Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 21
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Пепелянките и усойниците не се плашат от шум,тропане и тем подобни.Спотайват се и нападат ако видят зор.Иначе и те ,като всяка гад обичат спокойствие.Поне докато се култивира мястото бъди винаги внимателен или с ботуши.

  2. #12
    Автор
    Регистриран
    11.05.2014
    Мнения
    175
    Ботушите станаха незаменими както в новото ми начинание така и в лова. Влача ги постоянно в колата. Топло не топло ги слагам, по добре топло на крачетата от колкото да тичам в бърза помощ.

  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    С усойници нямам срещи досега,но пепелянките винаги съскат когато си близо до тях и те усетят.Повечето бягат съскайки,но когато си пазят гнездото,могат да нападнат и да бъдат много по-агресивни.Също трябва да се внимава и за окраската им за да не се объркат.Срещал съм толкова тъмно кафяви,че зигзага изобщо не им личи и само по рогчето можеш да разбереш,че е пепелянка.Други са направо сиви с черен зигзаг.Смоците напролет и те се изпъстрят с краски и може да се объркат с пепелянка.Ослушвай се и ако чуеш неспицифично съскане(понякога наподобява щурец) спирай и се огледай около теб,преди да продължиш.Миналата година направо се изумих,когато пред нас мина пепелянка,а мястото беше в началото на Айтоския парк.

  4. #14
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от Pavel_Bs Виж публикацията
    Колегата Лалов може да потвърди за виното и ракията .
    С двете ръце.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  5. #15
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Pavel_Bs Виж публикацията
    С усойници нямам срещи досега,но пепелянките винаги съскат когато си близо до тях и те усетят.Повечето бягат съскайки,но когато си пазят гнездото,могат да нападнат и да бъдат много по-агресивни.Също трябва да се внимава и за окраската им за да не се объркат.Срещал съм толкова тъмно кафяви,че зигзага изобщо не им личи и само по рогчето можеш да разбереш,че е пепелянка.Други са направо сиви с черен зигзаг.Смоците напролет и те се изпъстрят с краски и може да се объркат с пепелянка.Ослушвай се и ако чуеш неспицифично съскане(понякога наподобява щурец) спирай и се огледай около теб,преди да продължиш.Миналата година направо се изумих,когато пред нас мина пепелянка,а мястото беше в началото на Айтоския парк.
    Аз не ги познавам кои змии какви са, но при срещите ми с тях съм останал с впечатлението, че те замръзват и се надяват да не ги видиш. Имах дори един интересен случай. Излезли сме със сина ми на лов за змии (първата година така беше) и аз нося в ръката си една заредена въздушна пушка. Изведнъж сина ми извика да не мърдам. Аз замръзнах и като погледнах между краката си, бях прекрачил една голяма змия, черна като катран. Тя също беше замръзнала на сантиметри от крака ми. Бавно приближих върха на въздушната пушка до главата и (на 1 сантиметър) и стрелях. При други срещи, когато виждах змии на метър или два, те също бяха замръзнали. Така ги и стреляхме с въздушната пушка. Дефакто движеща се змия почти не съм виждал.

  6. #16
    Автор
    Регистриран
    11.05.2014
    Мнения
    175
    Ей това представляваше. Даже смело мога да каже че беше до шуш същата. Жалко че не я снимах. И седеше по същия начин.
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Vipera_ammodytes.jpg
Прегледи:      282
Размер:	24.5 KB
ID:	1407

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Тази е готова да хапе.Видиш ли змия навита,то тя е готова за отскок.Днес утрепахме първата.Всяка година трепя поне по 3-4 броя най-малко.Една година попаднах на бяла пепелянка с тъмнокафяви рамбуиди.

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Някъде попадах на препоръка за разхвърляне на "хлорна вар".Действала отблъскващо на змийте.Като се замисля не знам да действа привличащо на нещо живо.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  9. #19
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Колеги,като помисля,може и сярата да свърши работа.Сероводорода е тежък газ и ще се стели по земята където лазят влечугите.Колегата Зуница може би е прав,само че хлора се изпарява пък и ще си отровиш почвата.Сярата е хигроскопична,но може да се измисли нещо - например срязана на две тръба ПВЦ(малък диаметър) която да очертае периметъра и в нея да се сипва ако искаш сяра,ако искаш хлор.Змиите трябва да пролазят над веществото за да навлязат в периметъра.

  10. #20
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Може и по този начин....http://www.youtube.com/watch?feature...&v=lUekh6bMKJ8
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

 

 
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •