Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 21 до 28 от общо 28
  1. #21
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград
    За да има вкисване трябва да има ферментация ( каквато и да е тя),а за да има ферментация някой трябва да инвертира захарта . Това става по два начина, с киселини и с ензими. Пчелите вземайки сиропа вкарват в него ензими и като добавим малко лимонтузу още засилваме процеса на инвертиране. Слагането на лимонтузу помага на вкисването,а вкисващия се сироп е вреден за пелите.

  2. #22
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Питах един доцент, инжинер по химия за лимонтузуту и влиянието му върху захарният сироп:
    1. Променя Ph-то на средата
    2. Може да играе ролята на консервант
    3. Може да бъде катализатор на разпада на захарта(инвертиране) до монозахариди - фруктоза и глюкоза.
    И всичко това зависи от количеството на лимонтузуто и още доста други фактори влияещи върху процесите.

  3. #23
    Автор
    Регистриран
    29.07.2013
    Мнения
    144
    Пчеларски район
    Мизия
    Срещу вкисване на захарния сироп може да се използва тимол.
    А това е статия да се подкиселява ли захарния сироп:http://www.pchelar-probvaisambg.com/...248_spisak.htm

  4. #24
    Наблюдател
    Регистриран
    25.01.2014
    Мнения
    14
    сиропа е в саотношение 1;1 и е без лим.тоз.благодаряви за изчерпателния диалог
    Хората губят здравето си, за да направят пари, и после пропиляват парите си, за да възстановят здравето си.

  5. #25
    Наблюдател
    Регистриран
    20.08.2015
    Мнения
    3
    здравейте, разгледах мненията относно вкиснатия захарен сироп. Мен обаче ме интересува вкиснат сироп направен с мед. от
    измиването на центрофугата и накисването на восъка сиропа го сипах за подхранване и след 2 дни установих, че е вкиснал,
    вероятно е бил много рядък. изхвърлих го измих хранилката и си продължих със захарния 1:1. Въпроса ми е това ще навреди ли
    на пчелите ако са взимали от вкиснатия

  6. #26
    Няма да имаш проблем
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Що го изхвърли човече,щеше да имаш меден оцет след време,а такъв на пазара няма.

  8. #28
    Наблюдател
    Регистриран
    26.12.2014
    Мнения
    20
    Аз го сипвам в джибрето да засила ракията!

 

 
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •