Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 23 от 31 ПърваПърва ... 132122232425 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 221 до 230 от общо 305
  1. #221
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Не е нужно да слизаш много пъти ако ходиш с камиона да си ги обслужваш или вадиш меда. Предварително мислиш и разполагаш така платформите, че да имаш достъп с камиона до всички. Вкарваш назад до платформата и слагаш импровизирана импровизирана рампа между него и платформата, след това с количката корпуси, магазини или каквото е нужно се прехвърля между камиона и платформата.

  2. #222
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    Аз съм точно както Рости описва.Не може да върви количка от платформата на буса,но мисля вариант от буса до стаята за вадене.За първа година съм и тепърва ще доизкусуряваме някой неща.
    https://i.imgsafe.org/e7bf83d.jpg

  3. #223
    Автор
    Регистриран
    31.03.2015
    Мнения
    201
    Пчеларски район
    плевен
    Момчета от началото на 90 те съм на колела . Това което сте направили е красиво но е не практично . Как се прави ротация . Как се предвижваш в лошо време аз съм с трактор и е трудно .

  4. #224
    Наблюдател
    Регистриран
    31.12.2013
    Мнения
    13
    старите ми платформи ги дърпах с бус но те са тежки а буса е лек и просто ако има малко кал не става , а аз прикарвам буса и от него си работя не слизам на земята а и разстоянието дето съм си го оставил като пътека ми е 90 см спокоино си ходя , иначе и при мен хидравликата ми е с 4 цилиндъра и всеки е независим мога да си намествам и самата платформа според терена но това е до някаква степен

  5. #225
    Автор
    Регистриран
    20.12.2013
    Мнения
    139
    Пчеларски район
    Тервел
    Цитат Първоначално публикувано от мухозол Виж публикацията
    Момчета от началото на 90 те съм на колела . Това което сте направили е красиво но е не практично . Как се прави ротация . Как се предвижваш в лошо време аз съм с трактор и е трудно .
    За трактор не ми говори това е отживелица.

  6. #226
    Автор
    Регистриран
    31.03.2015
    Мнения
    201
    Пчеларски район
    плевен
    А със какво .

  7. #227
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Да бе, отживелица! Какви трактори има, като Звездолети. Как искам някой Джон или Холанд, и с него у кафенето!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  8. #228
    Автор
    Регистриран
    20.12.2013
    Мнения
    139
    Пчеларски район
    Тервел
    Цитат Първоначално публикувано от мухозол Виж публикацията
    А със какво .
    Не е разумно да инвестираш в трактор който е предназначен за селскостопанска работа, тегли 4 и повече тона, а на тебе ти трябва да теглиш 1 до 2тона, само няколко пъти в годината. То ако трябва да му купуваш 4 гуми си помисли само ?
    Първоначално като реших да преминавам на подвижно, случайно ми попадна едно тракторно ремарке 7метра, така беше заводско. Една година го обикалях и се чудих какво да го правя, голямо, масивно, предназначено за големи товари, а аз да сложа 20 пръдливи кошера на него. Нещо не се връзваха работите. Трябваше да му купя нови гуми, опа тя цената нещо не се връзва.
    От там се замислих имаш да носиш 1,5 тона трябват ти 4 бр гуми нормални за лек автомобил, по 65лв 260лв четири бр. а тракторната една не мажеш да вземеш за тези пари.
    Пазарна икономика, ако не си в час ставаш не конкурентен.

  9. #229
    Автор
    Регистриран
    31.03.2015
    Мнения
    201
    Пчеларски район
    плевен
    ЗА 20 те може да си прав .АЗ разхождам 6 ремаркета по 36 кошера за 1 или 2 сутрини . А най доброто е ТИР ремарке можеш да ходиш на другия край на БЪЛГАРИЯ .

  10. #230
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Aз съм бил с две - третото ремарке така и не го подкарах - та придвижването им, ми бе съвсем не малък проблем. А при шест ремаркета не ми се мисли, какво ще е без собствен трактор. Виж вече да се каже, че е отживелица начина, по който обичайно практикуваме подвижно - това да, но предвид условията в България, човек не разполага с кой знае какъв избор.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

 

 
Страница 23 от 31 ПърваПърва ... 132122232425 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •