Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 6 от общо 6
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    07.07.2014
    Мнения
    16
    Пчеларски район
    Ботевград

    Видове пчели

    Колеги, снощи отворих един рояк, който бях настанил преди 2 седмици и гледам че сред пчелите има няколко екземпляра, които силно се отличават от останалите пчели.
    Описвам външно как изглеждат: чисто черно тяло - лъскаво черно като голяма мравка. Очите са по силно изразени, коремчето по издължено и заострено със силно изразена талия - както е при осите. Крилцата са по малки. Тялото е черно и лъскаво без типичния за другите пчели мъх. Общия размер на тялото е по слабо и късо.
    Какво може да е това - що за пчели са това?

  2. #2
    Потребител
    Регистриран
    29.12.2012
    Мнения
    72
    Стари пчели

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от nnakov Виж публикацията
    Колеги, снощи отворих един рояк, който бях настанил преди 2 седмици и гледам че сред пчелите има няколко екземпляра, които силно се отличават от останалите пчели.
    Описвам външно как изглеждат: чисто черно тяло - лъскаво черно като голяма мравка. Очите са по силно изразени, коремчето по издължено и заострено със силно изразена талия - както е при осите. Крилцата са по малки. Тялото е черно и лъскаво без типичния за другите пчели мъх. Общия размер на тялото е по слабо и късо.
    Какво може да е това - що за пчели са това?
    Имах същия кошер и се бях притеснил да не е някаква болест. Пролетта смених майката и вече няма и помен от тези пчели.

  4. #4
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Цитат Първоначално публикувано от nnakov Виж публикацията
    Колеги, снощи отворих един рояк, който бях настанил преди 2 седмици и гледам че сред пчелите има няколко екземпляра, които силно се отличават от останалите пчели.
    Описвам външно как изглеждат: чисто черно тяло - лъскаво черно като голяма мравка. Очите са по силно изразени, коремчето по издължено и заострено със силно изразена талия - както е при осите. Крилцата са по малки. Тялото е черно и лъскаво без типичния за другите пчели мъх. Общия размер на тялото е по слабо и късо.
    Какво може да е това - що за пчели са това?
    Септицемия.

  5. #5
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Възможно е да е друго заболяване, но за по пълна яснота може да се направи някакъв лабораторен анализ. Така е малко на сляпо.
    Този пост е редактиран от ahilis; 11.07.2014 в 22:51. Причина: изтрий

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    07.07.2014
    Мнения
    16
    Пчеларски район
    Ботевград
    благодаря за мненията. Смених майката. Ще наблюдавам пчелите - да видим.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •