Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 15 от 31 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 141 до 150 от общо 305
  1. #141
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Това е метода, ползват го в целия свят, лошото е че ние ползваме не специализирана техника за тази операция. Забелязвам при теб, че каросерията ти е доста къса и хващаш само 16бр. Стрелата на кранчето не ти стига до края на каросерията и ползваш хитрост а да товариш до края. Ако имаш запас от мощност на крана можеш да я удължиш става много лесно. Гледам че си с двойна гума което си е голяма екстра в калта. Моя като види кал и ........... особено празен.
    Ето го моя.Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Снимка0171.jpg
Прегледи:      920
Размер:	181.1 KB
ID:	3759

  2. #142
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    А пък Венер влачи и ремарке
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  3. #143
    Потребител
    Регистриран
    18.08.2014
    Мнения
    65
    Товаря 20 (5платформи по 4 кошера).Мислил съм за втори ред върху първите три.Но не знам дали времето по укрепването няма да ме забави повече отколкото да направя един курс.Местя на около 20км.А за кал и двоината гума не ме спасява.Миналото лято като се изнасях от гората към слънчогледа ползвах дежурен влекач.Има едно ниско място става езеро.Камъни сипвах, няма оставам.Нямах време да чакам да съхне , слънчогледа почва.И за това там ме чакаше трактор.

  4. #144
    Автор
    Регистриран
    29.07.2013
    Мнения
    144
    Пчеларски район
    Мизия
    Ето и част от моя арсенал.

  5. #145
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    По колко човека участвате при товаренето с тия кранове?

  6. #146
    Потребител
    Регистриран
    06.08.2013
    Мнения
    63
    Пчеларски район
    Габрово
    Аз бих искал да попитам какво е предимството при този вид подвижно пчеларство (товарене и разтоварване с кран) пред това при което се използват ремъркета с платформи с по 15 кошера които могат да бъдат теглени с джип.

  7. #147
    Потребител
    Регистриран
    18.08.2014
    Мнения
    65
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    По колко човека участвате при товаренето с тия кранове?
    Двама се справяме чудесно.Без проблеми ще товаря и сам,но ще става доста по бавно.Снимките са от първото носене и за всеки случаи се бях подсигурил с трети човек.

  8. #148
    Потребител
    Регистриран
    18.08.2014
    Мнения
    65
    Цитат Първоначално публикувано от BleX Виж публикацията
    Аз бих искал да попитам какво е предимството при този вид подвижно пчеларство (товарене и разтоварване с кран) пред това при което се използват ремъркета с платформи с по 15 кошера които могат да бъдат теглени с джип.
    Бях писал че съм минал през платформа.Тогава бях и по млад,и пак ми писваше да се качвам и слизам безброй пъти.Лично за мен това беше основното,да работя по лесно, да се движа по земята и да ползвам количка .А кранчето спестява много, много труд.Камиончето освен за пчелите го ползвам и за друго.Самосвал е и когато имам време правя и по някои кирийка.

  9. #149
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    И ние се справяме двама.
    Има предимства и недостатъци
    почвам от предимствата.
    Ако местиш 150-250 семейства трябват мноооооого платформи фургони и т.н. кото е равно на много инвестициии
    Местиш абсолютно легално имаш регистрации застраховки и т.н.
    Ползваш камиона да местиш и инвентар и за друга работа.
    Независим си от трактористи и такива подобни.
    На земята кошерите се обслужват много по-лесно.


    недостатъци

    Става доста по-бавно от местена на ремаркета или платформи. Товаря средно за час и за толкова разтоварвам. Това е и заради това, че крана не е специализиран за тази дейност.
    За да не носиш нищо на ръце или с количка на всяко вдигане местиш камиона, а това означава постоянно да се качваш и слизаш или още един човек който не прави никакви усилия но е ангажиран все пак.
    Джипа е много по-високо проходим.
    Необходимо е много, много повече място за разтоварване и маневриране от колкото ако си с платформа или ремарке. Това все повече започва да има значение защото трудно се откриват необработваеми площи в полето или големи равни и достъпни поляни в горите.
    Кошерите на са никак леки когато са пълни с мед и на мен ми е невъзможно да ги местя така ако не съм махнал меда. Все пак мога товаря макс 2т. товар и то с риск за гумите които въпреки че са специални им дават 850 кг. на гума натоварване и в тях влиза и товара на самия камион.

    Предполагам има и още но това дава яснота по въпроса

  10. #150
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Защо да е по бавно с кран, аз местя с бус + платформа и товаренето и разтоварването (на ръка с куки) пак ми отнема около час време на манипулация.За маневриране ми трябва двойно повече място отколкото ако съм соло + кофти връщането на заден ход. Като оберем кошерите около композицията пак местим напред назад да е по удобно. Преди местене задължително въртя меда, хем да е по леко, хам да не се късат питите. С крана ми се струва по удобно, но ме притеснява ако се залюлее товара да не стане някоя беля с питите в кошерите?

 

 
Страница 15 от 31 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •