Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 31 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 305
  1. #11
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2011
    Мнения
    201
    Пчелите излизат на топка като тръгне форгона но от вятъра по време на движението се прибират в кошера,а и че ще загубиш 50-60 пчели от кошер бълха те ухапала и вобще прелките не се жулат в храсти или пити ние ги теглиме по път или асфалтов или земен.Знам и за колеги които ги затварт но е губене на време и като ги отваряш много хапат понеже кошерте са един до друг.

  2. #12
    Потребител
    Регистриран
    14.02.2011
    Мнения
    61
    Когато спреш с отворените кошери не хапят ли,не излизат ли веднага на прелката и да нападат всичко дето мърда от раздрусването при превоза?

  3. #13
    Автор
    Регистриран
    22.05.2011
    Мнения
    139
    Занимавах се с подвижно 5 години.Веднаж при смяна на района при движение се отвори кошер.Движих се с кола зад фургона.Започнаха да се удрят на стъклото на автомобила и помислих в началото, че заваля дъжд защото оставаха петна като капки.Може би светлината от фаровете ги е дразнила.Въобще не съм се сещал да карам по надалеч, камо ли с отворени кошери.Все съм ги затварял,особено когато съм преминавал през двоен ЖП прелез.Когато съм пристигал в новия район съм имал случай при отворен кошер по пътя щом светна прожектора веднага по лъча са идвали цял рой пчели към мен,а за ужилвания съм стигал до 50 еднократно.Хората на запад го правят,но не светят като мен, а са оборудвани със специални очила и виждат кошерите като през деня без да дразнят пчелите.А нали знаете,че ние сме всезнайковци и се правим на тарикати.Та за това изядох толкова ужилвания...Извода го оставям на вас.Щом искаме по първобитния начин да местим кошерите си,полагат ни се и повече ужилвания.Успех и берекет подвижни колеги и умната...

  4. #14
    Наблюдател
    Регистриран
    13.06.2011
    Мнения
    46

    Местене

    Първото, което правя при местене е да изчакам прибирането на пчелите привечер и да събера мишепредпазителите (те са обърнати). Повече за пчелите нямам грижа. При пристигането изчаквам 10 - 15 минути и на светлината на запалка отварям. Излизат малко пчели, постоят на прилетната дъска и се прибират. Никакъв летеж, никакво жилене. Не мога да повярвам, че е възможно местене с отворени входове без да има загуба на пчели.

  5. #15
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    284
    Пчеларски район
    Варненски
    Нека и яз да покажа с какво мисля да местя кошерите,още го преправям.Някой ако е правил такива ремаркета нека сподели каквото ида е всяка информация ше ми е от полза
    Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.

  6. #16
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    284
    Пчеларски район
    Варненски
    Нека и яз да покажа с какво мисля да местя кошерите,още го преправям.Някой ако е правил такива ремаркета нека сподели каквото ида е всяка информация ше ми е от полза


    Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.

  7. #17
    Наблюдател
    Регистриран
    13.06.2011
    Мнения
    46

    Платформа от фургон

    Преди време купих такъв фургон.Изхвърлих стените, а оставих покрива.Веднага се разбра, че при тази височина нито сянката му е сянка, нито сушината му е такава. Люлее много опасно и не позволява влизане между дървета.Махнах го и с материалите, които ми останаха си направих чудесна сгъваема платформа. Със 7-те си метра и "тавата" на предния мост има много добра маневреност. Събира от 45 до 55 кошера, според модела.Уширих от двете страни с по 20 см, за да има достатъчно място за работа по вътрешните редове. Показвал съм я на почти всички места, където се е говорило за подвижно пчеларство.

  8. #18
    Цитат Първоначално публикувано от kostadinstoyanov
    Преди време купих такъв фургон.Изхвърлих стените, а оставих покрива.Веднага се разбра, че при тази височина нито сянката му е сянка, нито сушината му е такава. Люлее много опасно и не позволява влизане между дървета.Махнах го и с материалите, които ми останаха си направих чудесна сгъваема платформа. Със 7-те си метра и "тавата" на предния мост има много добра маневреност. Събира от 45 до 55 кошера, според модела.Уширих от двете страни с по 20 см, за да има достатъчно място за работа по вътрешните редове. Показвал съм я на почти всички места, където се е говорило за подвижно пчеларство.
    Позволи ми да не се съглася с теб относно височината и сушата.Колко трябва да е височината според теб?Покрива махаш ли го?От описанието не разбрах на един ред с плъзгаща платформа ли ще го правиш или на два реда един върху друг?С какви кошери мислиш да работиш? Люлеенето по време на транспорт по- равно ли е или по неравен път?Имам и други въпроси ,но първо да разбера идеята ти?

  9. #19
    Потребител
    Регистриран
    11.10.2011
    Мнения
    76
    Пчеларски район
    Варна,Добрич,Шумен
    Тези платформи регистрирате ли ги КАТ? Как е уреден въпроса правно?

  10. #20
    Потребител
    Регистриран
    11.10.2011
    Мнения
    76
    Пчеларски район
    Варна,Добрич,Шумен
    Мисля за нещо подобно но не зная как стои въпроса с катаджиите а и фургона е без светлини и спирачки на мостовете.

 

 
Страница 2 от 31 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •