Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 8 от 12 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 71 до 80 от общо 114
  1. #71
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Аз ползвам бензинова духалка защото съм в гората и нямам ток.Досега само плюсове съм видял,а има и минус,трябват ти повече помощници за носене,защото количеството изкарани магазини е в пъти повече.Не разбирам за какво късане на рамки пише колегата Крумов,при мен не е имало такив случай.
    Точно това мисля, че казах: ако ползвам мижавата си духалка на пълна мощност, струята е толкова силна, че мога да разпечатам питата само със силата и. Затова ползвам духалката с намалена мощност. Искам да кажа, че стига да имаш ток на пчелина си, не е необходимо да си купуваш моторна духалка, която е в пъти по-скъпа. RTR-чето го поръчах от онлайн магазин (струваше ми 45лв + 4.80 доставка по Еконт), изпробвах го и толкова много ми хареса, че след 3 дни си поръчах още едно (да си имам и на другия пчелин, а да не го разнасям, че току виж съм го забравил и ми падна капацитета на медоваденето ). :-)))

  2. #72
    Автор
    Регистриран
    20.12.2013
    Мнения
    139
    Пчеларски район
    Тервел
    Цитат Първоначално публикувано от Камен Крумов Виж публикацията
    Точно това мисля, че казах: ако ползвам мижавата си духалка на пълна мощност, струята е толкова силна, че мога да разпечатам питата само със силата и. Затова ползвам духалката с намалена мощност. Искам да кажа, че стига да имаш ток на пчелина си, не е необходимо да си купуваш моторна духалка, която е в пъти по-скъпа. RTR-чето го поръчах от онлайн магазин (струваше ми 45лв + 4.80 доставка по Еконт), изпробвах го и толкова много ми хареса, че след 3 дни си поръчах още едно (да си имам и на другия пчелин, а да не го разнасям, че току виж съм го забравил и ми падна капацитета на медоваденето ). :-)))
    Даи малко повече информация за технологията къде поставяш магазините и къде падат пчелите. Колко вата е тази духалка дали ще тръгне с агрегатчето.
    Благодаря предварително.

  3. #73
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    Цитат Първоначално публикувано от dankov64 Виж публикацията
    Даи малко повече информация за технологията къде поставяш магазините и къде падат пчелите. Колко вата е тази духалка дали ще тръгне с агрегатчето.
    Благодаря предварително.
    Това е онлайн магазина: http://toolsbg.com/store/index.php?r...roduct_id=1953 - има технически данни.
    Технологията на работа е като с всички други духалки, поставяш си магазина ( за мен това е корпус) в легнало на задната си страна положение в/у някакво сандъче (преносимото да речем ) и си духаш м/у питите (при мен са с една по-малко ). Пчелите след издухването просто си политат и после веднага се връщат на входа на кошера си. Никоя не се дразни, щото докато си седи на питата и си прави медец, изведнъж се озовава някъде в пространството около кошерите и първата и работа е да се завърне в родния си дом.:-)))

  4. #74
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Недей да се плашиш,неможеш да ги разпечаташ.Дори на тази силна струя при мен има тарикатки който се задържат м/у рамките но са рядкост.

  5. #75
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Нали знаете номера - няма смисъл да гоните пчелите от медовите корпуси. Оставете ги да си живуркат и ги занесете в помещението, където ще разпечатвате и ще вадите мед. Там те ще се налапат с мед до насита и няма да жилят. Вечерта сложете в единия ъгъл на помещението една майка в кутийка, а на другата сутрин вървете да си хванете рояка и ето ви едно семейство без пари .....

    Това е пробвано. Дори и без майка те се скупчват да нощуват на камара в някой ъгъл и просто чакат някой да отиде и да ги насмете в един чисто нов кошер. Та ако искате това да стане пълноценно семейство, просто се постарайте пчелите да са много .......

  6. #76
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Преди години пробвах да издухвам пчелите с компресора (още ги нямаше духалките), слагам две дървени магарета (поставки) нося магазина и почвам да издухвам. След издухването на един магазин гледам на земята се скупчили пчели (обикновено няма) когато ги разбутах видях че има майка. Бързо взимам една клетка за майки хващам я и я слагам вътре (уж за по безопасно), а клетката слагам в джоба на късите панталони и тичам към последния кошер да я върна. В бързината не се сещам че клетката има два отвора за твърда храна които не са запушени, а за лош късмет се оказва че и джоба на късите гащи ми е скъсан. Стигам до кошера вадя клетката но майката я няма, много бавно и внимателно си събувам гащите и почвам да ги оглеждам с надеждата да намеря майката, но уви от нея няма и следа, а в същото време съседа през оградата стой и учудено ме гледа и пита „Цецо какво правиш?“ . Така че внимавайте с тия духалки

  7. #77
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Голям новобранец си бил :-) :-) :-) :-) :-)Аз миналата год виждам една майка пред един кошер на земята,стои на 20 см от входа и не мърда.Хванах я,и си викам,егати мързела и я хвърлих в един кошер с 4 рамки /отводка/,да почва да снася какво се мота.След седмица отварям отводката има прясно пило,но нещо ме зачовърка от вътре,отварям кошера кадето я намерих и какво да видя,роила се и няма пило.И си викам наум,майсторе,майсторе :-) :-) :-) :-) :-) :-)

  8. #78
    Наблюдател
    Регистриран
    09.12.2010
    Мнения
    49
    Цитат Първоначално публикувано от Камен Крумов Виж публикацията
    Колега, не ти е необходима кой знае каква мощност, за да издухаш пчелите от питата. Моята съвсем елементарна електрическа духалка не мога да я ползвам на пълната и мощност, защото разкъсва питата и започва да хвърчи мед навсякъде (като се има предвид, че струята минава всрани от питата, колкото да увлече пчеличките). Не си усложнявай живота с разходване на излишни средства, ако имаш ток на пчелина си, това е твоята духалка. Гарантирам, че ще останеш доволен ;-)
    Точно тока е проблем.От думите ти разбирам че вадиш пита по пита и след това издухваш пчелите.А в не един клип съм виждал да ги издухват така както са в магазина,затова въпроса ми бе за моторна духалка.

  9. #79
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от vankogos Виж публикацията
    Точно тока е проблем.От думите ти разбирам че вадиш пита по пита и след това издухваш пчелите.А в не един клип съм виждал да ги издухват така както са в магазина,затова въпроса ми бе за моторна духалка.
    Как работя аз с духалката.Един човек е зает с духалката,друг сваля магазините,трети с трудовашката количка носи издуханите магазини към буса.Добре е да има четвърти които помага за носенето и товаренето.Отварям кошера и почвам да махам магазините като ги слагам прави на околните кошери.След като махна магазините затварям кошера.Единия почва да издухва целия магазин/рамки не се вадят/,другия предържа магазина с едната ръка а с другата държи четка с която измита пчелите задържали се под рамките.Когато се издухат пчелите,магазина се поставя в количката с нещо отгоре да не влезе обратно някоя пчела,и се почва следващия магазин.

  10. #80
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    284
    Пчеларски район
    Варненски
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Как работя аз с духалката.Един човек е зает с духалката,друг сваля магазините,трети с трудовашката количка носи издуханите магазини към буса.Добре е да има четвърти които помага за носенето и товаренето.Отварям кошера и почвам да махам магазините като ги слагам прави на околните кошери.След като махна магазините затварям кошера.Единия почва да издухва целия магазин/рамки не се вадят/,другия предържа магазина с едната ръка а с другата държи четка с която измита пчелите задържали се под рамките.Когато се издухат пчелите,магазина се поставя в количката с нещо отгоре да не влезе обратно някоя пчела,и се почва следващия магазин.
    А какво сава с нелетящите пчели издухани извън кошера?
    Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.

 

 
Страница 8 от 12 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •