Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 9 ПърваПърва ... 56789 ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 83
  1. #61
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Кентавър, мислех да пусна подобна анкета като включа и въпроси за дъна и табли, но си ме изпреварил. Ако не ти е занимава с анкети, аз мога да се пробвам...
    Иначе съм на изцяло отворени дъна (25-30% мрежа), отворени но стеснени долна и горна прелка и махнат голям капак на хранилката. Половината ми кошери са с дървени табли, другата половина с велпапе и вестници, че след миналогодишния опит с найлона имах много мухъл и подмор въпреки, че го бях надупчил и подгънал малко.

    Чакам сега Йорданов да ни подпука с голямата лопата

  2. #62
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Бате Мишо,някога пробвал ли си да не слагаш допълнително нищо,просто така,както си го купил.

  3. #63
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Бате Мишо,някога пробвал ли си да не слагаш допълнително нищо,просто така,както си го купил.
    Логичен въпрос, но имай предвид, че това ми е втората зима. Миналата година се подлъгах от разни доайени да сложа найлон и да го продупча със шилото - хем ги гледаш, хем питката се овлажнява и т.н и загубих едно семейство.
    Сега пробвам зимуване във фабричната комплектация на Макрев - плодник и отгоре табла 2см.

  4. #64
    БатеМишо давай пускай анкета,а догодина живот и здраве ще си пишем за фарарите.А по -опитните да ни извинят

  5. #65
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от BateMisho Виж публикацията
    Логичен въпрос, но имай предвид, че това ми е втората зима. Миналата година се подлъгах от разни доайени да сложа найлон и да го продупча със шилото - хем ги гледаш, хем питката се овлажнява и т.н и загубих едно семейство.
    Сега пробвам зимуване във фабричната комплектация на Макрев - плодник и отгоре табла 2см.
    Виждам,писал си че имаш пет кошера.Миналата зима щом си загубил един значи си претръпнал.Тази вече е късно,но за другата единия го заземи нормално/без нищо допълнително/ с другите и недей го отваря до март.Ако решиш само го прослушвай,че незнам дали ще можеш да издържиш без да го отвориш.На пролет ако е изимувал:-) ,сравняваи го с другите как ще се развие поне до май месец.Ако всичко е наред,то от последващата ще си спокоен и няма да се занимаваш с глупости и ще си пиеш виното.

  6. #66
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    tarty, съгласен съм с теб. Два кошера зимуват така като съм ги купил и не мисля да ги отварям, имат достатъчно мед. Другите са с велпапе, също за проба, но трябва да им сложа по питка, че имаха пило до късно и поометоха медеца. Та затова са и без табли - под тях не мога да сложа питка....

  7. #67
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско

    Lightbulb

    Цитат Първоначално публикувано от BateMisho Виж публикацията
    tarty, съгласен съм с теб. Два кошера зимуват така като съм ги купил и не мисля да ги отварям, имат достатъчно мед. Другите са с велпапе, също за проба, но трябва да им сложа по питка, че имаха пило до късно и поометоха медеца. Та затова са и без табли - под тях не мога да сложа питка....
    Защо не им сложиш питката в хранилката,или обърни таблата обратно,с дъното нагоре.
    Този пост е редактиран от tarty; 11.12.2014 в 21:54.

  8. #68
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Еее бате Мишо, що ми пускаш приказка. Не ме ли видиш, че откак зехте да туряте минуси и съм станал също херувимче. Зер ако обърнеш палчето надолу и ще трябва и аз кат колегата да почна да си разплитам фланелата. За лайноня кво да ти кажа, явно някъде става, някъде - не, затова всеки сам трябва да си решава.На тях сигур най им харесва с дървени табли, ний пък искаме да сме фешън, абе както дойде. Па и ти с дваесе % смъртност, да не би да си недоволен от нещо? Има профита сигур дето само си мечтаят за таквиз успехи.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  9. #69
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Евала, г-н Йорданов, право в 10-ката.

    Поздрави, Г. Георгиев

  10. #70
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    На мен също не ми харесва найлоня.Както казва колегата - за някои места става,за други не.Трябва да се познава климата където е пчелина и след проба- грешка вече ще си наясно.Моите са на дълбоко мрежесто дъно(100%) и засега са добре,но отчитам повече подмор от миналата година.Подмора определено е повече при по-силните семейства,които за съжаление,гледаха пило до късно.Нека не забравяме и акара,който направи доста поразии.При мен конфигурацията е отворено мрежесто дъно,стеснена дънна прелка на 1-1,5см,стеснена прелка на корпус 2см.,дървена подкапачна табла с разстояние под нея 3см за питките,хранилки на отворите,но без отворени големи капаци,покрив.Нямам изолации никъде.Стеснявам ако се налага (отводка ,слабо семейство) с рамки с фибран 2см.Кошерите са на крачета,на 15см над земята върху плочки.
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

 

 
Страница 7 от 9 ПърваПърва ... 56789 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •