Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 16
  1. #1

    ЗАДАЧКА-ЗАКАЧКА

    Това са снимки на колежкат Сузи. Какво мислите че е това и как се работи с него?


  2. #2
    Потребител
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    разградско
    предполагам че това е дъно за сироп,всички дъна са свързани с маркуч,захарния сироп се налива централно

  3. #3
    Други мнения има ли? Това не е изпит.
    Сезгин това е много по-малко от дъно на кошер.
    Нека Сузи даде точните размери.

  4. #4
    Автор
    Регистриран
    04.10.2010
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    Варна
    За много години колеги, живи и здрави.
    Така от снимката доколкото се вижда ми прилича на слънчева восакотопка, нека Сузи да каже.
    Поздрави.

  5. #5
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Сузи пусна тази снимка и в друг форум, но и там нямаше задоволителен отговор на въпроса. Поне аз не видях такъв.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  6. #6
    Аз също не съм сигурен, какво точно е. Сузи може да разкаже повече за това си "наследство" и дали е разбрала за какво точно е служело. Според мен е ползвано като защита от кражба. Ето и останалите снимки, които имам.


  7. #7
    Потребител
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    59
    Обърнете внимание че колежката не е влизала във форума от 27 декември. Сигурно си има проблеми и дано скоро да ги разреши за да може да Ви даде отговора който търсите, а може би и тя....

  8. #8
    Здравейте,колеги.Виждам,че се забавлявате,което ме радва.Извинявам се за отсъствието.Аз ,обаче ,не мога да ви кажа повече по въпроса .Така и не разбрах за какво се е ползвало това.Мислех,че все някой ще знае и ще помогне.Но размерите му са малки,ще ги уточня като ида на пчелина и ще ги напиша.

  9. #9
    Наблюдател
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    5
    На мен ми прилича на колектор за топла вода или пара може би след това загрятата вода се ползва за да топи восък...
    Демек това е фрагмен ( една от частите) на восъкотопилка...


  10. #10
    Наблюдател
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    15
    мисля, че е за топене на восък. Тамната мембрана отгоре спомага за по-доброто нагряване на восъка. От двете страни изтича по тръбичките.

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •