Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 10 от общо 10
  1. #1
    Потребител
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    75
    Пчеларски район
    Добрич

    застраховка на кошер

    има ли някой застраховал кошерите си срещу кражба и ако да към коя компания?

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    16.12.2013
    Мнения
    44
    Цитат Първоначално публикувано от Vmitev Виж публикацията
    има ли някой застраховал кошерите си срещу кражба и ако да към коя компания?
    Пчелни кошери не се застраховат срещу кражба. Направил съм доста опити да намеря такава застрахователна компания, но уви НЯМА.
    Ако искаш мечтите ти да проработят, трябва ти първо да поработиш.;)

  3. #3
    Автор
    Регистриран
    31.01.2011
    Мнения
    112
    Застраховател даже не е нужен! Въпроса е тази година колко кошера очаквам да ми откраднат? Нека това са 4 кошера. Общо са 100. Или очакваме кражба в размер на 4%. Нека за нас един кошер струва 250 лв., следователно имаме 4 * 250 = 1000 лв. Идва по 10 лв. на кошер. Тези пари се внасят в нарочна сметка на лихва. Ако не ни окрадат имаме 1000 лв. спестени + лихва. Ако ни окрадат до размера на предположения % имаме пълно покритие. Едва в случая на надвишаване на заложения % се влиза в загуба. Същата сметка я прави всеки застраховател. Но когато не ви окрадат не ви връща нищо. Ако сами се застраховате, и не настъпи събитие парите ви си остават за вас.

  4. #4
    Потребител
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    75
    Пчеларски район
    Добрич
    Отдавна не бях чел по - големи глупости! Ами ако то откраднат 100 от 100 за една вечер?? Искаш да ти дам пример ли, защото има такива!
    Днес ми остана малко време и попитах на 2-3 места, водещи застрахователни компании. Всички отговориха, че нямат практика за застраховат кошерите против кражба. Мисълта ми е ако повече колеги попитат, дали това няма да стане реалност.

  5. #5
    Автор
    Регистриран
    31.01.2011
    Мнения
    112
    Цитат Първоначално публикувано от Vmitev Виж публикацията
    Отдавна не бях чел по - големи глупости! Ами ако то откраднат 100 от 100 за една вечер?? Искаш да ти дам пример ли, защото има такива!
    Днес ми остана малко време и попитах на 2-3 места, водещи застрахователни компании. Всички отговориха, че нямат практика за застраховат кошерите против кражба. Мисълта ми е ако повече колеги попитат, дали това няма да стане реалност.
    Изглежда нямаш вероятностно мислене. Наистина ще е добре да си плащаш!

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Застраховател не плаща докато не осъди виновния да заплати. Тоест ако полицията не открие крадеца ще видиш пари от застаховател на куково лято. Причини ще си намерят хиляди.
    На брат ми му падна един леден блок на колата и я потроши изцяло. Чака около 3 години застрахователя да осъди хотела от който падна леда и чак тогава си получи парите.

  7. #7
    Потребител
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    75
    Пчеларски район
    Добрич
    Това може да се случи, само ако събитието е с известен извършител - в случая хотела. Компанията заявява регресен иск спрямо хотела и едвам тогава плаща. Ако събитието е срещу неизвестен извършител /например кражба на кола/, компанията пак плаща, когато делото се спре от прокуратурата, т.е. в най - добрия случай след 3 месеца.
    Въпреки всичко ми се ще застраховането да стане практика. Така съм сигурен, че кражбите на кошери няма да имат такова значение, каквото сега.

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Няма да стане! Аз също правих запитвания до няколко засратраховатени компании - отговора е отрицателен. Проблема може да се реши само с методите на "застраховането" от деведесетте години - лепенките и когато "съответните хора" хванат крадеца му навират разтворен чадър в задника.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Ровейки в нета за съвсем други неща попаднах на това:
    http://www.euroins.bg/-livestock-pou...urance-98.html
    Няма застраховки срещу кражби, но има срещу болестите и срещу наводнения, като тези през седмицата.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #10
    Автор
    Регистриран
    11.05.2014
    Мнения
    175
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Ровейки в нета за съвсем други неща попаднах на това:
    http://www.euroins.bg/-livestock-pou...urance-98.html
    Няма застраховки срещу кражби, но има срещу болестите и срещу наводнения, като тези през седмицата.
    Аз вчера 24.06.14г. питах за въпросната застраховка, по между другото докато ми правеха гражданска отговорност на МПС-то. Казаха ми ако ми застраховат кошер /става въпрос за бройка/ на стойност 300 лв. Вноската ми за него е 21.80лв на месец, което годишно излиза 261.60 лева /това за всеки един брой кошер/ да не смятам за кошери 10, 50, 100 и т.н. бройки. След този отговор темата относно този вид застраховка приключи.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •