Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 12 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 114
  1. #11
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Да, аз не казвам, че Коста не е прав! А и всеки знае, че питите с най-узрелия мед са запечатени и има малко пчели по тях! Аз акцентирам в/у другата цел на пчелогонката - средство за освобождаване на медовите корпуси и "направляването" чрез нея на пчелите в този допълнителен корпус, предварително подреден по начина, който поствам по-горе!
    Working....

  2. #12
    Докторе, ако сложиш магазин със запечатани пити върху така комплектован корпус, нямаш нужда от пчелогонки. Пчелите сами ще слязат за да усвояват плодника и да създават семейство.

  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    :D
    Ще се разберем накрая! Аз горе казвам 5 магазина например - от всички в допълнителния корпус - от всички по 1000 пчели = 5000 + 1000-2000 по двете пити с пило = 6-7 000 пчели. Пчелогонката няма да им позволи да се разпиляват в тези 6 корпуса, а ще ги вкара в този, който трябва и ще изчисти максимално тези, в които не трябва да бъдат!
    Не знам колко съм ясен, но ако не съм - виното е виновно - "Мавруд" Асеновград!

  4. #14
    Потребител
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    59
    А такъв начин на отстраняване на пчелите според Вас дали ще е удачен да се използва в населено място ? http://www.youtube.com/watch?v=wOvKGWUrL6g

  5. #15
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Идеалния начин за изгонване на пчелите от медовите пити. Но една такава моторна духалка е .....доста скъпа!(нещо ми се "върти" в главата....над 2000 евро).

  6. #16
    Наблюдател
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    11
    Пчеларски район
    лом1
    има и щилки по 700 лева добри са доста

  7. #17
    Автор
    Регистриран
    04.10.2010
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    Варна
    Здравеите колеги, по-голямата част от новия свят и конкретно професионалните пчелари работят с моторна метла от преди повече от 40 години вече. В БГ може да се закупи за скромните 360 бг левчета.
    Поздрави.

  8. #18
    Автор
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    178
    Пчеларски район
    1. общ. Левски и 2. общ. Роман
    Здравейте.
    Не мислите ли, че от звука на моторната метла ще се сърдят много пчелите? По тази причина не мога да кося с моторната коса покрай кошерите в активната част на деня-обличам се като космонавт. По клиповете дават, че всичко е спокойно?!

  9. #19
    Автор
    Регистриран
    04.10.2010
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    Варна
    По клиповете всичко е спокоино защото там се работи с селектирани породи, изчистени а ние масово работим с мелези. въпреки това много колеги които с годините са правили вътрешна селекция могат да се похвалят с кротки пчели.

  10. #20
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    КОЕ Е НОВОТО В ЛИСТАТА НА ФИРМАТА?(ЕВРОТОМ)

    *Стресач(Стръсквач) на пчели

    Стресачът е приспособление за бързо, лесно и безопасно отстраняване на пчелите от питите.Работи с акумулатор, който раздвижва две спирални четки с меки косми. Те се въртят равномерно и отстраняват бързо пчелите от питите, без при това да ги нараняват. Самите пчели се стръскват в мек платнен чувал, с чиято помощ могат да се пренасят. Това е много удобно приспособление за пчелари с повече кошери, а и за тези, които се стремят да избягват ужилванията. Уредът е прост и с него лесно се работи. Такъв уред се предлага в томболата на в-к "Пчела и кошер", за да могат пчеларите да се запознаят с принципа на неговта дейност. На снимката е показан и външният вид на стресача, но всеки грамотен пчелар може да си представи начина по който се използва. На изложението в Плевен ще може да се прави демонстрация на този прибор, без разбира се да има пчели.
    в-к "Пчела и кошер", бр.294, 12.01.2011 г.
    Working....

 

 
Страница 2 от 12 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •