Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 19 от общо 19
  1. #11
    Потребител
    Регистриран
    13.06.2011
    Мнения
    59
    Пчеларски район
    Бургас
    Идеята е реализирана преди много години съвсем близо до Слънчев бряг /мисля в Кошарица/ от Пчелар №1 за 1999 г. и Цар на пчеларите 2005 г Кирил Киров.Организирано посещение на групи чрез туроператори с разглеждане и почерпка с мед и медовина , и продажби. Добър бизнес, знам че купуваше в големи количества глинени делвички от Троян. Имаше и безплатно неделно училище за пчелари-не съм сигурен дали постоянно или само на фестивала на меда в Несебър. Е, на 3-4 км от Сл.бряг всичко върви,но не знам как ще е във вашия регион.

  2. #12
    Наблюдател
    Регистриран
    01.06.2014
    Мнения
    8
    Цитат Първоначално публикувано от gogol Виж публикацията
    Идеята е реализирана преди много години съвсем близо до Слънчев бряг /мисля в Кошарица/ от Пчелар №1 за 1999 г. и Цар на пчеларите 2005 г Кирил Киров.Организирано посещение на групи чрез туроператори с разглеждане и почерпка с мед и медовина , и продажби. Добър бизнес, знам че купуваше в големи количества глинени делвички от Троян. Имаше и безплатно неделно училище за пчелари-не съм сигурен дали постоянно или само на фестивала на меда в Несебър. Е, на 3-4 км от Сл.бряг всичко върви,но не знам как ще е във вашия регион.
    Проучих го аз този човек Той излиза като се разрови човек за подобни неща в България, но доколкото разбрах от интернет информацията, той е отворил музей там. Не мисля, че има маршрут. Така че неговото е очевидно пак нещо супер, но не мисля, че е точно това, за което аз говоря.

  3. #13
    Наблюдател
    Регистриран
    01.06.2014
    Мнения
    8
    И въобще, ако не е било ясно, идеята ми е да се организира маршрут "По пътя на пчелата" или нещо такова и в тоя маршрут да влизат посещения на поне няколко различни места, като всяко място ще е по своему интересно и различно от другите. За всяко място ще изготвим програма заедно със съотвения пчелар и също така ще помислим хората, които ходят на посещение как могат да допринесат за развитието на пчелина. Дали да имат опция да купят медоносни растения и да ги засадят, да помогнат с боядисването на нови кошери, да си купят нещо и т.н. Не е идеята хората само да минават пасивно и да чуват пчелите правят това и това и да го забравят след 30 мин, а да е малко по-активно, така че да се и образоват защо пчелите са важни и как всеки човек примерно има отношение към тях. И въобще тоя маршрут може да се прикрепи и към други маршрути, биле те природни, селски, защитени местности, които също ще се появят в някакъв момент и така като цяло целта е да се развие нещо в региона след известно време.

  4. #14
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    gogol това за което говориш ти за музея на бай Киро няма нищо общо с пчелен маршрут - дори пчелната къща в Прилеп която бе открита наскоро също няма и тя е по-скоро като музей-атракция...

    за да се осъществи подобен проект трябват около 4-5 човека минимум в различни общини - например маршрут в Североизточна България - това са 6 области но с различни обичай, забележителности дори и с начин на пчеларстване ...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  5. #15
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Аз понеже съм завършил туризъм и съм работил по специалността, мога да ти кажа че на мен лично след 3-тия месец взе да ми писва всеки ден да отговарям на един или два едни и същи въпроса по няколко пъти на ден. В един момент взех да се чудя какъв друг отговор да измислям всеки път (обикновенно най-абсурдния възможен). Просто си трябват нерви за тази работа.

    ...... И ако искаш всико да е законно, просто няма как да минеш БЕЗ туроператор или туристическа агенция
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  6. #16
    Наблюдател
    Регистриран
    01.06.2014
    Мнения
    8
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    gogol това за което говориш ти за музея на бай Киро няма нищо общо с пчелен маршрут - дори пчелната къща в Прилеп която бе открита наскоро също няма и тя е по-скоро като музей-атракция...

    за да се осъществи подобен проект трябват около 4-5 човека минимум в различни общини - например маршрут в Североизточна България - това са 6 области но с различни обичай, забележителности дори и с начин на пчеларстване ...
    Като цяло оставам с идеята, че не е невъзможно да стане, ако има хора, които са съгласни да участват. Та се чудя, има ли такива сред вас и искат ли да седнем да поговорим юли месец (ще съм в Русе и ще мога да се срещна навсякъде в региона)?

  7. #17
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Може да разчиташ на дребни пчелари с малко пчели. Хората с много пчел. семейства имат работа и няма да им е до разходки и приказки. В Европа има доста такива атракции, но се посещават дребни животновъди или пчелари в частност.

    Като идея е много добре, но изпитвам съмнение, че в България е "causa perduta". Само гол ентусиазъм не е достатъчен, ако нямаш пари не се хаби. https://www.youtube.com/watch?v=UDc7b3kKC2E&feature=kp

  8. #18
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    да предимно малки пчелари които обаче си докарват достатъчно добри доходи от това си хоби по този начин разбира се не тук в България....

    относно парите инвестицията не е кои знае колко голяма за един пчелар повечето пари са за организацията...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  9. #19
    Наблюдател
    Регистриран
    01.06.2014
    Мнения
    8
    Аз лично не виждам проблем да участват пчелари с не много пчелни семейства. Щом е интересно представено, не виждам какво значение има дали са 10 или 100 кошера. Радвам се, че няколко от вас ми писаха с желание евентуално да помогнат и/ли участват. Надявам се и други да се решат да се включат. Ще се опитам да поговоря лично с всички, докато съм си в Русе. А относно парите, не ми е ясно какви толкова големи инвестиции ще се очакват от пчеларите. Кажете ми, ако бъркам, но единствената инвестиция, която аз си представям е на време. Но дори и това няма да е чак толкова невероятно много, нито туровете ще са чак толкова дълги, нито ще има по 10 на ден. Ако някой иска да инвестира пари, ще е лично решение, това със сигурност. По-скоро ще влизат пари, отколкото ще излизат.

    А относно голия ентусиазъм съм наясно, мерси.

    Хубава вечер, Деница

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •