Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 28 от 31 ПърваПърва ... 182627282930 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 271 до 280 от общо 305
  1. #271
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Ако, е собственост на няколко пчелари, и обикаля по няколко пчелина дневно, защо не?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  2. #272
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Точно така ги работя и аз. До всяка трънка, или шипка по два нуклеуса. Един отляво, и един от дясно. Встрани от основната група. По два, три и повече маточника. Всичко друго е паратики работа! Поздрав на Хасково и региона, ама изтървахте политкома?
    И аз така, края на това лято за последната партида маточници сформирах оплодни, които разхвърлях по двойки и тройки из двора с гръб едни към други.Всяка групичка покрай някое дръвче встрани от пчелина.Останах доста учуден при 95% пронесли майки през август, точно когато всички плюят по онея жълтите птички
    По повод на клипчето с мобилната станция, човече това е адски много пари.Само разпчатващата машина тук в единия магазин в Русе я предлагат за 7500лв,големия шнек(предлагат и по-малък вариант), който съответства на нейния капацитет също е 7500.......какво остава за помпи хидравлики, центрофуга и т.н. и т.н. Ако някой тук може да си го позволи не вярвам парите му да са от пчеларство

  3. #273
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Е с тея цени на меда тази инвестиция за няма и медец си я избил. Ама ще почакам още малко да се вдигне цената на меда че месец ми се вижда множко.

  4. #274
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Те не искат да ни признаят истинското тегло на тенекията като изкупуват меда ти къде отиде в мечтите.
    Има още един мега проблем АМЕРИКАНСКИ ГНИЛЕЦ.

  5. #275
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Balinski Виж публикацията
    Колеги вижте на какво се натъкнах,търсейки начини да намаля себестойността на продукта...https://www.youtube.com/watch?v=_QgTevxjYxI
    Мисля,че всеки от нас би могъл да направи нещо подобно,а тези с повече възможности пълното копие.
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Точно с това изпълнение на този пчеларски „прицеп“ (и то теглен от бус) при това в България, едва ли ще се намали себестойността на продукта МЕД, но знам ли може пък в тази система да е разковничето???
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Ако, е собственост на няколко пчелари, и обикаля по няколко пчелина дневно, защо не?
    Цената е 300 000 долара. Капацитета е 3 200 паунда на час (малко над 1,4 тона мед на час). Ако се наеме идва екип от 4 човека вадят ти меда директно на пчелина пълнят ти го във варели и си отиват.
    Предимствата които се изтъкват са повече за онези които се занимават с подвижно пчеларстване и или базите им са далеч от пчелина. Като по-малки загуби на пчели, повреди на рамки с мед при транспорта, набиване на прах в меда, съкращавне на времето от взимането до връщането на рамките (от особено значение при обилни паши) и т.н.
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  6. #276
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Хубава цена. Какво и е? Ще почакам две години за яхтата и готово! Само мед да има.....
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  7. #277

  8. #278

  9. #279
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Имаш ли проблеми с жегите и слънцето!?! Аз на моите мисля някакво покривче да им направя. Лятото в слънчогледа на припека стига до 44*.

  10. #280
    Наблюдател
    Регистриран
    07.10.2016
    Мнения
    21
    Жега е ,ама няма какво да се направи ,справят си се

 

 
Страница 28 от 31 ПърваПърва ... 182627282930 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •