Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 20 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 200
  1. #21
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Има поилки, които се слагат на прелката, но не са стабили и оливат.
    Слагаш хранилка върху рамките и сипваш в нея. Ако имаш табла импровизираш - махаш я и хранилките директно върху рамките - една за сироп, една за вода, покриваш с плат.

  2. #22
    Наблюдател
    Регистриран
    03.07.2014
    Мнения
    29
    аха ясно чудя се ако купя 3 рамки със запечатано и незапечатано пило,Но даги искараме вечерта даможе и работната пчела дае там,та да подсиля малко моите ?

  3. #23
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Зидаров, приятелю, радвам ти се, че си на 17 години и имаш желание да се занимаваш, но постарай се малко с писането. Трябва по три пъти да прочета един пост, за да разбера какво точно се има предвид и накрая ми писва.
    Сега по същество - ако има откъде да вземеш пчелите - добре, но летящите пак ще се върнат. Сложи основи за градеж, изчакай седмица, не пипай много кошерите въпреки, че ти се иска и наливай вода и сироп през ден. Следащата седмица пак сложи основи и така. В кой район си и каква е пашата?

  4. #24
    Наблюдател
    Регистриран
    03.07.2014
    Мнения
    29
    А със сиропа могали да им давам пак startovit? От Хасково съм!Пашата във момента е предимно слънчоглед,царевица и рапица

  5. #25
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    По класовете на царевицата съм виждал пчели да събират прашец, но сега за сефте чувам някой да я пречислява към пашите...?!? А и рапица по това време?!? Гледам в нашият район я жънат вече, а и пролетна да има някъде, би трябвало да е прецъфтяла, но щом казваш в хасковско може и да има.

  6. #26
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от v.zidarov Виж публикацията
    аха ясно чудя се ако купя 3 рамки със запечатано и незапечатано пило,Но даги искараме вечерта даможе и работната пчела дае там,та да подсиля малко моите ?
    Зависи и от разстоянието. Там от където ще ги взимаш, ако е на повече от 6 км по права линия от мястото където ще ги слагаш, няма да имаш проблеми с връщането, но ако е по-малко разстоянието, може и да се върнат летящите пчели.

  7. #27
    Потребител
    Регистриран
    02.01.2014
    Мнения
    79
    Пчеларски район
    Общ.Чепеларе с.Косово
    Цитат Първоначално публикувано от brusa Виж публикацията
    Моля, помогнете на пчеларите с недостиг на знания
    Колега при условие ,че вече има такава тема в която постоянно се задават ,а и ма много зададени въпроси, защо откриваш нова лошо няма ,но така става една объркване кой къде да си зададе въпроса ,а и мисля че в случая едната тема е излишна.Аз също съм начинаещ и имам доста въпроси и аз също съм задавал теми който вече ги има но мисля че тази тема е излишна някои въпроси са зададени и тук и в другата тема и става едно объркване, но има си модератори те си знаят

  8. #28
    Наблюдател
    Регистриран
    02.07.2014
    Мнения
    45
    ДОБРЕ КАК ДА СИ ИЗТРИЯ ТЕМАТА

  9. #29
    Наблюдател
    Регистриран
    03.07.2014
    Мнения
    29
    От къде и каква литература да си взема?

  10. #30
    Наблюдател
    Регистриран
    02.07.2014
    Мнения
    45
    Много е хубава книгата 1001 въпроса и отговора по пчеларството

 

 
Страница 3 от 20 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •