Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 10 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 93
  1. #31
    Наблюдател
    Регистриран
    11.04.2016
    Мнения
    32
    Пчеларски район
    местност -Боровец
    Доста голяма липова гора има както и слънчоглед.

  2. #32
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Сборни.Щом имаш и липа и ще придаваш готови маточници прави отводките по 4 рамки.От 2 семейства една отводка-2р-пило,2-медопрашецови.

  3. #33
    Наблюдател
    Регистриран
    11.04.2016
    Мнения
    32
    Пчеларски район
    местност -Боровец
    Ок, благодаря много !
    2 рамки с пило в средата една медопрашецова от ляво и една медопрашецова в дясно такава е подредбата нали ?

  4. #34
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от kostaka Виж публикацията
    Ок, благодаря много !
    2 рамки с пило в средата една медопрашецова от ляво и една медопрашецова в дясно такава е подредбата нали ?
    Разбрах че ще ги правиш с маточник трябва да подхранваш нямаш стари пчели освен ако не ги местиш на 5км. времето е студено стесни ги или ги сложи по 2 разделени в кошер като отпред е различно боядисано или над основното семейство с вход обърнат на обратно след това ако едната майка не се заплоди по лесно ще ги обедениш ако се наложи в последствие можеш да добавиш млади пчели (вадиш пити с открито пило и пчели без майка в хубав топъл ден в едно съндъче малко отворено след 2-3 часа старите по презумция ги няма слагаш лист фибран пред кошера на прелката и стръскваш младите пчели)

  5. #35
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Изтръскай по още 4 рамки пчели(по две от кошер) във отводките и им сложи по една ВО.Демек отводките ще станат с 5 рамки.Като направиш това,не ги отваряш две седмици,само подхранване.

  6. #36
    Наблюдател
    Регистриран
    21.12.2014
    Мнения
    39
    Здравеите ниакой пробвал ли е след акациа отвотка на една рамка пило дали може да се развие достатачно до зимата като има паши след това липа и сланчоглед за ексеримен дали ште се получи с много хранене разбира се с купена маика да е

  7. #37
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Аз направих следното - оставих двайсетте ми новозакупени отводки на един корпус ЛР по време на рапицата. Те напълниха корпуса и заложиха маточници. Взех им майката с половината пити с пчелите и я извадих в нов кошер, така направих двайсет нови отводки, сега ги храня. Дали ще се получи, аз мед не искам? Да кажа, че пчелар още не съм и този април за първи път отворих кошер, като си купувах отводките и ги прехвърлях в моите кошери.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  8. #38
    Наблюдател
    Регистриран
    11.04.2016
    Мнения
    32
    Пчеларски район
    местност -Боровец
    До колкото ми става ясно с придаването на маточник e по рисковано майката да се загуби при оплождането , което ще рече,че придаването на оплодена майка е по дорбия вариант нали така или бъркам , кой е най добрия вариант за отводката? И от къде бих могъл да си купя хубава оплодена майка , гледам разни обяви в olx.bg но дали са качествени е въпроса.

  9. #39
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    [QUOTE=agro;93611]Аз направих следното - оставих двайсетте ми новозакупени отводки на един корпус ЛР по време на рапицата. Те напълниха корпуса и заложиха маточници. Взех им майката с половината пити с пчелите и я извадих в нов кошер, така направих двайсет нови отводки, сега ги храня. Дали ще се получи, аз мед не искам? Да кажа, че пчелар още не съм и този април за първи път отворих кошер, като си купувах отводките и ги прехвърлях в моите кошери.[/QUOTE

    Всъщност, каква е целта на мероприятието?
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  10. #40
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от kostaka Виж публикацията
    До колкото ми става ясно с придаването на маточник e по рисковано майката да се загуби при оплождането , което ще рече,че придаването на оплодена майка е по дорбия вариант нали така или бъркам , кой е най добрия вариант за отводката? И от къде бих могъл да си купя хубава оплодена майка , гледам разни обяви в olx.bg но дали са качествени е въпроса.
    С майка не губиш ценно време и като направиш сборна отводка на същия пчелин ще е с млади пчели който по безпроблемно ще приемат новата майка.

 

 
Страница 4 от 10 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •