Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 21 до 30 от общо 30
  1. #21
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.02.2014
    Мнения
    249
    Моето скромно мнение е,Матеев ти мислиш като робовладелец, други като роби.Прощавайте за грубия израз.

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от argilov Виж публикацията
    Моето скромно мнение е,Матеев ти мислиш като робовладелец, други като роби.Прощавайте за грубия израз.
    Един интелигентен собственик не би трябвало (а и не може) да се изживява на робовладелец особенно в един изключително конкурентен отрасъл като пчеларството. Виж в някой монополизиран отрасъл - може. Ако освен пари имаш и акъл ще знаеш, че колкото по-добре се отнасяш към работниците си толкова по-добре ще ти гледат пчелите.
    Най-модерната форма на управление на запад е собственика да прави работниците си акционери и така ги мотивира максимално и обвързва възнагражденията им с постигнатите резултати. Така се получават щастливи работници (нещо като щастливите кокошки ). Ама ние тука сме далеч от проумяване на такива модели.

  3. #23
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Аз не се държа като робовладелец, а като РАБОТОДАТЕЛ. Има голяма разлика. При мене работниците идват не насила, а ДОБРОВОЛНО. Те ми се молят да им дам работа, а не аз на тях. Наемането на работа е ВЗАИМОИЗГОДНА СДЕЛКА. Ако не е такава, тя няма да се състои. При тази сделка работниците ДОБРОВОЛНО се съгласяват аз да съм им командир по 8 часа на ден, а аз доброволно се съгласявам да заплащам някаква сума за извършения труд. Никой никого не насилва за нищо. Всичко е ДОБРОВОЛНО и от двете страни. Ако някоя от двете страни за в бъдеще вече не е доволна от направената сделка, ами тогава сделката се разваля съгласно Кодекса на труда.

    Ами това е. Важни са минутите труд, защото аз ги заплащам. Аз ги заплащам дори и тогава, когато поради лоша моя организация не съм успял да използвам ефективно този труд. Именно това ме е научило да ценя всяка една минута, както моя, така и чужда. Именно това ме е научило да планирам и организирам трудовия процес така, щото общата работа да се свършва, и да не изпадам в ситуации, в които поради несвършена работа от един човек 10 други стоят и чакат.

    А това е доста често срещано явление - един единствен калпазанин да обърква и забавя работата на десетки други хора. Например блъснал камиона и пчеларите дни наред няма с какво да возят корпуси по пчелините. Или пък оставил някой пикап на контакт през нощта и на другия ден цялата бригата от 4 човека губи няколко часа докато купим нов акумулатор и го сменим. Или пък при силен вятър запалили суха трева, та от там гората, та идваха пожарникари да я гасят и стана мътна и кървава с много финансови щети. Или пък скрили се да пушат и играят карти между качета с масло и направили пожар и пак викане на пожарна. Мога да цитирам поне 100 други мои реални случаи, в които поради действия на един работник страдат цели групи от хора, пък да не говорим за нанесени огромни финансови щети. Ха-ха ... в Москва един шофьор взриви цял ТИР със стока, защото двигателя не палил при голям студ и той налял бензин в резервоара на нафтата. Двигателя пак не палил и той моля ти се драснал кибритена клечка да погледне в гърлото на резервоара. Късметлия е, че остана жив, ама лежа месеци в болницата с обгаряния.

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Mateev ,
    Предлагам малко да поработят администратор и модератор, че то не остана тема без да я затлачим с все едни и същи приказки.Открий тема "Въпроси и отговори към и от собственика на форума" и там да се концентрират общите разсъждения , твои и наши, на колегите.Ако има модератор или администратор нека преместят предложението там където му е мястото.А покрай него и да сложат малко ред.Повярвай никак не е интересно във всяка тема да чета за бизнеса и проблемите ти свързани с него. Е, форума е твой и решението е твое, но пчеларския форум се позагуби.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  5. #25
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.02.2014
    Мнения
    249
    Прощавайте,в поста вложих съвсем друг смисъл.Имах впредвид мнението ти за време,труд,себестойност на труда,печалба.

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Колега argilov, споко, тук мислещи като роби няма. Просто не могат да виреят дълго, не и в този форум. Форумът се казва "pchelari.com", нали така? Нищо повече! И една от идеите при създаването му е била че тук всички изпитват удоволствие от това че са, или ще стават Пчелари. И покрай всичко това се чувстват равни и никога не е имало делене и противопоставяне на бедни и богати, граждани и селяни, малки и големи или каквото и да било. Който иска може да пита, да съветва, да коментира, хубаво е и да се придържа към правилата и това е. А пък който може да отсява зърното от плявата ще намери каквото търси.
    Колега m_pchelari, аз също съм много любопитен как се стопанисват средни и големи пчелини.Не че някога ще имам толкова кошери, просто съм любопитен. За съжаление в историята на форума едва ли има повече от 10 участника, пчеларстващи с повече от 100 кошера и поддържали активно участие за повече от 6 месеца. Отделен въпрос колко от тях са споделяли някои специфични неща... Настоящият собственик разбира се е изключение. Горещо се надявам ти да бъдеш за пример на крупните пчелари тук.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  7. #27
    Наблюдател
    Регистриран
    03.01.2013
    Мнения
    33
    Цитат Първоначално публикувано от argilov Виж публикацията
    Прощавайте,в поста вложих съвсем друг смисъл.Имах впредвид мнението ти за време,труд,себестойност на труда,печалба.
    ти ходил ли си на запад да видиш там как се бачка?

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Колега m_pchelari, аз също съм много любопитен как се стопанисват средни и големи пчелини.Не че някога ще имам толкова кошери, просто съм любопитен. За съжаление в историята на форума едва ли има повече от 10 участника, пчеларстващи с повече от 100 кошера и поддържали активно участие за повече от 6 месеца. Отделен въпрос колко от тях са споделяли някои специфични неща... Настоящият собственик разбира се е изключение. Горещо се надявам ти да бъдеш за пример на крупните пчелари тук.
    Е как някой беше пуснал линк, че по деминимис има 390 000 подадени кошера с 4200 заявления, тоест средно един пчелар има над 90 кошера! А участието във форума си е личен избор. Липсата на участие от по-опитни и крупни пчелари е показателно и за разпиления сектор като цяло. Много организации, малко заинтересованост и жълти стотинки за сектора.
    Аз вече на няколко пъти си мислих да не влизам повече и да пиша, но като гледам как по чуждите форуми хората споделят и като цяло дърпат напред. А ние сме си едни ганьовци....

  9. #29
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Mateev ,
    Предлагам малко да поработят администратор и модератор, че то не остана тема без да я затлачим с все едни и същи приказки.Открий тема "Въпроси и отговори към и от собственика на форума" и там да се концентрират общите разсъждения , твои и наши, на колегите.Ако има модератор или администратор нека преместят предложението там където му е мястото.А покрай него и да сложат малко ред.Повярвай никак не е интересно във всяка тема да чета за бизнеса и проблемите ти свързани с него. Е, форума е твой и решението е твое, но пчеларския форум се позагуби.
    Форума си го правите вие самите и той ще изглежда така, както си го направите. Администраторите и модераторите не са пъдари да обикалят след вас и да пренареждат темите и постингите. Тяхната задача е основно да се грижат за реда и спокойствието и за потушаване на конфликти. Нищо повече. Аз самия се безпокоя, че ще стане един малък хаос, ако започна самоволно да пренареждам насам-натам. Спомняш си какво се случи последния път, когато се вслушах в едно подобно предложение. Засега мисля да оставя нещата така, и да се намесвам само при груби отклонявания от темата, когато в нея има голямо количество постинги по друга тема и се налага да се раздели на две. Единични постинги не по темата не са проблем - има ги по всички теми и ги правят много пчелари. Просто ги прескачайте, без да им отговаряте, и така темата ще се съхрани чиста.

  10. #30
    Наблюдател
    Регистриран
    01.07.2017
    Мнения
    1
    ppppppppppp
    Този пост е редактиран от zashtone; 25.01.2018 в 07:24.

 

 
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •