Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 47 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 465
  1. #41
    Автор
    Регистриран
    19.02.2013
    Мнения
    182
    Пчеларски район
    Петрич
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Днес ми пристигна мрежата за следващите 1800 нуклеуса. Страхотна е, идеална е - направо не мога да се нарадвам. Колеги-пчелари по телефона и в ЛС ме посъветваха да не давам луди пари за хромникелова мрежа, защото е напълно безсмислено. Посъветваха ме да слагам поцинкована, която държи повече от 10 години. Дори и да се появи някъде ръждичка - пчелите я заклейват и така всъщност защитават мрежата от корозия. Повярвах им и си купих поцинкована мрежа на ролки с ширина 50 сантиметра и с отвор около 3 мм.

    Оказа се, че е направо идеална - както по размер на отвора, така и като твърдост (коравина). Освен това е перфектно поцинкована. Ето снимки:

    Прикачен файл 1530

    Прикачен файл 1531

    Прикачен файл 1532

    Прикачен файл 1533

    Общо за цялата мрежа, заедно с доставката по куриер, заплатих около 480 лева. Разделено на броя на мрежичките, които ще се получат, излиза, че цената на една мрежичка за един нуклеус е малко по-малко от 30 стотинки.
    Аз слагам същата мрежа и съм много довален.

  2. #42
    Наблюдател
    Регистриран
    24.01.2014
    Мнения
    14
    Пчеларски район
    ХАСКОВО
    Матеев, според теб удачно ли е от фибрана който си подбрал да се направят и цели кошери ???

  3. #43
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Не става. Не е достатъчно здрав и няма да издържи конструкция от няколко корпуса, пълни с пити с мед и пило. Има по магазините обаче разни плоскости с тънък слой PVC от двете страни и по средата - фибран или стиропор. Може би с такива плоскости може да се сглобят корпуси, но ще трябва нещо здраво за ъглите - например алуминиеви профили или винкели.

  4. #44
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    ....Има по магазините обаче разни плоскости с тънък слой PVC от двете страни и по средата - фибран или стиропор. Може би с такива плоскости може да се сглобят корпуси, но ще трябва нещо здраво за ъглите - например алуминиеви профили или винкели.
    От тези обаче става! Имам мостри. Достатъчно е да се издълбае фибрана на фреза на дълбочина колкото е дебелината и там да се вкара и залепи дървено трупче. Ще стане по-добро решение от финландските кошери!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #45
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.06.2013
    Мнения
    349
    Пчеларски район
    Брезник
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Отговарям на запитване в ЛС откъде съм закупил мрежата:

    Мрежата е закупена от този производител: http://viko-bg.com/grid.php
    Ето и цените му (на последната картинка): http://olx.bg/mrezha-za-kosheri-i40410829
    ОК това го видях още преди да ти пиша,ако не ти е проблем пусни един шублер,не ми е ясно 3те мм от ъгъл до ъгъл ли са на ромба,или от страна до страна.

  6. #46
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Нямам никаква представа. Цялата мрежа замина за дърводелската фабрика и сега чакам готова продукция. Когато дойде първото нуклеусче с такава мрежа - сам ще премеря и ще ти кажа. Отсега обаче е ясно едно - пчелите твърдо няма да могат да минават през нея.

  7. #47
    Наблюдател
    Регистриран
    30.09.2013
    Мнения
    36
    Пчеларски район
    Северозападен
    Г-н Матеев, много е впечатлиха рамките, които използваш. Откъде бих могла да купя такива?

  8. #48
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    3 мм е разстоянието между близките ъгли,далечните не съм го мерил.Пчелите успяват да си проврат единствено главите,като някои остават заклещени.Аз също имах съмнения,но мрежата е перфектна.През нея ще могат да преминават по-дребни насекоми.

  9. #49
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Диагоналите на отвора са 2.8 х 3.2 мм. На щублера са му малко дебели опипвачите, така че може да има грешка от порядъка на +/-0.1 мм.

    Да, според мене има някаква опасност една пчела да си подпъхне главата малко под ъгъл и после да не може да я измъкне. Дали това ще се случва - ами ще видим от практиката.

    Фирмата, която произвежда тази мрежа, я прави от много отдавна и точно тази мрежа се нарича ПЧЕЛАРСКА МРЕЖА. Предполага се, че досега фирмата е продала десетки хиляди метри и са произведени десетки хиляди кошери с тази мрежа. Ако е имало някакъв проблем, досега щеше да се знае.

  10. #50
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Astralind Виж публикацията
    Г-н Матеев, много е впечатлиха рамките, които използваш. Откъде бих могла да купя такива?
    За съжаление отникъде. Аз сам си ги правя в мое си дърводелско предприятие. Излизат ми доста по-скъпо спрямо другите производители, но за сметка на това рамките са с много добро качество и са правени без никакъв компромис дори и с най-малкия детайл. Перфектни са като размери. Перфектни са като качество на материала (липа без никакви чепове). Перфектни са като коравина, защото ги лепя. Отделно от това във всяка една рамка между двете горни летви има скрита RFID лепенка (RFID чип с две антени).

    Мисля за в бъдеще да предложа тези рамки на пазара за клиенти, които не искат да правят компромис с качеството, но засега не мога, защото фабриката не ми насмогва на мене самия. Може би през зимата - знам ли.

 

 
Страница 5 от 47 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •