Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 80

Тема: Тръвна

  1. #31
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Ваньо ,цаката не е дали ще приемеш идеята или не .Колегата красноречиво казва че иска да я засели ,а не да я ползва за капан . Затова не го подвеждайте .Сигурен съм че тук никой не е гледал с–ва в тръвни . 40 БР. иззимуват по –добре и от разборните . Не е чудо ,също не е толкова трудоемка като разборните .Лошото е, че унищожаваш най добрите с–ва . А ЗНАЕШ ЛИ КАК СЕ ВАДИ МЕД ОТ ТРЪВНА? Така че не прибързвай с изводите за тръвната .Тук също има тънкости ,които могат и да те забият и да останеш само с кошерините и кафтаните .А сега към колегата Remi –измажи си я и отвътре ,ако имаш шанс да хванеш рой в нея ,заселването ще е лесно .В противен случай използвай съвета на колегата Василевса . Но трябва добре да я намажеш с мед ,цялата.Изтръскваш голия рой без майката/отделил си я на питата и чака /.Хващаш я и пускаш в/у пчелите в тръвната .Изтърсваш и тази последна пита.Питите от това с–во ги раздаваш на по –слабите .И след това хранене ,хранене и пак хранене .Есента ще е по –силна от разборните /зависи какво ще изсипеш в тръвната /Може и мед да ти даде ,ако я заселиш сега ,до края на май .Насаждането в/у плодника е несигурна работа –я стане ,я не .Това от мен засега .Ако те интересуват и други неща –питай .
    Благодаря за отговора. Къде да разположа тръвната на дърво или на някаква поставка на земята след измазването стана доста тежка и ако я закача някъде може и да не удържи?
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  2. #32
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    466
    Пчеларски район
    гр Aприлци
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Ваньо ,цаката не е дали ще приемеш идеята или не .Колегата красноречиво казва че иска да я засели ,а не да я ползва за капан . Затова не го подвеждайте .Сигурен съм че тук никой не е гледал с–ва в тръвни . 40 БР. иззимуват по –добре и от разборните . Не е чудо ,също не е толкова трудоемка като разборните .Лошото е, че унищожаваш най добрите с–ва . А ЗНАЕШ ЛИ КАК СЕ ВАДИ МЕД ОТ ТРЪВНА? Така че не прибързвай с изводите за тръвната .Тук също има тънкости ,които могат и да те забият и да останеш само с кошерините и кафтаните .А сега към колегата Remi –измажи си я и отвътре ,ако имаш шанс да хванеш рой в нея ,заселването ще е лесно .В противен случай използвай съвета на колегата Василевса . Но трябва добре да я намажеш с мед ,цялата.Изтръскваш голия рой без майката/отделил си я на питата и чака /.Хващаш я и пускаш в/у пчелите в тръвната .Изтърсваш и тази последна пита.Питите от това с–во ги раздаваш на по –слабите .И след това хранене ,хранене и пак хранене .Есента ще е по –силна от разборните /зависи какво ще изсипеш в тръвната /Може и мед да ти даде ,ако я заселиш сега ,до края на май .Насаждането в/у плодника е несигурна работа –я стане ,я не .Това от мен засега .Ако те интересуват и други неща –питай .
    Ааах приятелю, не подвеждаме никой ! Моя пост беше продължение на предишния в който цитирах Ачката, а него няма как да го подведа ! Колкото до молеца : та той съвсем спокойно може да се разхожда и в разборен кошер стига да му се позволи ! Нали? На въпроса дали знам как се вади мед от тръвна ще ти кажа, че се досещам, но време мнооого, и ти ще ни разкажеш ,защото като гледам, ще забравим как се вади и мед от магазин и корпус !
    Иначе само опитвам с плетката и нямам претенции за технологията, а бе само скулптурната част ! Въртят ми се няколко идеи за прашецоуловител, разширение, лесен начин за подхранване и т.н., но дотук, че тръвните в нашия край се мажат само отвън и може да преживея провал, а това не ми е стил !
    Този пост е редактиран от Ivan Mankov; 21.05.2016 в 12:14.

  3. #33
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    хубаво пишете за тия тръвни но някъде четох че по закон от 2006 година са забранени в бг за отглеждане някой ако знае нещо по въпроса и ако е така не пишете по темата че лоши очи четат

  4. #34
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    хубаво пишете за тия тръвни но някъде четох че по закон от 2006 година са забранени в бг за отглеждане някой ако знае нещо по въпроса и ако е така не пишете по темата че лоши очи четат
    Не е вярно това, което пишеш. Изобщо не са забранени.

  5. #35
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    Не е вярно това, което пишеш. Изобщо не са забранени.

    Не знам да ли е така но четох някъде даже съм чувал от стари пчелари как са ги викали да заселват в държавни пчелини.

  6. #36
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Не знам да ли е така но четох някъде даже съм чувал от стари пчелари как са ги викали да заселват в държавни пчелини.
    Чел съм закона никъде не се забранява отглеждането на пчели в тръвна.

  7. #37
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Remi Виж публикацията
    Благодаря за отговора. Къде да разположа тръвната на дърво или на някаква поставка на земята след измазването стана доста тежка и ако я закача някъде може и да не удържи?
    Зависи от много неща .Ако около теб е доста залесено ,по –добре е на дърво ,ако ли не ,тогава на земята .Понамажи тук–там стените с мед .Като го оближат крадците ,сложи под нея в съд по малко сиропец/50–100 мл./ Дано ти излезе късмета !

  8. #38
    Наблюдател
    Регистриран
    20.12.2013
    Мнения
    36
    Те не са забранени за отглеждане.Единствено има забрана за подвижно пчеларство с тях.

  9. #39
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата

  10. #40
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Това в румънско ли го снима ?

 

 
Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •