Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 30
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    18.01.2014
    Мнения
    3

    Продавам преса за восъчни основи ДБ с водно охлаждане

    преса за восъчни основи с водно охлаждане цена 450 lv
    GSM 0899223247
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри IMAG0198.jpg‎   IMAG0199.jpg‎  

  2. #2
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Браво, "добър търговец" си!!! - като я гледам, изглежда ми използвана(та било то и дори веднъж), а я продаваш по-скъпо от чисто нова от производителя... Аз моята си я взех(получих с куриер) за 400 лева.

    http://www.sliven.net/web/gvavov/index.php?see=home

  3. #3
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Колега Iskren,би ли споделил как са основите с тази преса.Аз също искам да си взема нещо подобно.Имаш ли оплаквания и забележки?

  4. #4
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Павка, любителска работа е тая преса, основите са Ок, с всички качества на излятите основи, обаче става бавничко...

  5. #5
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Е,значи точно за такива като мен- любители.Ясно ми е че е малка производителността,но мен ме удовлетворява факта че ще работя с чист,собствен восък.Другото хубаво е независимост.Благодаря за отговора.
    П.С. колко грама става една ДБ основа?

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    03.01.2013
    Мнения
    33
    какво сега, защо пък да не сгъне едни 50 лева

  7. #7
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Засякох по клипа - една основа се прави средно за 3 минути или това прави 20 основи на час. За една работна смяна това са около 150 основи.

    Ако си бяхте купили готовонаправени основи срещу ваш восък, щяхте да заплатите за труда по направянето 12-13 стотинки на основа. Правейки си сами основи, вие всъщност икономисвате 150 * 0.12 = 18 лева, но работите една цяла работна смяна. Всъщност вие икономисвате само 15 лева, защото имате разходи за енергия, за амортизации на машината и т.н.

    Въпросът е:
    Нима вие оценявате собствения си труд и собственото си работно време на 15 лева на ден (330 лв. на месец)? Че те дори и чистачките на тоалетни вземат повече пари за труда си.

    Това е голата истина. Съжалявам, но математиката това показва. Който сам си прави основи, дефакто си пилее времето буквално за без пари. Това време можеше да бъде оползотворено за спечелването на много по-голяма сума, с която да си купи същата бройка основи, и да му останат още пари за други покупки.

    Най-скъпото нещо в този живот е личното време. То е лимитирано за всеки един от нас и много лесно отлита в небитието. Именно поради тази причина е важно да го използваме колкото се може по-ефективно, а не да го продаваме само за 2 лева на час. Аз лично гоня ефективност на личното си време от поне 100 лева на час. Адвокати, юристи, програмисти и много други професии също достигат 50 или 100 лева на час. Дори чистачките на тоалетни постигат 3-4 лева на час. Трябва ли при това положение пчеларите да се задоволяват само с 2 лева на час?

    Същата сметка излиза и с това сам да си чукаш рамките, както и с много други чисто пчеларски занимания, правени от много пчелари заради криворазбраната икономия на пари. Да, икономисват се пари, но се пилее безценно време, което може да бъде оползотворено (продадено) много по-скъпо. Когато се тегли чертата най-накрая, резултата е БЕДНОТИЯ. И няма как да се забогатее, ако човек се примирява да си продава труда само за 2 лева. Първата стъпка към забогатяването е човек да започне да си цени личното време и да започне да търси начини и методи да го продава по-скъпо.

  8. #8
    Автор
    Регистриран
    31.01.2011
    Мнения
    112
    В свят в който царува идеално ефективна икономика няма място за хора!

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Въпросът е:
    Нима вие оценявате собствения си труд и собственото си работно време на 15 лева на ден (330 лв. на месец)? Че те дори и чистачките на тоалетни вземат повече пари за труда си.

    Това е голата истина. Съжалявам, но математиката това показва. Който сам си прави основи, дефакто си пилее времето буквално за без пари. Това време можеше да бъде оползотворено за спечелването на много по-голяма сума, с която да си купи същата бройка основи, и да му останат още пари за други покупки.

    Най-скъпото нещо в този живот е личното време. То е лимитирано за всеки един от нас и много лесно отлита в небитието. Именно поради тази причина е важно да го използваме колкото се може по-ефективно, а не да го продаваме само за 2 лева на час. Аз лично гоня ефективност на личното си време от поне 100 лева на час. Адвокати, юристи, програмисти и много други професии също достигат 50 или 100 лева на час. Дори чистачките на тоалетни постигат 3-4 лева на час. Трябва ли при това положение пчеларите да се задоволяват само с 2 лева на час?

    Същата сметка излиза и с това сам да си чукаш рамките, както и с много други чисто пчеларски занимания, правени от много пчелари заради криворазбраната икономия на пари. Да, икономисват се пари, но се пилее безценно време, което може да бъде оползотворено (продадено) много по-скъпо. Когато се тегли чертата най-накрая, резултата е БЕДНОТИЯ. И няма как да се забогатее, ако човек се примирява да си продава труда само за 2 лева. Първата стъпка към забогатяването е човек да започне да си цени личното време и да започне да търси начини и методи да го продава по-скъпо.


    Безкрайно се забавлявам като чета такива съждения. Безценно време, лично, работно... Само ми става мъчно че като сметна при 100 лв/час ефективност загубата на денонощие за сън и клозет /с извинение/ е към 500 лв, о не-ужас! направо да се гръмне човек. Аз за това си кова рамчиците, щото ми мирише на дърво и си релаксирам и си печеля маса пари. Щот си продавам личното време на мене си
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Ако почнем да ги тъним сметките за загубено време, колко ли ще ни струва в пари, прекараното време в безсънни нощи с другия пол? Удоволствието е присъщо на интелигентните същества. За животните секса е размножение , а за хората...?! Та да си дойдем на приказката всеки търси и намира удоволствието в нещо негово , лично.Рибарите, ловците все хора които губят време и пари , а колко печелят губейки?
    Да направиш нещо, рамка ,кошер ,да отгледаш майка , това са все неща в които богатия душевно човек влага нещо от себе си.Когато ги направи просто се радва и на душата му е леко.Същото като да подаряваш. В това е ценнстта на собствените основи, на собствените майки , собствения мед, кошери.Да изпиташ удоволствие от съзиданието.
    Богат е не тоя който има много, а тоя на който му стига.
    Моята сметка така излиза и за мене е истинската.
    Въпрос на светоглед.Ценностна система?
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

 

 
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •