Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 31 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 305
  1. #41
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950



    Ако става въпрос за такива скоби(най-добре се виждат на кошер №15), те се наричат "скоби за прикрепване дъно-корпус".Могат да се прикрепват и два корпуса и корпус-магазин. Много са удобни при практикуване на подвижно пчеларство. Аз ги купувам от "Катица" - Казанлък и доколкото си спомням, цената им беше 2 бр. за 1 лв. Погледни в сайта на "Катица" - там има и ценоразпис.

  2. #42
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    284
    Пчеларски район
    Варненски
    Виждат ми се слабички sadsmile; Според теб ако имам 5 корпуса на фургон и той започне да се люлее и лашка напред назад,дали ще издържи най долната скоба на кошера.
    На мен ми се иска ако намеря евтин вариянт на скобите които посочих по горе да си взема няколко и да пробвам колко здраво става.Ако неми хареса мисля да закрепвам кошерите като ги претискам с дъска от горе или нещо такова sadsmile;
    Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.

  3. #43
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Убеден съм, че няма да мръднат, колкото и да се лашкат. Тези слабички скоби, без помощта на рамкоповдигача не можеш да ги откопчаеш...

  4. #44
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    284
    Пчеларски район
    Варненски
    Това много ми харесва и ми допада,вие какво ще кажете.
    http://www.youtube.com/user/misspepsi767
    Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.

  5. #45
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    284
    Пчеларски район
    Варненски
    Влязах в сайта му поразгледах доста е напред човека,само ще му завиждам
    Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.

  6. #46
    Наблюдател
    Регистриран
    01.03.2011
    Мнения
    41
    Ето ги и моите кошери и фургона, другия ще го пълня тази година. Приготвил съм празни кошери и за него. Трябва ми подходяща система за отглеждане и медоносни години . wink;


  7. #47
    Наблюдател
    Регистриран
    27.12.2011
    Мнения
    3
    Колега как успяваш да опазиш кошерите от хорски набези.Скоро и аз ще кача снимки вмомента правя фургона.

  8. #48
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Аз ти пожелавам да напълниш и другия, да намериш подходящата система и да имаш медоносни години. wink;
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  9. #49
    Цитат Първоначално публикувано от marin_006
    Ето ги и моите кошери и фургона, другия ще го пълня тази година. Приготвил съм празни кошери и за него. Трябва ми подходяща система за отглеждане и медоносни години . wink;
    Колега, нищо лично, но не виждам пчели в тези кошери. И така ли ги транспортираш?

  10. #50
    Наблюдател
    Регистриран
    13.06.2011
    Мнения
    46

    Платформа от фургон

    Цитат Първоначално публикувано от marin_006
    Ето ги и моите кошери и фургона,

    Системи за отглеждане има различни, и медоносни години също, но с такива кошери,и така подредени ще видиш много зор в подвижното пчеларство.Добре ще е да се допиташ до колеги с опит в местенето, да участваш в едно-две местения.
    С най-добри чувства.Успех!

 

 
Страница 5 от 31 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •