Отварям тази тема с нейното малко гръмко заглавие, но аз наистина го мисля това, и наистина ще спомогна за неговото осъществяване. И ако планът ми успее, наистина в Българското пчеларство ще настъпи РЕВОЛЮЦИЯ.

В какво ще се състои тази революция?

1. Унищожаване на монопола в майкопроизводството на доцента и на НРАП
2. Създаване на една или повече Развъдни асоциации, които ще бъдат ДЕМОКРАТИЧНИ за разлика от мафиотската НРАП
3. Внасяне на голямо количество ЕВТИНИ и КАЧЕСТВЕНИ АПАРАТИ ЗА ИЗКУСТВЕНО ОСЕМЕНЯВАНЕ на пчелни майки
4. Обучение на колкото се може повече пчелари за работа с тези апарати и за технологията на осеменяване

Ако плана успее, България ще бъде задръстена от ЕВТИНИ ЕЛИТНИ МАЙКИ по цени, по-ниски от тези на нозематозните племенни майки на мафиотите от НРАП. Ако плана успее, всеки един пчелар ще има шанса сам да си прави собствени елитни майки и сам да си ги селекционира по какъвто признак си иска. Аз ще науча пчеларите, които не знаят, как се прави това. Предполагам че и Scutelattor-а активвно ще се включи да помага с безценни съвети. Ще публикувам готови селекционни програми, както и огромно количество информация под формата на статии или клипове за натрупания вече опит по света.