Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 14 от общо 14
  1. #11
    Потребител
    Регистриран
    23.06.2013
    Мнения
    89
    Пчеларски район
    община Силистра
    Цитат Първоначално публикувано от Светозар Каменов Виж публикацията
    А бе как роя ще е без майка? За какво тогава ще тръгнат пчелите от кошера? Това им е естествения начин на размножение, а няма да има майка. Може да не е оплодена ама майка ще има. Както казва цезар, възможно е да не се е върнала от брачен полет. А е възможно и още да не е започнала да снася, както старата, така и младата новооплодена. Пита с яйца ще даде най-точен отговор.
    Никой не спори, че роят излита с майка, въпросът е при хващане на роя или друга причина, след поставянето в кошера дали е там!!
    "Човек е щастлив, когато е отпратил миналото, забравил злобата, не чака от никой нищо...

  2. #12
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.06.2013
    Мнения
    349
    Пчеларски район
    Брезник
    Добре върви.темата, само дето този който.я отвори го няма.никакъв

  3. #13
    Наблюдател
    Регистриран
    17.04.2014
    Мнения
    35
    аз хванах рои със майка която я видях и му сложих и една пита със пило и след една седмица щто да видя маточници вместо пило какво е това чудо колеги знаели някои

  4. #14
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Цитат Първоначално публикувано от de4o82 Виж публикацията
    Никой не спори, че роят излита с майка, въпросът е при хващане на роя или друга причина, след поставянето в кошера дали е там!!
    Да, аз не съм те разбрал правилно. Сега пак прочетох и разбрах какво имаш предвид. Извинявам се.


    БУТАНЯ, вероятно майката не е била оплодена,не се е върнала от брачен полет и са си направили маточници. Друг е въпроса до колко ще са качествени.

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •