Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 15
  1. #1
    Потребител
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    59

    БЯЛА ДЕТЕЛИНА

    Имам място около 500 кв.м. за което нямам време да се грижа. Въпроса ми е, може ли бялата детелина, да измести (заглуши ) тревата.

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Казват, че тревата след време ще превземе детелината.
    Аз съм насадил детелина, но на обработено място, сега само тя си е там, ще видя пролетта какво ще стане.

  3. #3
    Потребител
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    59
    Мястото е изорано с плуг, напролет ще го фрезовам и тогава ще сея детелината.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    да, така става най добре
    тя като гледам, май и не мръзне детелината

  5. #5
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Каквото и медоносно растение да засадиш в близост до пчелина за подкрепителна паша все е добре и полезно приятелю.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  6. #6
    Потребител
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    59
    Не става въпрос за медонос, просто нямам време да не се занимавам с тревата. Казаха ми детелината се справяла с плевелите, просто ги заглушава, нещо като люцерната. Просто искам да знам дали с детелината е удачно решение.

  7. #7
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Бялата детелина е чудесен медонос. Но след време плевелите ще проникнат и в нея.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  8. #8
    Наблюдател
    Регистриран
    21.12.2010
    Мнения
    22
    За целта, която колегата преследва е подходяща. С времето наистина ще се изгуби, но това ще стане след 5-6-7 години. А за засждане на 0.5 дка медонос - не останах с впечатление, че си прави....илюзии.

  9. #9
    ANIBAL
    Guest
    Кирчо,Бялата детелина е диворастящ вид.Та значи ,Засей я и не я мисли.Знай,че има по-адаптирани видове от нея.Не може тя да се бори с тях.Но е издръжлив медонос.И е добър затревител.Бързо заема пространство.И цъфти .Винаги след коситба цъфти.Трябва само да я поливаш.С годините изредява.

  10. #10
    Потребител
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    59
    Благодаря за мненията. Бях на 50% настроен за идеята с бялата детелина да се боря с тревата, сега съм вече към 80% сигурен. Ще очаквам и други мнения, нали в форума има и агрономи, които още не са изказали своето мнение. Гена, някъде беше споделил че си засял детелината с семена за тревна смеска, би ли споделил по-подроно за какво става въпрос.

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •