Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 12 ПърваПърва ... 2101112
Резултати от 111 до 114 от общо 114
  1. #111
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Ножовете които разпечатват питите са горещи и загряват меда докато го разпечатват.
    А бе знам си аз ,че техниката съсипва качеството, ама де , де зор де.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  2. #112
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    А бе знам си аз ,че техниката съсипва качеството, ама де , де зор де.
    Ти да не би да използваш този метод:

    https://m.youtube.com/watch?v=gnu0UGxnJWA

    ...?!?

  3. #113
    Автор
    Регистриран
    28.02.2011
    Мнения
    117
    Да споделя и моя опит. Работя предимно с четка, но ми писна. При стръскването част от пчелите се връщат обратно на питата, след свалянето им с четка - също. Ако са само няколко пчели - не е страшно. Когато разпечатваме, помещението понякога е пълно с пчели, но до сега никого не са ужилили. Кацат по светлите прозорци. Но когато са много вероятността да затиснеш някоя и да те ужили е голяма. През 2012 г. на пчелина на фирмата, в която работя изпробвахме моята моторна духалка - HOME LITE, сравнително слаба, но компактна. Скорост на "вятъра" - 320 км/ч. Мисля, че ефекта беше добър - пчелите се изстрелваха на почетно разстояние пред корпуса и не се връщаха обратно. Проблем е когато питите не са правилно изградени - с много мостове и далаци. Тогава остават повече пчели. Затова при този метод е важно да са добре наредени рамките. На моя пчелин със същата духалка резултатите бяха много по-добри, защото работя с магазинни пити, а и докато ги духам, жената леко ги разгръща с ръка. Има един филм, в който се вижда високопроизводителна версия на този метод. Духалката е двигател с куплирана към него турбина и е оставен неподвижно на земята (така няма да се изморява ръката). От турбината - гъвкав гофриран маркуч, преметнат през рамото на пчеларя. Друг носи корпусите и ги поставя на стойка пред него, която позволява обръщането на корпуса от двете страни. Трети го грабва след издухването и товари на камиона. Четвъртия ги реди на камиона един върху друг плътно, за да не влизат пчели. Камиона е платформа, без брезент.

    Сега да споделя какво мисля да пробвам. Някои използват карболова киселина за изгонване на пчелите. Аз обаче третирам против акара с мравчена и наблюдавам следния ефект. Докато поставям плаката, пчелите през глава бягат надолу. Ако само им духна с нещо малко пари или пък оставя за 2-3 минути напоена гъба, би трябвало да се разбягат. Но за да избегна рискове, ще използвам по-ниска концентрация.

    За отделяне на единични рамки ще си направя чистач със спирални ел. четки - предполагам, че всеки е виждал такива в интернет.

  4. #114
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    А бе знам си аз ,че техниката съсипва качеството, ама де , де зор де.
    Досега няма недоволни от качеството,даже ме навикват редовните клиенти,че не оставям по някоя тенекия за тях а го продавам на едро :-) :-) :-) :-)

 

 
Страница 12 от 12 ПърваПърва ... 2101112

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •