Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 8 от 10 ПърваПърва ... 678910 ПоследнаПоследна
Резултати от 71 до 80 от общо 98
  1. #71
    Наблюдател
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    27
    Внимателно прочети,това което написах преди малко..
    Когато искаш нещо,което не си имал--трябва да направиш нещо,което никога не си правил!

  2. #72
    Наблюдател
    Регистриран
    12.09.2014
    Мнения
    7
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Отварям тази тема с нейното малко гръмко заглавие, но аз наистина го мисля това, и наистина ще спомогна за неговото осъществяване. И ако планът ми успее, наистина в Българското пчеларство ще настъпи РЕВОЛЮЦИЯ.

    В какво ще се състои тази революция?

    1. Унищожаване на монопола в майкопроизводството на доцента и на НРАП
    2. Създаване на една или повече Развъдни асоциации, които ще бъдат ДЕМОКРАТИЧНИ за разлика от мафиотската НРАП
    3. Внасяне на голямо количество ЕВТИНИ и КАЧЕСТВЕНИ АПАРАТИ ЗА ИЗКУСТВЕНО ОСЕМЕНЯВАНЕ на пчелни майки
    4. Обучение на колкото се може повече пчелари за работа с тези апарати и за технологията на осеменяване

    Ако плана успее, България ще бъде задръстена от ЕВТИНИ ЕЛИТНИ МАЙКИ по цени, по-ниски от тези на нозематозните племенни майки на мафиотите от НРАП. Ако плана успее, всеки един пчелар ще има шанса сам да си прави собствени елитни майки и сам да си ги селекционира по какъвто признак си иска. Аз ще науча пчеларите, които не знаят, как се прави това. Предполагам че и Scutelattor-а активвно ще се включи да помага с безценни съвети. Ще публикувам готови селекционни програми, както и огромно количество информация под формата на статии или клипове за натрупания вече опит по света.
    Кой ще контролира пчелните майки и по какъв признак ще става това?

  3. #73
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Най-великия контрольор е ПАЗАРНАТА ИКОНОМИКА.

    Иначе намеси ли се държавата или някоя друга организация - сам знаеш какво се получава - корупция и мафия.

  4. #74
    Наблюдател
    Регистриран
    12.09.2014
    Мнения
    7
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Най-великия контрольор е ПАЗАРНАТА ИКОНОМИКА.

    Иначе намеси ли се държавата или някоя друга организация - сам знаеш какво се получава - корупция и мафия.
    А по какви признаци?

  5. #75
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Пазарът сам ще си реши кой точно признак го интересува, а производителя трябва да се нагоди към изискванията на пазара, ако иска да оцелее.

  6. #76
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    През живота си съм пробвал поне 100 различни метода за мотивация на работниците, и мога да ви кажа кой от тях действува и кой - не. Накратко ще спомена някои от тях:

    1. Фиксирана месечна заплата, а количеството свършена работа зависи от съвестта на работника. Това е възможно най-лошия метод. При него 90% от хората започват да се помайват и да не работят. Единици са тези, които работят съвестно, бързо и качествено.
    2. Заплатата зависи от броя на отработените часове. Има минимален задължителен брой часове съгласно кодекса на труда, а останалото е по желание на работника. При този метод част от работниците наистина желаят да работят допълнителни часове, за да си изкарат "нещо отгоре", но говорим например за 30% от хората. Останалите това не ги интересува.
    3. Слагане на норма за свършената работа. Лош метод, защото повечето хора не си дават зор да изпълнят нормата, и започват да измислят хиляди причини и оправдания защо нормата не е изпълнена. Мога да напиша енциклопедия с оправданията, които съм чувал.
    4. Заплащане на свършена работа - това е най-силно мотивиращия метод, но пак за определен процент от хората. Преди време когато правехме шампоани, технологията и времето позволяваха за 1 смяна да се произведат 4 варки. Бъркачите (така ги наричаме) се носеха като народна песен и работеха едвам едвам, въпреки че имаха едни от най-високите заплати. Висял съм по цели нощи, за да им покажа и докажа, че могат да се правят по 5 или дори по 6 варки, но бройката им пак падаше на 4, когато ме нямаше. Нещата коренно се промениха, когато обявихме, че заплатата им не е фиксирана, а е на брой варки. Същите тези хора започнаха да правят по 5, 6, 7 и повече варки. Сами започнаха да си оптимизират времето, маршрута, сами си разпределяха задачите кой да носи това или онова, кой да разпъва маркучи, кой да командва машините, помпите и т.н. За около месец се достигна до ситуация, в която редовно правеха по 12-13 варки, а рекорда доколкото си спомням беше 15. Трябваше да ги видите как всичко го правеха на бегом и как си комуникираха в движение, за да оптимизират използването на всяка една секунда от смяната си, защото след тях идваше друга сменя с друга група бъркачи, също надъхани да работят на бегом 8 часа без нито минута почивка.
    5. Има и още един вид мотивация, която е по-силна дори и от това с бъркачите - това е ИНТЕРЕСНАТА ЗАДАЧА, ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВОТО. Има определен тип хора, които това силно ги мотивира. Например част от програмистите или електрончиците са такива. Те не ядат, не спят, работят и мислят денонощно дори и в къщи, дори и в тоалетната и всичкото това заради ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВОТО на задачата.

    Всички видове мотивации обаче са насочени към хора, които го желаят това да се случи. Ако човека е флегматичен или мързелив, каквато и мотивация да му предложиш, той няма да я възприеме като такава. Той идва на работа колкото да избута някакси работното време, с много мързел и скатавки. Тъжно, но доста голям процент от хората са такива - може би 30%. Има и такива хора, които избират работното си място не по заплатата, а по количеството мързел, което може да приложи на нея. Имам един такъв охранител - млад и здрав и колкото пъти съм му предлагал да идва дневна смяна на работа за по-голяма заплата, толкова пъти той ми е казвал, че по-му харесва да седи в стола и цяла нощ да гледа камери или телевизия, че и да спи по време на дежурство, въпреки че знае че една камера гледа в него и го записва.

    Та хора всякакви с характери всякакви. Може би като заключение ще кажа, че всеки един човек се повлиява от една или друга мотивация в зависимост от собствения си характер, желания, амбиции и т.н. Не може с един калъп да се работи с всички. Работодателя трябва да се опита да вникне в психологията на всеки един работник или служител, и да му предложи точно такава мотивация, която да му пасне на характера.

    Всеки иска повече пари, но не всеки е готов наистина да работи яко за тяхното изкарване. Има един процент хора, и то доста голям, които си мислят че присъствието им в чертите на завода вече е достатъчно основание, за да си получат заплатата. И ако случайно им дадеш някаква по-сериозна задача, която да ги накара малко да се поизпотят, веднага започват да мърморят колко им е ниска заплатата. Точно така - най-големите мързели са и най-големите мърморковци на тема заплата. Непрекъснато мърморят, че еди кой си получавал повече от тях, но дума не обелват че същия този еди кой си работи 10 пъти повече от тях.

    ПС: Дискусията много се отклони от темата и в почивните дни ще прегледам постингите няколко страници назад и ще ги отделя в отделна тема.
    Пишете и дискутирате работниците в България.А аз друго се чудя от 7год и половина съм в Кипър както предполагам вс знаят Кипър е 1/10 от населението на БЪЛГАРИЯ и 1/10 от територията и.Е как аджеба при положение че нямат никаква промишленост 1 циментов завод,горе долу някакво селско стопансто и туризъм които ако им видите хотелите все едно гледате Златни пясъци преди 89год. същата архитектура.Прослувутата Агия Напа е нищо особено ,е мама му стара как тук обикновенният работник кипърец може да взима 1500-2000 евро да не би да работи и произвежда повече от един българин в България.Всичко им е внос с някои изключения,е чакам вашите отговори нали сте икономисти .

  7. #77
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Повечето от развитите западните държави всъщност са затънали в ОГРОМНИ ДЪЛГОВЕ, които НИКОГА НЯМА ДА ГИ ВЪРНАТ. Нещо повече - те дори и НЯМАТ НАМЕРЕНИЕ да ги връщат. Непрекъснато вземат нови и нови кредити. Пружината се навива все повече и повече и е въпрос на време да се скъса. Тепърва предстои жестока СВЕТОВНА ИКОНОМИЧЕСКА КРИЗА, която ще сме щастливци ако не прерастне в СВЕТОВНА ВОЙНА.

    Дълговете на "развитите" икономики всъщност са толкова големи, щото всеки един жител на техните държави, дори и новородените, вече е длъжник средно с по 50 000 долара или евро. Ами с такова МОРЕ ОТ ЧУЖДИ ПАРИ лесно се прави социална политика и лесно се дават ВИСОКИ ЗАПЛАТИ на служителите в държавния сектор, а това принуждава частните фирми да дават съизмерими заплати. Дотук добре, но такова високо ниво на заплатите принуждава фирмите да се преориентират към ВИСОКОТЕХНОЛОГИЧНИ ПРОИЗВОДСТВА, които се поддържат с ВИСОКОКВАЛИФИЦИРАНИ КАДРИ. Нискотехнологичните производства се изтеглят към развиващите се страни, каквато е и България, и в тези развиващи се страни се ползват НИСКОКВАЛИФИЦИРАНИ КАДРИ, на които им се дава НИСКА ЗАПЛАТА.

    Това за съжаление е днешния световен ред. Богатите страни са богати, защото НЕ СИ ВРЪЩАТ КРЕДИТИТЕ и защото НЕПРЕКЪСНАТО ТРУПАТ НОВИ КРЕДИТИ. Бедните страни дават кредити на богатите и си траят, защото богатите ги контролират под една или друга форма, и защото богатите държат КЛЮЧА КЪМ ВИСОКИТЕ ТЕХНОЛОГИИ - самолети, танкове, подводници, самолетоносачи, ракети, оръжия, компютри, производствено оборудване, ядрени централи и т.н. и т.н.

    За да има един човек висока заплата, той трябва да е ВИСОКОКВАЛИФИЦИРАН. Такива хора са добре дошли навсякъде по света, и навсякъде с удоволствие ще им дадат заплата по няколко хиляди долара или евро. Това си е така и в България. Аз също давам подобни заплати на определен тесен кръг ВИСОКОКВАЛИФИЦИРАНИ КАДРИ в една или друга област.

  8. #78
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Така ставали?
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията

    да произведа около 5000 майки по нормалната технология (оплождане в небето) и подобно количество по метода на изкуственото осеменяване.
    .
    Предполагам си наясно за тези 5000 изкуствено осеменени майки, твоите(аргати) колко търтеи трябва да осигурят.Записваш за заявки още от сега,а още от сега какво правиш за (татковците). П.П и мнението ми във въпросния раздел не е трито няколко пъти както твърдиш,а само веднъж и го повторих мислейки ,че съм объркал нещо с крайното му побликуване.И като бъдещ копувач на въпросните майки(продаваната стока)си позволих да попитам за бащените семейства,защото мисля, че момента е много тясно свързан.Да не вземеш сега и на Радо да се караш.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  9. #79
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    По въпроса с търтеите - изглежда забравяш, че аз имам 2000 семейства, и всяко едно от тях може да стане генератор на търтеи. На първо време не е необходимо да предприемам никакви специални мерки - достатъчно е да си направя капан за търтеи, и да ги ловя пред всеки един кошер когато се облитат. На второ време мога да стимулирам гледането на търтеи от семействата посредством поставянето на специални рамки с търтееви килийки. Трето - мога да си създам специални търтееви семейства било то пролетта, било то още сега.

    Така или иначе пазара на изкуствено осеменени майки едва прохожда в България, така че едва ли от раз ще се намерят купувачи за 5000 майки. По скоро ръста на пазара ще е постепенен, но ако недай си боже стане бум, бъди сигурен че ще се справя. Едно време, когато започвахме да произвеждаме шампоани, се наложи в рамките на 1 седмица да увеличим производствения капацитет от 4 000 на 160 000 шампоана дневно. Ами успяхме, въпреки че на пръв поглед изглеждаше невъзможно. Не подценявай човешката изобретателност, особенно когато някой дава живи пари и иска нещо голямо да се случи много бързо.

    Ти ми намери сигурен пазар за 5000, за 50 000 или за 500 000 майки, пък за останалото не се безпокой - ще организирам производството, че пушек ще се вдига. Та там ми е най-голямата сила - да организирам големи и сложни производства. Цял живот само това правя.

  10. #80
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Нищо лично,но отговора ти ме отказва от заявка.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

 

 
Страница 8 от 10 ПърваПърва ... 678910 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •