Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 9 от 9 ПърваПърва ... 789
Резултати от 81 до 83 от общо 83
  1. #81
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    284
    Пчеларски район
    Варненски
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    От запечатаното пило и преработката на въглехидрати.
    Били обяснил по подробно за тази преработка?
    Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.

  2. #82
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Не НЕбих.Дори не помня в коя книга съм го чел,но си спомням,че няколко рамки(4-6) със запечатано пило отделят топлина (за определено време) достатъчна да заври 3литра вода.Става въпрос метаморфоза ....Просто им вярвам.

  3. #83
    Автор
    Регистриран
    20.03.2015
    Мнения
    108
    http://www.bushfarms.com/beeswinter.htm
    http://www.bushfarms.com/beestopentrance.htm

    Първо да кажа че мойте зимуват на долен вход с плътно дъно под мрежата.
    Ето някои от нещата които Майкъл Буш казва за горния вход и въобще по темата.

    "Аз се колебая да напише страница за зимуване на пчелите и досега се съпротивлявам на изкушението, защото зимуване е толкова обвързано с мястото. Но получавам въпроси през цялото време с желание да се посочи това, което мисля, по много от въпросите. Така че, моля, прочетете всичко това имаики предвид мястото в ума си. Аз ще се опитам да обхвана това, което правя в моето локално място (югоизточна Небраска) подробно и защо го правя това, което правя, но това не означава, че е най-доброто за вашето място или че някои други методи може да не работят в друго или дори при моето местоположение.
    ...
    Друго нещо, което има значение, е расата или развъждането. Моите са всички смесени породи, но те тръгват от кафяво до черно и са Северно отгледани оцеляващи пчели."
    ...
    "Горни входове
    Мисля, че това е от съществено значение за намаляване на конденз при моя климат. Това не беше необходимо, когато бях в западна Небраска, която е с много по-сух климат. То не трябва да бъде голям горен вход, само един малък ще се направи. Прореза, която идва на прореза на вътрешния капак е добре. Това също предоставя начин за пчелите, за да излезете за облитане в топлите снежни дни, когато долния вход (който аз нямам) ще бъде блокиран от сняг. Имам само горни входове а не долни входа."
    ...
    "Причини за горни входове
    Можете да запази пчелите добре без тях, но те елиминират следните проблеми: мишки, скунксове, опосуми, мъртви пчели блокиращи входа през зимата, кондензацията на влага през зимата, сняг блокирал входа през зимата, трева блокирала входа през останалата част от годината. Той също така ви позволява да купувате евтини и много хубави Сънденс II прашецоуловители."
    ...
    "Оттогава съм забелязал, че всеки път, когато съм намерил рояк в гората, където хралупата беше под входа, питите винаги бяха светли и чист, и пчелите винаги бяха в най-добро състояние, без мъртви пчели в долната част на дънера и напротив, когато съм намерил дърво, където входът е под хралупата, там винаги повече или по-малко имаше мухлясали пити, мъртви пчели и т.н.т."

 

 
Страница 9 от 9 ПърваПърва ... 789

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •