Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 21 до 28 от общо 28

Тема: ПЕТИЦИЯ

  1. #21
    Доста си прав колега Бонев, последните няколко дни групата се взриви, и 12 админа едвам смогваме да се оправим.Всички недоволства, събраха се подписки, коментират се акции и протести.Аз имам среща с една журналистка от радиото, за да я запозная с исканията ни, и прочее и прочее.Няма как да изредя всичко тук във форума.Ако искаш се присъедини към групата пчелин във ФБ, и да се запознаеш със всичко което става.Ще се радвам на помощта ти, много колеги в момена тръпнат какво става и как става.Надявам се и колегите админи о този форум да помислят хубаво за някакво сътрудничество ако не обединение.В момента каузата е над всичко.

  2. #22
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Владо, поздравления за това което правите, ама като стар мрънкалник съм длъжен да посоча и негативите!
    Отправяш апел за организации по места под едно общо име. В моето населено място има 2-3 пчелари които пишат в твоята група и създавайки се такава организация, ще пледират за лидерство с постове, регистрации, познания, практиките и броя кошери. По принцип не се съгласям с техните "практики" и мнения, ама организирайки се нещата по този начин, ще трябва или да съм съгласен или аут....което ни връща отново в ерата на старите партийни дружества. Аз не съм съгласен с тоя начин на степенуване на нещата, ама това ще бъде елементарния критерии при масово организиране на местни сдружения за кратко време. Няма как вие, като админи, да познавате лично хората и да гарантирате за техните лидерски качества!
    Всъщност, Бонев го уважавам много заради обоснованите му изказвания и даже и да не го привлечете, ако прочетете изказванията му и в двата форума, ще разберете, че в момента си играете като деца в пясъчник!
    Така, че с написаното изявление, ще привлечете внимание, ама за да се постигнат резултати трябва да се следва пътя на дипломацията, т.е. да се тръгне от законовите разпореждания, действащи в момента и да се променят първо те, а не да се сочат недостатъците и да се иска редуцирането им в угодни за нас текстове!
    Сложна е тая материя, затова ще трябва и поне един адвокат-пчелар за да дава безплатни съвети.

    От мен, успех желая, ще подкрепям колкото мога!!!

  3. #23
    Румба, аз съм го дал това с дружеството като пример.Всеки може да дава идеи и съвети кое как, нямам и не искам да бъда лидер защото имам много други занимания и едва смогвам с тях.Идеята е да има обединение, пък било то миражно и далеч.Поне ще спиме спокойно, с колегите с които започнахме тази инициатива, че поне сме се опитали да променим нещо.Затова търсим съдействие от хора с опит и авторитет.Каквото и да стане, всеки ще е равнопоставен

  4. #24
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    ....и молим ви се пущете си отделна тема, че колко пъти видим заглавието се сещам за неграмотника пущил петицията и разпространяващ я из медиите

    ...нямам предвид международната петиция, а тази в българския сайт за петиции !

  5. #25
    Цитат Първоначално публикувано от Румен Димитров
    ....и молим ви се пущете си отделна тема, че колко пъти видим заглавието се сещам за неграмотника пущил петицията и разпространяващ я из медиите

    ...нямам предвид международната петиция, а тази в българския сайт за петиции !

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Говорите за обединение и тук можете да се поучите от нашия горчив опит. Ще се върна няколко години назад, когато нашата организация стана инициатор на едно уж ново начало. Създадохме едно отроче, което нарекохме "Съюз на българските пчелари". Тогава допуснахме много грешки и дадохме възможност съюзът да бъде обсебен от статуквото. Още тогава казвах на бай Георги и бай Киро, че правят огромна грешка с Михайлов, но не ме послушаха. Та даже на учредителното събрание станах черната овца като се опитвах да наложа някои допълнителни правила в устава с които да се попречи на това обсебване, но беше късно Михайлов и групата която вече беше сформирал около себе си си свърши работата. Даже бях обвинен, че съм агент провокатор. Сега всички разбраха, колко съм бил прав, но късно. Нашето отроче се превърна в поредния маргинален съюз, който обслужва статуквото. Та за това много добре си правете сметката, за да не повторите нашата грешка. И още нещо. Имайте впредвид, че статуквото натрупа много пари през последните години. Те имат вече и икономическа власт и борбата срещу тях става все по-трудна. Важно е стратегията и тактиката да са добре обмилени и да не са подвластни на еуфорията, а точно обратното. Дори малко повече конфендициалност няма да е излишна.

  7. #27
    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Бонев
    Говорите за обединение и тук можете да се поучите от нашия горчив опит. Ще се върна няколко години назад, когато нашата организация стана инициатор на едно уж ново начало. Създадохме едно отроче, което нарекохме "Съюз на българските пчелари". Тогава допуснахме много грешки и дадохме възможност съюзът да бъде обсебен от статуквото. Още тогава казвах на бай Георги и бай Киро, че правят огромна грешка с Михайлов, но не ме послушаха. Та даже на учредителното събрание станах черната овца като се опитвах да наложа някои допълнителни правила в устава с които да се попречи на това обсебване, но беше късно Михайлов и групата която вече беше сформирал около себе си си свърши работата. Даже бях обвинен, че съм агент провокатор. Сега всички разбраха, колко съм бил прав, но късно. Нашето отроче се превърна в поредния маргинален съюз, който обслужва статуквото. Та за това много добре си правете сметката, за да не повторите нашата грешка. И още нещо. Имайте впредвид, че статуквото натрупа много пари през последните години. Те имат вече и икономическа власт и борбата срещу тях става все по-трудна. Важно е стратегията и тактиката да са добре обмилени и да не са подвластни на еуфорията, а точно обратното. Дори малко повече конфендициалност няма да е излишна.
    така е, пускам нова тема, че наистина в тази стана объркване.
    Колега Бонев, ще се радвам да споделяте все така опита си.В момента събирам всички ваши мнения но които попадам,

  8. #28
    Наблюдател
    Регистриран
    16.11.2012
    Мнения
    7
    Kолеги, може би се е коментирала тази тема , но за всеки случай да Ви поканя да подпишете тази петиция http://www.peticiq.com/signatures/va...bees/start/210

 

 
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •