Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 21 до 26 от общо 26
  1. #21
    Потребител
    Регистриран
    06.08.2013
    Мнения
    63
    Пчеларски район
    Габрово
    Аз не съм напълно съгласен с вашето мнение г-н Матеев. Мисля че двете платформи изобщо не могат да се сравняват не защото едната е много по сериозна от другата. Както форумите така и фейсбук имат както положителни така и отрицателни качества . Например много големи корпорации използват аналога на facebook - yammer като създават група в платформата и там се дискутират различни въпроси и това наистина работи. Има онлайн чат който отсъства при форумите, но липсата на систематизран архив си е минус при facebook и yammer. Не виждам защо да не може да се получи задълбочена дискусия по някоя тема във facebook и защо социалните мрежи трябва да определят от това за което най-често се използват в България. Дали това показва пълият им потенциал?

  2. #22
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Много фирми отварят Facebook страници защото във Facebook се намира тяхната ЦЕЛЕВА ГРУПА КЛИЕНТИ, а именно младежите и тинейджърите. Това си е правилна маркетингова стратегия, но нищо повече. Просто идеално място за реклама, която да я виждат само потенциалните клиенти и никой друг.

    Не забравяй - Facebook е създаден преди всичко с РЕКЛАМНА ЦЕЛ. Създателите печелят луди пари от реклама, които пари им ги дават фирмите-РЕКЛАМОДАТЕЛКИ, произвеждащи и предлагащи на пазара стоки и услуги ЗА МЛАДЕЖТА. Това е всичко. Колкото до самата младеж - на нея са и подхвърлени няколко екстри, щото тя да бъде ЗАРИБЕНА да кисне във Facebook, и да се оставя ДОБРОВОЛНО да бъде ОБЛЪЧВАНА С РЕКЛАМА на всяко едно кликване с мишката.

    Според мене Facebook е временно явление. Ще блесне и ще умре и Facebook. Преди Facebook е имало много световни мрежи за чат комуникация - AIM, IRC, ICQ, Skype и т.н. Всичките блеснаха и умряха или са в процес на умиране. Същата ще е и съдбата на Facebook и немуподобните. Ще се появи нещо ново, което ще помете всичко старо, ще блесне, ще държи лидерство няколко години и също ще умре, победено от поредното по-ново нещо.

    В противовес на Facebook форумите се създават със СЕРИОЗНА ЦЕЛ. При тях или няма реклама, или рекламата е минимална. Колкото до чат в нашия форум - има го като плугин и мога да го инсталирам за нула време, но това ще доведе до забавяне на работата на форума за посетителите с бавни интернет канали.

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    А и от моя опит знам, че чатовете към форумите не се ползват активно и бързо се забравят. След няколко опита никой вече и не влиза в тях.
    А във Фейса няма никаква нито информационна нито социална "хигиена". Там може да напишеш и най-голямата небивалица или откровена лъжа и ще се намерят поне десетина да те лайкнат. Да не говорим за писането на шльокавица и постоянно киснещите там тролове, способни да осерат и най-смислената тема. Абе място за избиване на комплекси. Но както подчерта и Матеев - най-доброто място за безплатна реклама. За платената да не говорим!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #24
    Потребител
    Регистриран
    06.08.2013
    Мнения
    63
    Пчеларски район
    Габрово
    Не говоря за станица на фейсбук, която е създадена с цел да събере група от подръжатели, кленти и да зарибява хора с продуктите си ... Говоря за група от служители на голяма фирма, където могат да се решава проблеми и да се развиват идеи. За тази услуга фирмите си плащат на facebook и yammer и платформата им осигрява по различни условия - като например няма реклами и аудиторията от хора които имат достъп до групата е ограничена. Не си мислете че платформите осигуряват само комерсиални услуги, те предлагат и услуги с професионална насоченост. Както повечето големи фирми и те са гъвкави за да могат да се докоснат до по-голяма аудитория от хора и съответно да си увеличат приходите и да оцеляват.
    И аз съм съгласен че по принцип основно във FB хората си губят времето и избиват комплекси които са се породили от реалният живот, но това не означава че не могат да се извлекат ползи от такъв тип сайтове. Аз съм се абониал само в групи от които имам интерес като например "Пчелин" и често научавам по нещо ново от там.

  5. #25
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Верно е че понякога може да се научи нещо от там, но бъка предимно от хейтери и спамери...

  6. #26
    Наблюдател
    Регистриран
    31.08.2022
    Мнения
    3
    Използвал съм този сайт и преди.

 

 
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •