #2
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от brusa Виж публикацията
    Какво е нужно за направата на една рамка
    Минимум 4 броя летвички, няколко пирончета(може и с такер) и няколко метра пчеларска тел - зависи от видана рамката.
    Някой ползват и лепило, кабзи за дупките където минава телта за да не се впива в дървото, също и хофманови уширители ако страничните летви не са така фрезовани че да са с уширител, може и пета летва да се сложи под горната, също и някакви датчици някъде да се скрият - но това са все "незъдължителни" елементи.
    Колкото до инструментите, това което може би питаш тука в тая тема: ако са полу-фабрикат и само ще ги сгляваш - чук, такер, може и някакво шаблонче което да ти помага при сковаването. А ако ще си ги изработваш сам от "нлата" - зависи каккъв ти е изходният материал. Ако ще тръгваш от трупи - трябва ти гатер, после банциг, след това абрихт или щрайхмус(по-добрият вариант), циркуляр и фреза - абе пълно оборудвано дърводелско предприятие. Ако тръгваш от някакви дъски - може някой машини като гатера например да си ги спестиш, ако няма да правиш хофманов уширител от дърво, може да минеш и без фреза.

  3. #3
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.02.2014
    Мнения
    249
    За парите които ще дадеш за машини,си купиш рамки, ще имаш за цял живот ако си любител.Ако ще продаваш дай оферти.

  4. #4
    Автор
    Регистриран
    27.02.2013
    Мнения
    118
    Пчеларски район
    стара загора
    Направа на рамки с хоби машини с които почти всички разполагаме не си заслужава. Виж беля със сигурност можеш да си изкараш. За 35 - 40 ст за рамка - по-добре си купувай заготовките , коването и обтелването го прави както на теб ти е кеф
    www.rabotilnicata.hit.bg мебели и обзавеждане по индивидуален проект

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Преди години започнах да си правя сам рамките, купувам си греди, дъски бича си ги и си правя рамки, като "дръпнах калема" и рамките ми стъпват на 30-35 ст. + труда и прахоляка (а той е в изобилие + шума в ушите). Гледам в някой пчеларски магазини рамките ги продават по 40 ст., питам продавача как постига тази цена, а той ми отговаря: "Производителя ми работи с много евтин материал (т.е. краден или с парчета останали му от друга поръчка) и за това са на тази цена". Така че колега помисли дали си заслужава да влагаш средства в машини или да си ги купуваш готови рамките ....

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Аз пък сериозно се замислям да започна пак да си правя рамките сам и то не заради парите, а заради качеството. Как две еднакви летви не намериг измежду 1000 рамки които купих. Да не говорим за чепаците и суровия материал.

  7. #7
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Бонев Виж публикацията
    Аз пък сериозно се замислям да започна пак да си правя рамките сам и то не заради парите, а заради качеството. Как две еднакви летви не намериг измежду 1000 рамки които купих. Да не говорим за чепаците и суровия материал.

    Напълно съм съгласен!
    Това, което масово се продава са паянтави рамки сковани от рошави летви, понякога влажни, понякога черни, но винаги зле изработени.

  8. #8

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •