Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 10 ПърваПърва ... 8910
Резултати от 91 до 95 от общо 95
  1. #91
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    По повод влиянието върху клиентите от подобни писания - продавам си меда само и единствено на буркан. Най-важното в тази продажба е личното доверие. Не продавам на непознати, евентуално някой след мен ако доразпродава. И като ме познават, знаят, че няма шанс да ги "изпързалям" с кофти стока, освен неволно, ама и аз си отварям очите и внимавам да не се изложа. Няма вероятност прочелите горния ми пост да се разколебаят, дори напротив - още повече ще искат само от мен да купуват. Предполагам и при вас положението е същото, така че споко. Такъв вид бизнес на база доверие е дребна история, никога не може да бъде мащабиран и да стане едър. Дори да отворите магазин за пчелни продукти - пак ще купуват само клиенти, които ви вярват.
    Вчера комшията носи кило акациев мед от пазара - на 6 лв го взел и доволен. На следващия пазар го накарах да спре при един пчелар и да поразпита откъде идва този "мед". Оказа се, че го разнасят с някакъв бус по 2,50 буркана, на стекове в стреч фолио. Ако купиш повече, може да се спазариш на 2 лв. Така че не мислете клиентите на дребно за "лапнишарани", като се опарят, после внимават от кого купуват.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #92
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Приятели са искали да си купят цяла тенекия кристализирал мед. Убеждавам ги, че ваденето на мед от тенекията е мъчително трудно, дай, та дай. Малко по-късно разбирам, че човека изваждал меда и си го разливал в буркани по гореописаната процедура и много доволен дори. Зор да го разубедя, накрая му подарих стъклото и капачката, все едно го е взел "на тенекия" - приятел, какво да го правиш. Но който опита мед от неселскостопански регион, после пак идва да пита за още.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #93
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    650
    Здравейте, как е най-добре да декристализирам мед, който е в тенекия, имам и в една много голяма пластмасова кофа, от тея дето все едно се ползват за бои. Какво устройство откъде мога да си купя и как е най-добре да се сглоби. Ако се продава готово, някакво подобно решение, може ли да ми кажете. Предполагам може да стане с терморегулатор и нагревател за водата евентуално, ама откъде да ги взема и тн .. Просто меда в бурканите ми свърши и ми остана този в тенеките от предна година и в една кофа пластмасова... То като взех да давам на познати и да им "продавам" наистина взе да ми свършва и трябва да слагам в още повече буркани, но някак си не е удобно да купувам и да пълня сума му и буркани на един път... Както и да е, сега ми се ще да го втечня, без да го скапвам и да го сложа в буркани.

  4. #94
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    588
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Здравейте, как е най-добре да декристализирам мед, който е в тенекия, имам и в една много голяма пластмасова кофа, от тея дето все едно се ползват за бои. Какво устройство откъде мога да си купя и как е най-добре да се сглоби. Ако се продава готово, някакво подобно решение, може ли да ми кажете. Предполагам може да стане с терморегулатор и нагревател за водата евентуално, ама откъде да ги взема и тн .. Просто меда в бурканите ми свърши и ми остана този в тенеките от предна година и в една кофа пластмасова... То като взех да давам на познати и да им "продавам" наистина взе да ми свършва и трябва да слагам в още повече буркани, но някак си не е удобно да купувам и да пълня сума му и буркани на един път... Както и да е, сега ми се ще да го втечня, без да го скапвам и да го сложа в буркани.
    Имаш два варианта: да си направиш сам или да си купиш нещо готово. Ако си правиш ти е нужен терморегулатор https://bazar.bg/obiava-43935925/ele...-xh-w3001-230v (този е сравнително по- евтин) Ако ще разтапяш във вода ти е нужен нагревател. Аз си разтапям тенекиите в стар хладилник ракла (може и вертикален, а може и сам да си направиш някаква кутия от изолация) и там съм сложил една крушка (с нажежаема жичка) от 60 вата. Терморегулатора съм го нагласил да изключва при 39,9 °C и да включва при 39 °C. Спокойно ми топи 2-3 тенекии за няколко дена и то студено време (не е отоплено помещение), но времето за декристализиране за различните видове мед ще е различно...
    А ако не ти се занимава с "майсторене" според мен от нещата, които се предлагат (но това е мое мнение) най-удачно е това: https://www.alo.bg/6323282
    Не съм го пробвал, но мисля че е за предпочитане пред това да пълниш вода и да потапяш тенекията...

  5. #95
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    650
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    Имаш два варианта: да си направиш сам или да си купиш нещо готово. Ако си правиш ти е нужен терморегулатор https://bazar.bg/obiava-43935925/ele...-xh-w3001-230v (този е сравнително по- евтин) Ако ще разтапяш във вода ти е нужен нагревател. Аз си разтапям тенекиите в стар хладилник ракла (може и вертикален, а може и сам да си направиш някаква кутия от изолация) и там съм сложил една крушка (с нажежаема жичка) от 60 вата. Терморегулатора съм го нагласил да изключва при 39,9 °C и да включва при 39 °C. Спокойно ми топи 2-3 тенекии за няколко дена и то студено време (не е отоплено помещение), но времето за декристализиране за различните видове мед ще е различно...
    А ако не ти се занимава с "майсторене" според мен от нещата, които се предлагат (но това е мое мнение) най-удачно е това: https://www.alo.bg/6323282
    Не съм го пробвал, но мисля че е за предпочитане пред това да пълниш вода и да потапяш тенекията...
    Благодаря много за информацията. Това пък готово решение също изглежда интересно. Сигурно ще взема такова нещо.

 

 
Страница 10 от 10 ПърваПърва ... 8910

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •