Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 10 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 95
  1. #41
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    2,45 GHz, или дължина на вълната 12, 23 cm....???
    Вода ли ще вариш?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  2. #42
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Вода ли ще вариш?
    Пошегувах се колега....
    Ама ще се втечни за норматив... Хахаха!

  3. #43
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    Пошегувах се колега....
    Ама ще се втечни за норматив... Хахаха!
    Някои не се шегуват - http://mirpchel.com.ua/index.php?nma...age=1&nums=120
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #44
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Някои не се шегуват - http://mirpchel.com.ua/index.php?nma...age=1&nums=120
    Баси "новатора"... Руска му работа....

  5. #45
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    Баси "новатора"... Руска му работа....
    Между другото разсъжденията му са съвсем логични и не виждам проблем в метода му.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #46
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Между другото разсъжденията му са съвсем логични и не виждам проблем в метода му.
    Да, логични са, но без нарочни изследвания няма как да знаем какво се случва на молекулярно ниво.

  7. #47
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    Да, логични са, но без нарочни изследвания няма как да знаем какво се случва на молекулярно ниво.
    Такива сигурно са правени, микровълновите печки не са от вчера. Просто трябва да се намерят съответните публикации. И по-вероятно е да няма отрицателни последици. В противен случай щеше да има куп научно популярни статии с отрицателни мнения. За лошото се пише и говори много, за доброто - не. Метода е добър за домашна употреба, но не и за промишлена преработка. Ограничението идва от две неща - трудно се постигат големи СВЧ мощности и опаковките с меда трябва да не са метални. И нещо от личен опит - в къщи микровълновата се ползва много, но не за готвене, а само за претопляне на ядене. Всичко тестяно обаче след претопляне в микровълнова става жилаво!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  8. #48
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Има логика в това! Щом с ултразвук се разбиват камъни в бъбреците, които по своята същност са кристали защо да не се разбият и кристалите в меда? ХМФ няма как да се повиши, тъй като няма нагряване.
    Ако имаш повече инфо по въпроса, дай да прочетем нещо. Интересна е честотата и интензитета на ултразвука.
    Това за ултразвука е с източник "една жена каза", като аз на тази жена й имам доверие и няма причина да ме лъже. Споменах го, защото agro е ентусиаст и може пък да му е полезно.
    Заформя се извода, че меда НЕ трябва да се топи. Ако ти трябват 3 лъжици за сладки или бурканче течен, че детето го обича така - да стопи си го както решиш. Ако искаш да предложиш качествен продукт за продажба - никакво втечняване.
    Медец

  9. #49
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от todor.mitkov Виж публикацията
    Това за ултразвука е с източник "една жена каза", като аз на тази жена й имам доверие и няма причина да ме лъже. Споменах го, защото agro е ентусиаст и може пък да му е полезно.
    Заформя се извода, че меда НЕ трябва да се топи. Ако ти трябват 3 лъжици за сладки или бурканче течен, че детето го обича така - да стопи си го както решиш. Ако искаш да предложиш качествен продукт за продажба - никакво втечняване.
    И аз съм на същото мнение, ама как ще избиеш от главата на консуматора термина "захаросан мед"? Колкото до теста с ултразвука вече съм дал указание в лабораторията за тест. Ние ползваме ултразвукова вана за миене на печатните платки от флюса след запояване.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #50
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Здравейте!
    Относно ултра зввука.До преди 6-7години работех в КИПиА към БДЖ.Правехме ремонт на скоростомерните инсталации.Скоростомерите са механични и се разглобяват напълно при ремонта.Имахме ултразвукова вана за измиване,но не можеше да смъкне цялата мръсотия от зъбните колела и ги доизмивахве с екстрационен бензин.Моето мнение ече ултразвука не е ефикасен навсякъде където можеш да си го пожелаеш.
    Поздрави:Цветан Димитров

 

 
Страница 5 от 10 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •