Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 28
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    25.01.2014
    Мнения
    14

    ако вкисне сиропа

    имам 10 отводки на по 5-6 рамки,храняги със сироп през 2-3 дена с 200-250мл без да задраствам,но последният пат им сложех по 350-400мл.Отварям след 8 дни и единият сякаш леко намирисва на киселичко,ако е вкиснал сиропа какво следва,благодаря.
    Хората губят здравето си, за да направят пари, и после пропиляват парите си, за да възстановят здравето си.

  2. #2
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Mert Виж публикацията
    имам 10 отводки на по 5-6 рамки,храняги със сироп през 2-3 дена с 200-250мл без да задраствам,но последният пат им сложех по 350-400мл.Отварям след 8 дни и единият сякаш леко намирисва на киселичко,ако е вкиснал сиропа какво следва,благодаря.
    Хвърляш го, измиваш хранилката и продължаваш да храниш - през ден, през два или всеки ден...

  3. #3
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Не би трябвало сироп с концентрация на захар 50% да се вкисва. Наскоро открих едни хранилки със сироп в едни стари бракувани кошери от миналата година. Сиропа в тях не беше вкиснат. Да не би ти да го правиш по-рядък от 50%?

  4. #4
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Колегата никъде не е опоменал концентрацията на сиропа, най-вероятно е 2:1(което е около 30% захарта) за подхранване на отводките...?!?

  5. #5
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Аз винаги подхранвам само с 50% именно заради вкисването. Така можеш да налееш повечко сироп за няколко дни напред. Дето се казва, може и за много повече. Самите ми хранилки на финландските кошери са 10 литрови и предполагам неслучайно финландците са ги направили такива. А на финландските нуклеуси, които са на 6 рамки, хранилките са 5 литрови.

  6. #6
    Автор
    Регистриран
    21.07.2013
    Мнения
    127
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Аз винаги подхранвам само с 50% именно заради вкисването. Така можеш да налееш повечко сироп за няколко дни напред. Дето се казва, може и за много повече. Самите ми хранилки на финландските кошери са 10 литрови и предполагам неслучайно финландците са ги направили такива. А на финландските нуклеуси, които са на 6 рамки, хранилките са 5 литрови.
    Може ли да пуснеш някоя снимка на тези хранилки да ги видим?

  7. #7
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Утре ще гледам да щракна някоя друга снимка на различните компоненти на кошерите и нуклеусите. То мисля че и във форума има някъде - миналата година когато дойде първия ТИР, мисля че щраках и публикувах.

  8. #8
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Хранилките мисля,че не си ги пуснал със снимки.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  9. #9
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Цитат Първоначално публикувано от Mert Виж публикацията
    имам 10 отводки на по 5-6 рамки,храняги със сироп през 2-3 дена с 200-250мл без да задраствам,но последният пат им сложех по 350-400мл.Отварям след 8 дни и единият сякаш леко намирисва на киселичко,ако е вкиснал сиропа какво следва,благодаря.
    На 1 литър сироп с концентрация по равно захар и вода, слагаш по една щипка лимонтозу и нямаш проблеми.
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

  10. #10
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Не мога да си обясня, какво е предназначението на щипката лимонена киселина в захарния сироп?

 

 
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •